Philippe Coutinho řekl dost. Podle informací katalánského Sportu se brazilský reprezentant necítí na to, že by v Barceloně mohl i nadále pokračovat. Do Katalánska přišel před rokem jako velká hvězda, jenže jeho prestiž zažívá drastický pád dolů. V současnosti to vypadá, že jediný, kdo v něj věří, je trenér Ernesto Valverde, nicméně i Valverde má určitou hranici trpělivosti, která se začíná pomalu naplňovat, protože Coutinho tuto sezonu promarnil takřka každou nabídnutou šanci zazářit. Lidé hovoří o psychických problémech, o nedostatečné adaptaci, o tom, že nerozumí stylu hry Blaugranas. S těmito všemi aspekty dohromady se měl hráč rozhodnout opustit Barcelonu a zapomenout na toto temné období jeho kariéry. Vypískání fanoušků během poslední zápasu proti Rayu Vallecano mělo být podle britského tisku posledním hřebíčkem do rakve.

Britský Mirror přišel se „zaručenou” informací, že Coutinho poslal Manchesteru United SOS, aby jej koupili a umožnili mu tak vrátit se do Premier League, kde zažil úspěšné angažmá v Liverpoolu. Stejné médium uvádí, že brazilský reprezentant hovořil s několika hráči United a údajně jim řekl, že existuje možnost jeho příchodu na Old Trafford za 115 milionů eur. Rodák z Rio de Janeiro se tak chce údajně vrátit do Anglie, a to zvláště poté, co se k němu culés otočili zády a místo v sestavě mu vzal Ousmane Dembélé. Ideálním scénářem by měl být návrat do Liverpoolu, kde byl hlavní hvězdou týmu, jenže jeho tehdejší přestup z Liverpoolu do Barcelony byl tak traumatizující, že návrat zpět už není možný. Naopak United, kteří se nyní pod vedením nového trenéra Ole Gunnar Solskjæra těší výtečné formě, by mohl být tím nejlepším celkem pro vyjednávání. A Barcelona je ochotna si nabídku poslechnout.

Zdroj: sport-english.com
Foto: 90min.com

Komentáře

Reekwon

top komentář
18
2019-03-12 13:36:13

Já furt nedokážu pochopit, jak Coutinho může být levé křídlo, když na to absolutně nemá dispozice. Když si vezmu naše křídla za poslední roky.. Dembélé, Alexis, Neymar, Pedro, Messi, Villa tak všichni kromě Villy jsou rychlejší než Coutinho. Philippe má skvělou přihrávku, skvělý driblink, skvělou střelu, ale nemá rychlost, kterou potřebuje mít křídlo, aby mohlo zvládat souboje jeden na jednoho. Jen debil může z tvořivého záložníka udělat na trvalo křídlo, aby procházel přes hráče do vápna a dával góly. Nehledě na to, že jako křídlo se nedostane tolik k míči, jako by byl v záložní řadě a na ty míče musí prostě čekat, přičemž on je zvyklí ty míče rozdávat. Totální demence, aby takový hráč soupeřil s Dembélém o jedno místo v sestavě, protože tenhle boj proti Dembélému prostě nemůže nikdy vyhrát.

A těžko se dá souhlasit s podnadpisem, že se nemůže adaptovat? Za půl roku v minulé sezóně dal 8 gólů a na 5 jich přihrál, tak jakápak adaptace? Myslím, že Valverde nezastává roli trenéra, jakou si každý představuje, nevypadá zrovna dvakrát na to, že by chtěl Coutinhovi v Barcelona pomoci.

Jhonys

0
2019-03-12 13:50:58

Naprosto souhlasím.

A k podnadpisu - no adaptovaný evidentně není, když ani nehraje na své pozici :D navíc bych ani osobně neřekl, že měřítkem adaptace jsou statistiky ;) hlavně je to ale celé inspirováno tím, co tam měl napsané Sport, takže veškeré výtky směřovat tam :D

Smazaný uživatel

4
2019-03-12 15:59:23

Já s váma tak úplně nesouhlasim. Couts by klidně mohl hrát levý křídlo ze kterýho by chodil na osu hřiště stejně jako to dělal v Liverpoolu pokud by mu na druhý straně hřiště roztahoval šířku Dembéle. Alba stejně lítá od praporku k praporku a zastává roli takovýho falešnýho křídla. Jenže... :D když je na pravym křídle Messi kterej se taky stahuje do středu a do hloubky pole tak to Coutsovi nemá kdo roztáhnout a střed je přehuštěnej ať už protihráčema(který sou velmi opatrný kvůli těm jeho pumelenicím z dálky) nebo našima hráčema... takže tak.. tohle by měl Valverde asi nějak vyřešit :) a taky teda musim říct že ikdyž je Coutinho ve výhodný pozici ať už ke střelbě nebo přihrávce velice často ji zkazí... a to si nemyslim že je Valverdem..

A hlavně je to jen spekulace.. nevěřim ničemu dokud to neni oficiální.

Venca92

2
2019-03-12 14:25:22

Kde hrál loni, když mu to šlo a ty góly dával?

Reekwon

3
2019-03-12 15:37:52

V loňském ročníku byl právě v záloze a hrál právě v základní sestavě i s Dembélém, který byl na křídle. Jsem již na plno přesvědčen, že Valverde nechce Coutinha v záloze kvůli tomu, že musí prostě mít v sestavě dva defenzivně laděné hráče a protože přišel Arthur, musel Coutinha ze zálohy přesunou na křídlo. V loňském roce hrával zálohu s Busquetsem a Rakitićem, popřípadě s Gomesem a Paulinhem. Samozřejmě ne každý zápas hrál v záloze, nastoupil i na křídle, hlavně když byl zraněný Dembélé, ale hrával i ve středu pole, takže nevypadl z toho svého rytmu.

Martin777

3
2019-03-12 15:08:06

Když si vzpomenu na tu dlouhou ságu, když jsme se snažili ulovit Coutinha...co to byl za boj a teď si ho kvůli jednomu blbovi necháme pláchnout. No do léta je ještě čas, snad se vrátí na pozici na které je jedním z nejlepších na světě.

Smazaný uživatel

1
2019-03-12 16:01:21

Jen hlupák tuhle zprávu bere jako bernou minci. Je to jen a jen spekulace :)

Martin777

2
2019-03-12 16:10:42

jít do United by mělo pro něj smysl. V Anglické lize se mu velmi dařilo. Navíc United by se šikl středí záložník. Mata stárne stejně jako Herrera a Fred zatím moc neoslnil. Záloha Coutinho-Pogba-Matič dost možná by to byla nejsilnější záloha na světě.

Smazaný uživatel

1
2019-03-13 14:48:39

To by mělo ale nejsem si jistej jestli se bejvalej hráč Poolu pohrne do United.. :D To je jak kdyby šel teď Neymar do Madridu. To by dost možná byla ale mě se to prostě nezdá.

Leonidas

6
2019-03-12 15:55:47

Coutinho je typ andrése iniesty, vzpomeňte jak hrával andrés na křídle...taky to nebyla žádná hitparáda...zato v záloze totálni válec...myslim ze couts by mohl mít podobnou kariéru jako andrés, nebýt připosraného Valviho...kterej musí hrat na 2 defendory + arthur...jasně, občas udělá 4 člennou zálohu kde je i couts, ok, ale to prostě není střed...iniesta na kraji taky nikdy neoslňoval, protože na to neměl rychlost, stejně jako couts...až bude hrát 5 zápasů v řadě v 3 členné záloze a ani pak nebude zlepšení, pak řikam prodat, ale vzhledem k tomu že tu valverde bude ješte minimálně další rok a že za rok a půl ho do tý 3 členný zálohy nedal, tak si myslim že z coutse se postupne stane podprůměrnej hráč...kvuli idiotovi na lavičce...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.