Je to téměř na den přesně rok, co se svěřčencům Ernesta Valverdeho nepovedlo vsítit gól v zápase pod hlavičkou LaLigy Santander. Naposledy se tak totiž stalo dne 11. února roku 2018 při souboji na Camp Nou s Getafe a pak právě včera. V obou případech byli v základní sestavě přítomní Marc-André ter Stegen, Sergi Roberto, Sergio Busquets, Ivan Rakitic, Philippe Coutinho, Luis Suárez a Lionel Messi. Pokud vezmete do úvahy pouze venkovní zápasy, pak se posuneme ještě o rok zpět, konkrétně do 8. dubna 2017, kdy Barça padla v Málaze 0:2.

Podobnosti zápasů proti Athleticu a již zmiňovanému klubu z jednoho z madridských předměstí nekončí pouze u data a sedmičky Blaugranas, kteří se jich zúčastnili. Loňský mač se odehrál ve stejném kole a Katalánci měli podobný bodový náskok před druhým celkem tabulky. Loni bylo touto dobou druhé Atlético s dvaapadesáti body, což bylo o 7 méně, než v případě Barçy. Ta letos vede před Realem, vítězem sobotního městského derby, o 6 bodů.

Od loňského utkání proti Getafe uplynulo celkem 37 kol napříč dvěma ligovými ročníky (15 se odehrálo ještě v sezóně 2017/18, zbylých 22 pak letos) a Barcelona v nich nasázela 99 gólů. Poprvé od sezóny 1993/1994 se pak Kataláncům nepovedlo ani v jednom ze dvou vzájemných klání porazit Los Leones a poprvé od roku 1996 pak mezi oběma došlo na plichtu bez branek. Tehdy, před třiadvaceti lety, hájil svatyni FCB Carles Busquets, otec Sergia.

 

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarca.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.