Pol Martínez, Barça TV: Po prvním utkání proti Lyonu jste nasbírali velmi dobré výsledky. V jaké formě se nacházíte? Budete muset být extrémně soustředění kvůli tomu, co už se stihlo stát ve stávajícím ročníku Ligy mistrů?

Arthur Melo:Jsme velmi soustředění na tento zápas a uvědomujeme si, že existuje riziko vyřazení. Na postup si ale hodně věříme.

Adrià Albets, Cadena SER: Právě ses vrátil po zranění, které jste utrpěl osmačtyřicet hodin po účasti na Neymarově události. Lituješ tehdejšího rozhodnutí odcestovat do Paříže?

Arthur Melo:Někdy uděláte chybu a jindy správné rozhodnutí. Myslím si, že jsem v tomto případě udělal chybu. Věděl jsem, co budu dělat, až tam budu, ale omlouvám se, jestli to někoho urazilo. Tým a realizační personál se o mě velmi strachoval. Byl to obtížný moment. Vydávám ze sebe to nejlepší, ale v tomto ohledu se musím zlepšit.

Carles Escolán, Radio Marca: Ve Wembley jste odehrál svůj první velký zápas za Barcelonu. Máš na Ligu mistrů obzvláště hřejivé vzpomínky? Všiml sis speciálního přístupu týmu k tomuto turnaji?

Arthur Melo:Je to unikátní soutěž a ve Wembley jsem cítil něco úžasného. Takhle jsem se nikdy předtím necítil. Musíme být soustředění. Sním o vítězství v Lize mistrů. Zítřejší zápas bude určitě podívanou a pokusíme se v ní vyhrát.


Arthur Melo na narozeninové oslavě Neymara Júniora dva dny před pohárovým El Clýsicem

Alfredo Martínez, Onda Cero: Od zítřka už není úniku. Sníš o velkých zápasech v evropských pohárech s takovým kádrem, který máte?

Arthur Melo:Samozřejmě, snil jsem o tom hodně dlouho. Liga mistrů je nejlepší soutěží a děláme i nemožné, abychom jí vyhráli. Uvědomujeme si, že na nás leží tlak.

Jordi Grau, TV3: Jak se cítí Coutinho?

Arthur Melo:Coutinho je borec, jeden z nejlepších hráčů na světě. Neodehrál několik nejlepších zápasů, ale i tak nám dokáže pomoci. Musí věřit v sám sebe, aby zahrál dobře.

Helena Condis, Cadena COPE: Myslíš si, že Neymar může skončit v Realu?

Arthur Melo:Taková možnost tu je a musí jí zvážit se svou rodinou. Nevím, jak se rozhodne - jesti zůstane v Paříži či odejde jinam. Mohu mu jen popřát to nejlepší.


Arthur Melo při jednom ze zápasů v UEFA Champions League v této sezóně

Ve své první sezóně v Barceloně sis vydobyl pozici hráče základní sestavy a lidé tvrdí, že vyznáváš herní styl týmu. Co si o tom myslíš?

Arthur Melo:Je obtížné to dělat a nemyslel jsem si, že to všechno proběhne takto rychle. Fanoušci mě vždy podporovali.

Diari Ara: Myslíš si, že tvá přítomnost na hřišti hodně mění hru Barçy?

Arthur Melo:Barcelona má svůj vlastní styl a to nehledě na to, kdo hraje. Příznivci vědí, že takhle vypadá její hra a já vždy rád vyhrávám. Je mi ctí, že mohu nastupovat vedle těchto hráčů. Jsem mladý a musím se toho hodně naučit.

Značí vyřazení Realu, PSG a Atlética či Juventusu, že máte větší šanci na zisk trofeje?

Arthur Melo:Real a PSG vypadli, ale týmy, které je vyřadily, byly lepší a zasloužili si postoupit. Zaměřujeme se na vítězství nad Lyonem.


Arthur Melo na dnešním povídání se žurnalisty

Goal.com: Po zranění jsi ještě neodehrál 90 minut. Jak se cítíš?

Arthur Melo:Po zranění trvá, než se vrátite na svou normální úroveň. Absence hraní bylo pro mě složitou situací, ale lidé z klubu mi pomohli v návratu k plnému zdraví. Myslím si, že 90 minut zvládnu.


Vyjádření pro Barça TV

Je to vzrušující. Vždy jsem si představoval, jak budu hrát v těchto skvělých utkáních Ligy mistrů a teď je to tady. Jsme mezi nejlepšími šestnácti celky v soutěži a je opravdovou ctí hrát v takovýchto zápasech. Rovněž nastupování za Barçu je velkým privilegiem, takže jsem velmi šťastný a snad si to užiji.

Myslím si, že nám scházelo zakončení před brankou. Měli jsme hodně šancí a měli jsme to mít více pod kontrolou, na což si musíme dávat pozor. Musíme více držet míč, zaznamenat větší počet přihrávek a mít hodně příležitostí. Hlavní je mít hru pod kontrolou, což nás jako tým charakterizuje. Pokud se nám tohle povede, což díky naší kvalitě dokážeme zvládnout, pak můžeme postoupit.

Podle mého vám každé vítězství posilní sebedůvěru a dobije morálku. Máme za sebou několik složitých klání, které dopadly pozitivně a to nám pomohlo v tom, jak si věříme.

 

 Video

Vyjádření Arthura Mela před odvetou osmifinále Ligy mistrů proti Olympique Lyonnais (12. března 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Jhonys

4
2019-03-13 07:27:10

proč dávají novináři (a viděl jsem, že už i fanoušci) do souvislosti jeho zranění a tu oslavu na, které byl? :D Prakticky se přijala ta linka, že za to zranění může Neymar a jeho oslava... to, že Arthur v tom El Clásicu i tak patřil k nejlepším hráčům na hřišti a podal jeden ze svých nejlepších výkonů, na to už se u španělských novinářů asi zapomnělo :D a to, že tam po celý zápas zažíval řezničinu ze strany Kroose a hlavně Modriće, na to už se asi úplně zapomnělo... prostě hlavně do toho zase nacpat záporáka Neymara. Já neříkám, že to nebyla hloupost si před tak důležitým zápasem jít zapařit, nicméně ukazovat teď už automaticky na to, jako na zdroj zranění, je úplně crazy....

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.