FC Barcelona už nějakou dobu hledá nového středního útočníka, který by se mohl rozvíjet po boku Luise Suáreze a do budoucna jej pak nahradit. Mezi kandidáty je i hráč Eintrachtu Franfkurt Luka Jović, o němž včera napsal Frankfurter Allgemeine Zeitung, že si plácl s Barçou. Mundo Dportivo a Sport potvrdili vzájemné kontaktování, avšak vyvrátily, že je dosaženo dohody. V Barceloně se ještě nerozhodlo, zdali je právě Srb ideální pro vyztužení útočné řady.

Sport tvrdí, že pokud se barcelonští rozhodnou pro jednadvacetiletého kanonýra, který stále patří Benfice Lisabon, byli by v nejlepší možné pozici. Mundo Deportivo pak připomíná, že výkony současného vedoucího hráče v tabulce střelců německé Bundesligy byly pozorně sledovány klubovými skauty už před zimním přestupovým oknem a podle zpráv byl v seznamu priorit umístěný výše, než Polák Krzysztof Piątek, jenž mezitím zamířil z Janova do AC Milán.

FCB se nakonec rozhodlo nahradit odcházejícího Munira El Haddadiho do Sevilly nahradit zkušeným Ghaňanem Kevinem-Princem Boatengem, jehož si vypůjčila ze Sassuola. Důvod by měl být prostý - „koupit“ si svým způsobem čas na vážnější investici, která by měla přijít v lednu. Jović, který stále patří k jedněm z cílů, se mezitím v Německu vyvine a Blaugranas tak budou mít možnost podrobněji zanalyzovat jeho hru předtím, než vydají závěrečný verdikt.

Podle Sportu nezačne jeho cena níže než na hranici čtyřiceti milionů eur, pod kterou nebudou chtít zástupci Eintrachtu ani jednat. Mundo Deportivo trošku mírní emoce a odhadl jeho cenu na 35 až 45 milionů eur, jak to ostatně tvrdí i portál Transfermarkt. O rodáka z bosenské Bijeljiny má vedle Barcelony zájem ještě Bayern, který však údajně preferuje Tima Wernera z Lipska, a hlavně Real Madrid, který podle plátku Bild už stihl nabídnout 45 milionů eur.

Deník Sport vyvrací díky svým informátorům, že by klub obdržel jakékoliv nabídky. Přestupové oddělení celku z Katalánska by letos rádo přivedlo útočníka do padesáti milionů. Nevylučuje se ani možnost snažit se získat někoho na hostování s opcí na případný odkup, jako tomu je i v případě Boatenga. Tomu však za necelý měsíc bude už 32 let a tak nesplňuje podmínku týkající se budoucí náhrady za už dvaatřicetiletého El Pistolera.

 

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarca.com

Komentáře

Pajinos

2
2019-02-12 16:34:19

za mě brát - 21 let, relativně přijatelné peníze, zkušenosti z Bundesligy, otázka, jestli sem zapadne a zdali mu nebude vadit hrát aspoň rok nebo dva druhé housle Luisitovi, ale může se z něj stát solidní útočník, kterého bychom na té nejlepší scéně objevili jako první my :) určitě to bude lepší, jak v případě Munira, který je sice odchovanec, ale moc se nepředvedl - i když k tomu neměl pak ke konci příležitosti, pravda

Leonidas

-1
2019-02-12 18:07:43

Měli jsme vzit Piontka, skoda..treba meziprestup pred Barcou :D pak za něj zas vysolíme 150...ale Luka taky nevypadá špatně, proč ne, Luis konkurenci potřebuje jako sůl a třeba příjemně překvapil...nebo dopadne jak Paco :D

Jhonys

0
2019-02-12 18:54:24

I když Luis tu konkurenci doposud měl, tak vždycky hrál až do mrtě - i přes bolest :D jak už jsem psal předtím, nevěřím, že v příchodu Luky by se to radikálně změnilo, to nejdřív Suárez musí najít v sobě dostatek sebereflexe, aby si přiznal, že už nemůže hrát neustále všechny zápasy.

Dody

6
2019-02-12 19:11:32

Sebereflexe je dobrá věc, ale přeci jen je trenér ten, kdo rozhoduje jaká sestava vyběhne na hřiště. Takže to chce prostě trenéra, který se nebude bát posadit Suáreze a nějak rozumně jej střídat s Jovićem v následující sezóně, aby jej v té další mohl Jović nahradit.

Jhonys

0
2019-02-12 19:21:14

samozřejmě. Nicméně Luis musí pochopit, že už prostě nebude nepostradatelným a to je podle mě těžší úkol než změnit trenéra. Suárez tu změnu bude muset přijmout z psychologického hlediska.

Pajinos

0
2019-02-12 20:25:23

tak to on už i přiznal řekl bych, jak jsme tu měli nedávno to jeho vyjádření, že si uvědomuje nutnost Barcelony pořídit mladšího útočníka (které samozřejmě bulvární sport.cz hned přetočil v lákavý click-bait) ... hráč je placený za hraní zápasů a říct si jen tak, že nenastoupí (leč proto, že se cítí právem unavený) prostě nemůže a dle mého je to o komunikaci s Ernestem (jenže tu se mi zdá mají všichni hráči na dobré úrovni, vyjma Malcoma třeba, ale přijde mi, že do toho zasahuje i vedení, které fotbalu občas vůbec nerozumí) ... je to složité

Jhonys

1
2019-02-12 23:45:43

spíš jsem měl na mysli to, že si prostě třeba muset zvyknout, že si například 3 hry po sobě nezahraje. Protože kdybychom ho měli hodnotit čistě podle jeho výkonnosti, tak je tohle realita. Bude to ale on sám schopný přijmout? Velmi obtížná otázka. Není to lehké a pro trenéra a klub je ještě těžší takové rozhodnutí udělat, když je bff s Leem :D

Reekwon

2
2019-02-13 01:03:07

Ty jsi tím Malcomem úplně posedle zaujatý nebo já fakt nevím..

Gazdo

1
2019-02-13 07:13:06

Je ale kazdy mame niekoho takeho. Ja som napriklad zaujaty voci suarezovi hoci nam vela dal a stale dava a neskutocne vela golov sype, na ihrisku povacsine necha vsetko tak ho nekomentujem ale keby toto nerobil tak ho ciro nenavidim lebo to chovanie na ihrisku je uplne hodne najvacsich odpadov co behaju po travnikoch

Pajinos

0
2019-02-13 07:17:11

Jhonys: to souhlas no, uvidíme, jak se to vyvrbí a jestli už třeba pod novým trenérem? kdo ví

Reekwon: psal jsem u vedlejšího příspěvku, že jsem na něj vysazený, což je pravda - nehledě teď na jeho výkon proti Realu, kde zahrál dobře (nemám problém s tím to uznat, jen ho nemám rád a nechci jej v kádru, to snad není trestný čin :D)

Gazdo: nevím no, klidně ti z fleku najdu x desítek horších prasat na hřišti (stačí se zastavit u Madridu) ;) není to svatoušek, to určitě ne, ale mimo hřiště je to solidní chlap a jak sám píšeš, nechává za tým všechno a to je hlavní ... ale tak zřejmě máme jinak postavené hodnoty, což nevadí

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.