Připravenost na odehrání druhého zápasu v řadě

Rozhoduje trenér, ale jsem velmi rád, že mohu hrát. Tři měsíce jsem to nemohl dělat a teď se mohu opět objevit v základní sestavě, ale také nemusím. Nejdůležitější je však zdraví a fakt, že moje koleno a tělo reaguje pozitivně.

Obtížný vstup do sezóny

Měl jsem za sebou unikátní Mistrovství světa, v jehož průběhu jsem si splnil svůj dětský sen. Pak jsem před začátkem sezóny a v jejím průběhu měl nějaké problémy s kolenem. Zatnul jsem zuby a hrál jak nejlépe to šlo. Bolest se však vracela a tak jsem se rozhodl odpočinout od hry, abych se postarala o mé koleno, což vzalo více času, než jsem si myslel.

Kontroverze kolem léčebných metod

Existovaly různé možnosti, ale nerad bych je komentoval. Tvrdě jsem pracoval a cítil se zle. Byly to odlišné možnosti a já byl zmatený. Nevěděl jsem, jak se rozhodnout, ale nakonec jsem zvolil to nejlepší.

Rozhodnutí o léčbě v Kataru

Nešlo to snadno. Jednoduchou volbou byla operace, ale to není můj styl. Jsem silný po psychické stránce a nevzdávám se ani v obtížných situacích. Ano, objevily se okamžiky, ve kterých jsem si říkal, že to musím přijmout a podstoupit operaci. Zůstal jsem však pevně přesvědčený a rovněž jsem měl štěstí, že za mým rozhodnutím stáli i mí blízcí. V tomto období jsem byl poměrně chladný a uzavřený, necítil jsem se šťastně. Tížila mě ta situace a chtěl jsem z ní vystoupit.

Průběh léčby

Podstupoval jsem speciální cvičení k posílení čtyřhlavého svalu a celé svalové sestavy, jelikož v ní chyběla rovnováha. Na tom jsem pracoval chvíli a musel jsem cvičit třikrát více, abych se mohl vrátit. V průběhu světového šampionátu jsem nedělal důkladně to, co bylo zapotřebí a vlastně dělal něco, čemu jsem se měl vyhnout.

Příčiny zranění

Vždy jsem byl profesionálem, ale jsou určité věci, o které se žádá hráče a nemusí se v konečném důsledku jevit jako dobré v dlouhodobém měřítku. Trochu jich lituji, ale to je minulost a už to nechci na nikoho házet. Myslím si, že většina lidí, která mi radila, tak činilia pro mé dobro a to i když některé návrhy nebyly pro mé koleno přímo ty správné. Kromě toho jsem dospělý a ty věci jsem rozhodl sám, ačkoliv jsem se měl chovat jinak.

První vážné zranění

Ptal jsem se sám sebe na hodně otázek - v první řadě proč mi každý doktor v mém okolí podal jinou radu. Uvažoval jsem nad tím, kam by má kariéra směřovala, kdybych se rozhodl špatně a z tohoto důvodu to bylo těžké co se psychiky týče.

Údajný konflikt v Barceloně

Bylo to přesně opačně, jak někteří lidé tvrdili. Nikdy jsem se nedostal do křížku s klubem kvůli léčbě a můj názor byl vždy vyslyšen. Když jsem se rozhodl jet do kliniky Aspetar, klub to přijal a zůstat se mnou po celou tu dobu v kontaktu.

Clément Lenglet a jeho využití této absence

Konkurence je normálním fenoménem ve velkoklubu. Vždy jsem připraven Clémentovi před zápasy či o přestávce poradit, i když jde o konkurenta na mém postu v týmu. Normálně se spolu bavíme a smějeme. Takový jsem. Zranil jsem se, on měl štěstí a ukázal se v dobrém světle, za což jsem rád. Nyní je mým cílem se vrátit do 100% kondice. Jakmile se mi to povede, budu schopen naplno soupeřit o místo. Už nyní se však cítím dobře.

Utkání v Lyonu

Cítil jsem se velmi pyšný, když jsem se do Lyonu vrátil, slyšel fanoušky, jak skandují mé jméno a viděl transparenty týkající se mě. Bylo to emotivní a znamená to, že na mě lidé rádi vzpomínají. Bylo zvláštní stát v Lyonu na straně soupeře a ještě divnější by bylo, kdybych nastoupil. Chtěl jsem se připojit k týmu a hrát, ale ještě jsem nebyl připraven po fyzické stránce. Mé srdce chtělo nastoupit, ale věděl jsem, že ještě nejsem připravený.

Odveta na Camp Nou

Klub jako je ten náš by měl vyhrát a postoupit. Jsme klidní a jako tým se cítíme dobře. Liga mistrů není stejná jako LaLiga. Je tady jiný tlak a vždy bychom měli ze sebe vydat 200 %. Máme potřebnou důvěru.

Rituál v podobě nastříkání deodorantu v poločase

Začalo to v Lyonu. Mamadou Diarra trénoval s juniory a postříkal se. Zeptal jsem se jej, proč to dělá, když bude stejně zapáchat od potu. Řekl, že díky tomuto triku vyhrával trofeje, takže jsem to od té doby dělal vždy i já. A nemohu být jediný v Barçe, kdo to dělá, jelikož jsme už vyhráli hodně trofejí

 

Zdroj: fcbarcelona, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.