Jaké rady udělíte svým hráčům?

Bruno Genésio:Poradím jim, aby hráli svůj fotbal, bez tlaku. Uvědomujeme si, co nás čeká a že to bude těžké. Před nám ibude stát jeden z nejlepších týmů na světě, nicméně jsme schopní dosáhnout něčeho velkého. Už jsme to v Lize mistrů ukázali v utkání s Manchesterem City. Měli bychom být pokorní, ale zároveň sebevědomí. Chceme dopřát radost našim fanouškům, kterých bude na Camp Nou shromážděno hodně, jelikož přicestovali ve velkém počtu.

Budete vycházet z vašeho zápasu s Manchesterem City?

Bruno Genésio:Ano, samozřejmě. To, co jsme dokázali udělat v utkání proti Manchesteru, pro nás musí být inspirací a musíme na tom budovat. Kontext je odlišný, jelikož Barcelona má unikátního fotbalistu. Rovněž nás inspirovala odvaha Ajaxu v jeho konfrontaci s Realem. Tento dvojzápas ukazuje, že je všechno možné a dodává nám sílu. Manchesteru United se nedávala žádná šance, ale jemu se povedlo postoupit. Můžete mít dojem, že aktuální ročník Ligy mistrů je šílený.

Je možné zastavit Messiho?

Bruno Genésio:Hodně závisí na jeho dispozicích, je to výjimečný hráč. Nebudeme aplikovat individuální krytí, ale vyvineme takovou herní strategii, abychom jej zastavili, nebo minimálně snížili jeho dopad. Víme, že Messi je fotbalistou, který dokáže najít řešení ve spoustě obtížných situacích.

Je to pro vás ten nejvíce důležitý zápas od doby, co jste v Lyonu?

Bruno Genésio: Bude to velmi důležité střetnutí vzhledem k tomu, jaký zanecháme dojem. Prezident Aulas odvedl velkou práci, aby postavil tento tým, který má šanci postoupit do čtvrtfinále. Je to dodatková odpovědnost. Pomýšlíme na zisk dobrého výsledku, ale hlavním cílem je nechat po sobě dobrý dojem.

Podepsal byste se pod výsledek 0:0 v závěrečných minutách střetnutí?

Bruno Genésio:Nevím, co k tomu říci, ale jsem přesvědčen, že to bezbrankovou remízou neskončí. Kontext tohoto zápasu bude hodně odlišný od toho z prvního zápasu.

Budete riskovat?

Bruno Genésio:O postupu se rozhodne vstřelenými brankami a nemyslím si, že dojde k penaltám. Měli bychom riskovat a to i když je to zkalkulováno, jelikož musíme dát góly. Je třeba, abychom byli velmi disciplinovaní a dobře bránili. Je zřejmé, že Barcelona bude držet míč.

Jak hodnotíte (Moussu) Dembélého?

Bruno Genésio:Jeho vývoj je velmi pozitivní a je to mladý hráč, nicméně je důležité, že stále bojuje a pracuje. Pro útočníka je velice důležité, aby byl rozhodujícím a Dembélé se za posledních několik týdnů hodně zlepšil.


Bruno Genésio při včerejší tiskové konferenci

Můžete dle vašeho názoru postoupit?

Bruno Genésio:Věříme v naše šance. Cílem je, abychom po závěrečném hvizdu ničeho nelitovali.

Myslíte si, že Barcelona měla v Lyonu příliš mnoho příležitostí?

Bruno Genésio:Je zřejmé, že pokud bude mít Barça tolik šancí, jako v Lyonu, bude pro ní jednodušši postoupit. Musíme se z tohoto utkání poučit.

Obáváte se toho, že nebudete moci počítat s Marcelem?

Bruno Genésio:Obáváme se toho, že nebude moci nastoupit, ale více uvidíme po tréninku. Uvidíme, zdali bude k dispozici či nikoliv.

Co musíte udělat pro to, abyste postoupili?

Bruno Genésio:Musíme si dát pozor ve všech formacích. Nebezpečí může přijít po křídlech či individuálních akcích. Barcelona má velmi talentované hráče a pokud chceme postoupit, budeme muset odehrát perfektní střetnutí a mít trochu štěstí. Podotýkám, že po svých hráčích chci, aby ze sebe vydali to nejlepší a zanechali dobrý dojem.

Barcelona vyhrála posledních 11 osmifinálových zápasů v Lize mistrů. Jaká bude vaše strategie k pokoření této šňůry?

Bruno Genésio:Nejdůležitější bude odolávat soupeřům v rámci jednoho defenzivního bloku a mít dostatek síly k útočení.

Připravujete se nějak speciálně na tento zápas?

Bruno Genésio:Řekl jsem hráčům jen to, že hřiště je větší než jiné - například v Lyonu, Marseille či Guingampu - a také, že Barcelona dostává na svém stadionu góly. Víme, že Liga mistrů je pro Barçu prioritou a může to na ně vytvořit tlak. Barcelona je velmi nebezpečným sokem a pokud chceme dosáhnout něčeho velkého, měli bychom být připravení na vzájemné trpění.

Co se změní s Fékirem na hřišti?

Bruno Genésio:Spousta věcí díky jeho důležitosti na place a důvěře, kterou dává týmu. Je to pro nás přidaná hodnota.

 

Zdroj: fcbarca.com, uefa.com
Foto: uefa.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.