Jaké máte po tomto utkání pocity?

Když přijde na hru a náš dopad od začátku, tak velmi dobré. Velmi jsme se zapojovali, nicméně jsme očekávali více co se výsledků týče. Zasloužili jsme si vyhrát, ale nepodařilo se nám toho dosáhnout.

O čem mluví 25 střel a 0 gólů?

Je to statistika, která toho neříká moc o tom, co se stalo a jen trošku hovoří o šancích, jež jsme si vytvořili. Nejvíce se cení střely a taky samotné vstupy do pokutového území. Nejdůležitější je vytváření specifických příležitostí, které nám dodají výsledky.


Ernesto Valverde v průběhu včerejšího klání v Parc Olympique Lyonnais

Měli jste problém vstřelit gól.

Snažili jsme se všemi možnými způsoby. Často jsme vstupovali do vápna, ale v něm jsme toho moc nedosáhli. Ve fotbale jde o to, zahrát tak, jako jsme zahráli my a o efektivitě, která nám scházela.

Byl jste překvapen jejich základní sestavou? Stálo hráče trochu se jí přizpůsobit?

Ani ne. Lyon hraje mnoha způsoby a hrál i se třemi stopery. Dnes (vyjádření proběhlo včera, pozn. přek.) nevyztužil střed hřiště. Depay hrál jako podhrotový hráč, jelikož jim chyběl Fékir. Na začátku měli soupeři několik šancí, ale dominovali jsme.


Ernesto Valverde v průběhu včerejšího klání v Parc Olympique Lyonnais

Je 0:0 dobrým výsledkem?

Na Camp Nou jsme silní, nicméně musíme uznat, že 0:0 je zrádný výsledek. Budeme opravdu potřebovat naše fanoušky, jelikož o dvojzápase ještě není rozhodnuto.

Chybí vám venkovní vítězství v Evropě?

Nevím, co se stalo dříve, ale nemyslím si, že je snadné dosáhnout venkovního vítězství v Lize mistrů. V této sezóně jsme dvakrát vyhráli a dvakrát remizovali. Tohoto turnaje se zúčastňují dobré týmy a tento neprohrál v Evropě jediný zápas - a to přitom čelil skvělým soupeřům.


Ernesto Valverde v průběhu včerejšího klání v Parc Olympique Lyonnais

Luis Suárez se nenachází v nejlepší fazóně.

Netrápí mě to. Trápilo by mě to, kdyby neměl gólové šance, které se od útočníka očekávají. Pokud se Suárez nedostává do šancí, vytváří je pro své spoluhráče a soupeři se jej obávají. Fotbal je o efektivitě a útočníci mívají série. Je nicméně dobré, že se dostává do příležitostí.

Vystřídal jste Ousmana Dembélého za Philippa Coutinha.

Jde pouze o střídání. Ousmane toho v prvním poločase hodně naběhal a do hry vložil velké úsilí. Hrál po měsíci zranění a myslel jsem si, že to byl dobrý okamžik na to jej postavit od začátku. Podle mého si vedl dobře a Coutinho měl také své momenty.


Ernesto Valverde v průběhu včerejšího klání v Parc Olympique Lyonnais

Musíte zapracovat na vaší efektivitě.

Když vidím, jak můj tým spaluje spoustu šancí, tak se rozzlobím. Co se ale týče této zlosti, tak jsem poměrně klidný. Nelíbí se mi, když tým nemá gólové příležitosti.

 

Video

Ernesto Valverde, Ivan Rakitić a Gerard Piqué po 1. zápase osmifinále Ligy mistrů proti Olympique Lyonu (19. února 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.