Pol Martínez, Barça TV: Myslíte si, že výsledek z prvního zápasu ovlivní plány Lyonu? Bude hrát více ofenzivněji nebo defenzivněji?

Ernesto Valverde:Nevím, příliš se o to nezajímám. Začnu až tehdy, kdy vyjdeme na hřišti. Teď si myslím, že stav 0:0 v prvním utkání nedává postup nikomu. Lyon má své vlastní zbraně a má silné a rychlé hráče, které se bude snažit maximálně využít. Ve francouzské lize je zvyklý vést hru, což se nedá snadno ze dne na den změnit. Předpokládám, že si uvědomuje důležitost venkovní branky a pokusí se jí tak dát.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: O čem jste za poslední týden mluvili více? O vašem vyřazení s Římem nebo o eliminaci Realu Ajaxem?

Ernesto Valverde:Už se nesoustředíme na události z minulého ročníku, protože se na toto téma řeklo již dost. Myslíme na první zápas proti Lyonu a zbývající zápasy v Lize mistrů. Jde vidět, že neexistují žádní slabí soupeři a že náskok z prvního zápasu toho moc nedávám. U nás je skóre vyrovnáno a musíme vyhrát, abychom postoupili. Víme, že Lyon ještě zatím v Lize mistrů ani jednou neprohrál a tak by pro něj každý předchozí výsledek byl výhodným.

Marta Ramon, RAC1: Dembélého vyšetření mělo určit, zdali bude moci nastoupit od první minuty, nebo vůbec zvážit jeho nominaci na zápas.

Ernesto Valverde:Uvidíme, jak se bude cítit a podle toho rozhodneme, zdali bude OK či ne. Jestli ne, tak si logicky nezahraje. Nemůžeme riskovat nasazení někoho jen proto, aby se objevila nějaká změna. Je to důležitý zápas a stejně tak je i každý detail v něm. Pokud se bude cítit dobře, bude moci nastoupit.


Ernesto Valverde na dnešním tréninku

BeIN Sports: Uklidňuje vás fakt, že v obtížných okamžicích v této sezóně hrála Barcelona velmi přesvědčivě a věřila si?

Ernesto Valverde: Ano. Nehledě na výsledky jsme týmem, kterému se v těžkých časech daří a stejné to bylo i v minulém ročníku. V rozmezí devadesáti minut se může stát cokoliv a můžete mít svou chvilku slávy i smůlu. V 5. minutě vám třeba může vypadnout hráč a totéž se může přihodit soupeři. Takové věci ovlivňují průběh zápasu a jsme připraveni protivníka zatlačit s vědomím, že nás budou naši fanoušci podporvat. Pokusíme se ze sebe vydat všechno a postoupit.

Jordi Blanco, ESPN: Neměl byste si promluvit s Coutinhem, abyste mu zvedl náladu?

Ernesto Valverde:Tohle jsou privátní záležitosti a mé vedení hráčů tak i zůstane. Vždy se snažíme, aby nám mohli hráči důvěřovat, aby mohli předvést svou nejlepší verzi. Někdy s nimi musíte promluvit, jindy zase ne. Očekáváme tu nejlepší verzi Coutinha, to je zřejmé.

Vavel.com: V posledních zápsaech dal Moussa Dembélé za Lyon 4 góly. Jedná se o nejnebezpečnějšího hráče tohoto celku?

Ernesto Valverde:Je to střední útočník, čili je normální, že dává branky. Je to skvělý hráč, ale Lyon jich má více včetně Fékira, Depay či Traorého. Naši protivníci se určitě dokáží střelecky prosadit.


Ernesto Valverde při dnešní tiskovce

francouzský novinář: dotaz týkající se defenzivně laděné hry

Ernesto Valverde:Ano, jsme defenzivně hrajícím tým. Zavřeme se na vlastní polovině a budeme se bránit. A pokud budeme mít štěstí, tak tam možná Messimu něco spadne. (celá odpověď byla vyřčena se sarkastickým nádechem, pozn. přek.)“

francouzský novinář: dotaz na návrat Zinedina Zidana do Realu

Ernesto Valverde:Vypadnutí PSG či Realu dokazuje, že se mohou objevit velká překvapení. Lyonu si vážíme a považujeme jej za skvělý tým. Zidane je velmi dobrým trenérem, který přišel do skvělého klubu. Budeme mu čelit tak, jako dříve.

Toni Juanmarti, Sport: Je těžší se vyrovnávat s tlakem než s fotbalovými aspekty zítřejšího utkání?

Ernesto Valverde:Odehráli jsme spoustu zápasů a podle mého si hráči vedou pod tlakem dobře. Uvědomujeme si, že se takové zápasy v průběhu sezóny objevují a více se soustředíme na hru a překonání linií Olympique. Samozřejmě je tady tlak - kdo by nechtěl nastoupit ve čtvrtfinále či semifinále Ligy mistrů? Zaměřujeme se na hru, jelikož díky ní si můžeme zajistit postup. Pokud budeme mít tolik šancí, jako v Lyonu, pak s tím uspějeme.


Ernesto Valverde při dnešní tiskovce

Rafael Iverson, Tuttosport: Všímáte si změny u hráčů, když se připravujete na duel v Lize mistrů? Cítíte, že je tato trofej jejich hlavním cílem?

Ernesto Valverde:Té změny si všimnou všichni trenéři, protože tyto zápasy jsou velmi důležité a prestižní. Rovněž jsou více rozhodující, jelikož v lize jich máme 38.

Gabriel Sans, Mundo Deportivo: Změníte formaci na 4-3-3 kvůli absenci Dembélého a přítomnosti Fékira?

Ernesto Valverde:Mám různé možnosti a uvidíme zítra, nicméně už jsem více či méně rozhodnutý. Zítra se uvidí. V Lyonu Fékir nenastoupil, ale na jeho postu se objevil Depay. Naši soupeři nezměnili své rozestavení až do druhé půle, ve které poslali na hřiště dalšího záložníka. Preferuji soustředění na naší hru a ne na tu od soupeře.

Bernat Aguilar, Nacional.cat: Ovlivňuje silně vaše plány to, zdali Dembélé nastoupí či nikoliv?

Ernesto Valverde:Stejně jako to, zdali nastoupí či ne kdokoliv jiný. Pokud nenastoupí, bude muset být nahrazen. V jednom okamžiku jsme museli takto nahradit Messiho.


Ernesto Valverde při dnešní tiskovce

Jordi Grau, TV3: O co zítra žádáte Camp Nou?

Ernesto Valverde:Aby dal gól. (smích) Chceme, aby fanoušci stáli za námi a víme, že tomu tak bude. Potřebujeme dosáhnout toho, aby nás ještě více podporovali.

Jak hodnotíte výkony Fékira?

Ernesto Valverde:Je to hráč, který dokáže být na place rozhodující. Hraje jako podhrotový hráč a občas se po hřišti pohybuje. Dobře střílí a hraje jeden na jednoho. Je to nejdůležitější hráč Lyonu.

Marc Fuster, Atresmedia: Překvapil vás Zidanův návrat po osmi měsících? Rozumíte mu?

Ernesto Valverde:Nemám nic, co bych řekl nebo čemu bych měl rozumět. Každý koná své vlasntí rozhodnutí a doufám, že s ním opět změříme síly.


Vyjádření pro Barça TV

Velice vyhlížíme náš postup. V prvním utkání se nám samozřejmě nepovedlo vstřelit gól a to se pokusíme napravit, ale zítra to bude další zápas. Uvědomujeme si, že Lyon hraje v tomto ročníku Ligy mistrů dobře a ještě nenašel přemožitele. K tomu i dávali branky, takže se zítra těšíme na magický večer s Ligou mistrů.

Jsou týmem, který má odlišné možnosti. V lize přebírají při utkáních iniciativu a rádi drží míč, ovšem zároveň jsou nebezpeční i tehdy, kdy se hra otevře, jelikož při brejcích mají rychlé hráče. Pokud se hraje nahoru dolů, dokáží vám způsobit nepříjemnosti. Nás pochopitelně zajímá kontrola nad hrou a samo sebou si při tom chcete vytvářet příležitosti a dostávat se do vápna. Pokud to bude podobný zápas, jako ten v Lyonu, pak se nám bude podle mého soudu dařit. Tam jsme si vytvořili spoustu šancí, ale nebyli schopní je zužitkovat.

Myslím si, že to lidé ví. Ti, kteří přijdou nám pomůžou a my budeme hrát s fanoušky za našimi zády, což znamená, že to je pro soupeře, kteří zde přijedou hrát, těžké. Těšíme se na to a chceme našim příznivcům ukázat, že hned od začátku vstoupíme do tohoto zápasu. Chceme, aby stáli za námi.

 

 Video

Vyjádření Ernesta Valverdeho před odvetou osmifinále Ligy mistrů proti Olympique Lyonnais (12. března 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.