Ivan Rakitić

Na San Mamés jsme zvyklí na tento typ zápasů, v nichž je potřeba zvítězit. Soupeř dobře bránil a objevovalo se tak velmi málo volného místa. Dnes (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.) se nám nevedlo, ale nic se neděje. Snažili jsme se, hledali prostor, ale nebylo nám přáno. Máme další bod a musíte hledat pozitiva.

Věděli jsme, že sezóna je velmi dlouhá a jsme velice spokojení. Scházela nám trocha přesnosti v poslední fázi, ale tým je hladový po vítězství. Nyní nás čeká klidný týden a pro příští zápasy budeme v nejlepší formě.

Marc je jedním z nejlepších hráčů na světě a dává nám toho hodně. Vždy jsem tvrdil, že pro mě je to jeden z nejlepších brankářů na světě a to díky tomu, co přináší týmu. Je pro nás opravdu důležitý.

Se vší úctou k Realu a Atléticu musíme myslet pouze a jen na sebe. Až dosud jsme odvedli velmi dobrou práci. Jsme na čele a musíme jít dál.


Ivan Rakitić vs. Yuri Berchiche

Marc-André ter Stegen

Vždy existuje něco, co lze zlepšit. Potřebujete dobře zanalyzovat utkání. Protivník používal v prvním poločase dobrý tlak a díky tomu nám zkomplikovali život. Ve druhém poločase už jsme hráli lépe, nicméně remíza je spravedlivá. Za bod jsme rádi, jelikož jsme až do konce zkusili všechno.

Možná se objevil faktor únavy kvůli rozpisu, jelikož únor je náročný měsíc. Nyní budeme den nebo dva odpočívat, za což jsou dle mého všichni rádi a pak budeme pokračovat v boji o všechny trofeje. Byli jsme zkoncentrovaní a chtěli vyhrát. Uvědmovali jsme si, že to bude obtížné. Musíme udělat krok kupředu.

Nevím, jestli jsem byl nejlepším hráčem v týmu. Snažím se toho předvést co nejvíce pro tým a dnes jsme hráli dobře defenzivně všichni. Stále existuje něco, co se dá zlepšit a to i v mém případě. Jsem však spokojený s mými výkony.

Proti střelám Susaety a Williamse se muselo zasáhnout, ne? Byly to důležité zákroky a dodávají mi na sebedůvěře. Odehráli jsme dobrý zápas a jsem šťastný. Nejenom já, ale i celý tým ze see vydal do závěrečného hvizdu všechno a jsem rád, že máme takový bojovný tým.


Marc-André ter Stegen při jednom ze svých vynikajících zákroků včerejšího večera

Luis Suárez

Oba celky měly příležitosti a netuším, zdali je remíza spravedlivým výsledkem. Oba týmy si zasloužily vyhrát. Pořád jsme první a hlavní je, že máme dobrý náskok a že jsme dnes neprohráli.

V prvním poločase nám chyběla komunikace a na tom potřebujeme zapracovat. Ztráceli jsme míče a nemluvili spolu. Musíme si více říkat o míč, jsou to malé detaily.

Je za námi spousta zápasů, což mohlo být výhodou pro soupeře, kteří jsou více odpočatí. My jsme ale měli své šance.

Proto je ter Stegen jedním z nejlepších brankářů na světě, což tady znovu dokázal. Zabránil tomu, aby střely skočnily v brance a od toho brankáři jsou.

Messi nastoupil proto, že byl připravený na 100 %. Bylo však pro něj těžké hrát, jelikož soupeři neustále zastavovali jeho akce nedovolenými zákroky.


Luis Suárez zpracovávající míč

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.