V předchozích osmifinálových zápasech došlo k několika překvapením. Doufáte v to, že dokážete zopakovat počiny Ajaxu či Manchesteru United?

Nabil Fékir:Taková myšlenka se nám líbí a donutí vás přemýšlet. Opravdu se objevilo několik překvapení a my sem přijeli odehrát skvělý zápas. Uvědomujeme si, že to bude od začátku až do konce složité a nemůžeme se zmýlit. V Lize mistrů rozhodují o výsledcích detaily. Jsme bojovníci.

Co cítíš, když přijdeš na stadion jako Camp Nou? Chtěl by sis někdy zahrát za Barcelonu?

Nabil Fékir:Ano, rád bych si za Barcelonu zahrál, ale soustředíme se na zítřejší (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) zápas. Hrát na tak bájném stadionu, jak Camp Nou, je snem každého dítětete a zítřejší zápas pro mě bude speciální. Už se jej nemůžu dočkat, nicméně musíme zachovat chladnou hlavu. Je to důležité střetnutí, na které jsme připravení.

Je výsledek 0:0 pro Barçu těžký nebo je favoritem na postup?

Nabil Fékir:Barcelona je favoritem, ale jak jsme již viděli v jiných utkáních Ligy mistrů, existuje naděje a dokážeme dosáhnout něčeho velkého. Jsme si vědomi toho, že to bude obtížné, ale myslím si, že odehrajeme dobrý zápas. Nemáme příliš co ztratit, budeme hrát směrem dopředu a bez strachu.


Nabil Fékir včera na tiskovce

U Moussy Dembélého lze vidět velké zlepšení.

Nabil Fékir: Ano, věří si, cítí se dobře a dává branky. Když přijdete do nového klubu, není to snadné a potřebujete čas na adaptaci. Doufám, že zítra bude pokračovat v dobré formě.

Jak zastavit Messiho?

Nabil Fékir:Na tuto otázku nemohu odpovědět, nejsem obráncem. Všichni víme o Messiho přednostech, ale jsme týmem a musíem pracovat jako jednotka. Vydáme ze sebe všechno a doufáme, že jej nejlepším způsobem dokážeme zastavit.

Je to nejdůležitější zápas ve tvé kariéře?

Nabil Fékir:Zítřejší utkání bude speciální, jelikož budeme hrát s Barçou na Camp Nou. Chci ze sebe vydat vše a jde o jeden z nejdůležitějších zápasů mé kariéry. Doufám, že to v našem podání bude skvělý duel.


Nabil Fékir včera na tiskovce

Máš nějaké zprávy pro fanoušky?

Nabil Fékir:Doufáme, že přijdou na stadion. Je to pro nás velmi slibné utkání a jejich podpora bude důležitá.

Přijeli jste si pro vítězství?

Nabil Fékir:Ano, samozřejmě. Máme hráče vysoké kvality a i přes náš mladý věk jsme vyzrálí. Přijeli jsme sem hrát náš fotbal a odvést naší práci. Věříme si, ačkoliv víme, že to bude složitý úkol. Musíme hrát společně a vydat více úsilí, než obvykle.

Cítíš v kabině větší zodpovědnost proto, čeho můžete dosáhnout nebo spíše odvahu kvůli naději na dobrý výsledek?

Nabil Fékir:Máme 5 nebo 6 hráčů, kterým je přes 25 let. V šatně je pozitivní atmosféra, cítíme se navzájem dobře na hřišti i mimo něj a přistupujeme k tomuto utkání v klidu.


Nabil Fékir včera na tiskovce

Jak hodnotíš Ousmana Dembélého?

Nabil Fékir:Ousmane je skvělý fotbalsita, což ukázal v Dortmundu a Rennes. Je to můj mezinárodní spoluhráč a těší mě, že hraje na takové úrovni. Nebylo pro něj vždy jednoduché dostat se tam, kde je a doufám, že bude i nadále růst.

dotaz ohledně tlaku kvůli kapitánské pásce

Nabil Fékir:Necítím nějaký tlak navíc, pořád to je fotbal a tak je to radost.

 

Zdroj: fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: sport-english.com, uefa.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.