Nejlepší: Komplexní výkon, Lionel Messi

FC Barcelona dokázala na Camp Nou Olympique Lyonnais porazit 5:1, a to poté, co si z Francie odnesla bezgólovou remízu. Nyní jsou tedy blaugranas jediným španělským celkem, jenž stále bojuje o trofej Ligy mistrů UEFA, a bude tak záležet pouze a jen na nich, zdali prodlouží dominanci této země v nejprestižnější klubové soutěži. Velkou pochvalu si dnes vedle Ernesta Valverdeho zaslouží kompletní jedenáctka a také všichni střídající, neboť se na zápas perfektně připravili, což ukázali především skrze taktiku a přístup, jímž se prezentovali. Chuť vyhrát tento duel a postoupit znovu do čtvrtfinále byla obrovská, čemuž odpovídal například velice častý pressing i Lionela Messiho.

Pokud bychom měli jednoho domácího fotbalistu vyzdvihnout, pak jím bude právě jmenovaný kapitán FCB. Leo vše započal proměněnou penaltu, kdy zachoval klidnou hlavu a po vzoru legendárního českého záložníka, Antonína Panenky, poslal balon do brány. Druhý gól následně přišel po ukázkové práci s míčem a zakončením netradičně pravou nohou. Zde však nositel čísla 10 neskončil. Hattrick sice nedovršil, ovšem připsal si dvě asistence na trefu Gerarda Piquého, respektive Ousmana Dembélého. Kromě toho, jak už jsme naznačili výše, fantasticky vyvíjel tlak na soupeře a několikrát se vrátil až daleko na vlastní polovinu, aby pro svůj tým získal míč zpět. Stále se mimo jiné drží na prvním místě v tabulce střelců.

Nejhorší: Vstup do druhého poločasu

Po úžasném úvodním poločase nastala pětačtyřicetiminutovka druhá, již nezačala Barça tak, jako by si culés představovali. Svěřenci Ernesta Valverdeho totiž ubrali nohu z plynu a hosté cítili malou naději. Využili toho na sto procent, když snížili, ač pochybným způsobem, na 2:1 a donutili blaugranas stáhnout se na svou půli. Klíčový moment nastal ve chvíli, kdy zmíněný kouč FC Barcelony sáhl na lavičku ke střídání a poslal na hřiště nejprve Ousmana Dembélého a poté i Artura Vidala. Domácí opět našli drahocenný klid a ze stavu 2:1 udělali během poměrně krátké chvíle krásné a konečné vítězství 5:1.

Zdroj: Meyen