Sergio Busquets

Útočníci žijí z gólů, ale v tomto kontextu nemůžeme přílši hovořit o Luisovi. On odvádí důležitou práci pro tým a určitě svou šňůru brzy přeruší.

Mohli bychom mít obavy tehdy, kdybychom si nevypracovali šance. Měli bychom být optimističtí.

Nejsme spokojení. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, ve kterém jsme mohli dát góly a vyhrát. Fotbal však má něco do sebe a pokud není někdo efektivní, tak za to zaplatí.


Pro Luise Suáreze to nebyl povedený večer

Gerard Piqué

Chyběla nám efektivita před brankou soupeře, ale s naší hrou jsme spokojení. Nedostali jsme gól, vytvořili si šance a jsme klidní. Po tomto zápase budeme mít šanci na postup. Oproti Realu Valladolid jsme udělali krok kupředu co se hry týče.

Je to záležitost vytváření situace. Jsme spokojení a to i přesto, že jsme se neprosadili. Luis Suárez přináší naší hře hodně a mohl by být posedlý, nicméně zůstává klidný.

(Arturo Vidal) „Má správnou úroveň na to, nastoupit do každého zápasu v základní sestavě, ale tým je velmi konkurenceschopn a každý dělá co může, aby hrál. Určitě zůstane klidný, jelikož ví, že jako člověk si zaslouží hodnocení 10.

Je příjemné hrát v takových zápasech jako proti Seville nebo ve dvou duelech s Realem Madrid. Jsme na ně připravení.

(ke stížnostem Realu Madrid po finále basketbalové Copy del Rey) „Stává se to ve fotbale, v basketbale. Je dobré, že nemají více sekcí. Pak jedou na Wanda Metropolitano, sudí jim pomůžou a najednou si na to nestěžují.


Lionel Messi kontra Ferland Mendy

Ivan Rakitić

Dnes (vyjádření proběhla včera, pozn. přek.) nám nebylo přáno. Odehráli jsme dobrý zápas, byli jsme o dost lepší, ale někdy se to stává. Je to těžké a míči se nechce do branky.

Budeme nad zápasem přemýšlet a naprosto si věříme. Toto je první zápas a se vší úctou vyběhneme na hřiště s nabitým bateriemi. Musíme být jednotní a připravíme se na odvetu.

Chtěli jsme se prosadit a zvítězit. Měli jsme šance, ale občas se to stává. I kdybychom hráli ještě o půlhodiny déle, branku bychom nedali.

Klíčem je dobře pracovat v druhém zápase, věřit si a pak nám v odvetě ten gól padne.


Lionel Messi odebírající míč Memphisovi Depayovi

Clément Lenglet

Přijeli jsme zde odehrát dobré utkání, ale scházel nám gól, který by změnil pocit ze hry. Pětadvacet střel je dobrým výsledkem. Musíte dávat góly, ale pokud se vám povede nasbírat tolik střel, znamená to, že hrajete dobře. Odehráli jsme dobrý zápas a scházelo nám jen trochu sebedůvěry a přesnost. Na Camp Nou se určitě prosadíme.

Soupeři jsou talentovaní a je obtížné zastavit všechny jejich útoky, ale bránili jsme dobře a chtěli jsme aplikovat presink. Byl to přo každého velmi dobrý zápas. Výsledek je trochu zklamáním, jelikož jsme měli spoustu brankových příležitostí, nicméně hrát venku v Lize mistrů je obtížné.

Vedli jsme si dobře. Nevím, jestli je 0:0 dobrým výsledkem. Pokud nedostaneme branku, je to vždy dobré, nicméně na druhou stranu jsme ani žádnou nedali. Brankář Lyonu podal opravdu dobrý výkon.


Clément Lenglet faulující Memphise Depaye

Marc-André ter Stegen

Víme, že máme dostatek kvality na to, abychom kdykoliv dali gól. Neodjíždíme odsud frustrovaní a uvědomujeme si, že dokážeme dohrát tento dvojzápas v náš prospěch.

Měli jsme šance a vždy chceme dát gól, ale nebylo to možné. Soupeř má velmi dobrého brankáře a chybělo nám štěstí. Doufáme, že se k nám zase nakloní.

Teď už výsledek nezměníme, ale pravdou je, že jsme chtěli dosáhnout více. Musíme se dívat dopředu, jelikož nás čekají tři velmi důležitá střetnutí.

Jsem spokojený s celým týmem. Úsilí vložené do zápasu Luisem Suárezem je vždy důležité. Nemůžu mluvit o spoluhráči. Uvědomujeme si, že je velmi kvalitní a počítáme s ním. Musíme pracovat jako tým a rovněž chceme vydat 100 % i na individuální úrovni. Doufejme, že Luis se brzy opět prosadí a nabyde sebevědomí.


Marc-André ter Stegen se ujímá volného míče

 

Video

Ernesto Valverde, Ivan Rakitić a Gerard Piqué po 1. zápase osmifinále Ligy mistrů proti Olympique Lyonu (19. února 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.