Dominance. Tak by se jedním slovem dal popsat výkon Barcelony v odvetném osmifinálovém utkání proti Olympique Lyonnais. První zápas skončil 0-0 a Blaugranas si byli moc dobře vědomi toho, co všechno je v sázce. Hned od úvodu tak na francouzský celek vlítli, z čehož se Lyon prakticky celý první poločas nemohl vzpamatovat. Kombinací rychlých přihrávek a odpovědného pressingu Barcelona na hřišti dominovala a vytvářela si hned od prvních minut šance, kdy hned v úvodu nebezpečně pálil z hranice vápna Leo Messi, ovšem gólman Anthony Lopes dobře zasáhl. V 15. minutě pak zapříčinil nešikovným zákrokem na Luise Suáreze uvnitř vlastního pokutového území faul Jason Denayer a daný pokutový kop pak tzv. na Panenku proměnil kapitán Barcelony Messi. Barcelona ovšem z tempa neslevila a pokračovala v náporu. Hra se však na několik minut přerušila, neboť po střetu Coutinha a Lopese zůstal na trávníku dlouhou dobu ležet právě gólman Lyonu. Byť se ještě snažil pokračovat ve hře, ve 33. minutě to již dále nešlo a místo něj tak do brány šel Mathieu Gorgelin. Ještě předtím ovšem Lopes inkasoval podruhé ve 31. minutě po akci, kterou začal Arthur Melo - ten rychlou přihrávkou vysunul na hranici vápna Suáreze, který ukázal nesobeckost a naservíroval Coutinhovi míč do odkryté brány. Barcelona tak šla do šaten velmi dobře naladěna.

Druhý poločas začala Barcelona o něco opatrněji, ovšem i tak si dokázala vytvářet šance - po vyšachování obrany šel Arthur sám na brankáře, nicméně míč ještě posunul na Messiho, který sice obloučkem gólmana překonal, jenže Fernando Marçal se ještě stačil vrátit a míč před bránou odkopnout. S upadajícím tempem hry vycítil Lyon šanci a v 58. minutě po závaru před brankou Marca-Andrého ter Stegena (a faulu Memphise Depaye na Clémenta Lengleta) využil zmatku nejlépe Lucas Tousart a francouzský tým byl rázem opět ve hře. V té chvíli by totiž Lyonu stačil k postupu jen jeden gól, tudíž začal být aktivnější a více na Katalánce tlačit. Výraznější šance si ovšem Francouzi nevytvořili, a tak se Ernesto Valverde rozhodl pro finální tahy - v 69. minutě nahradil dobře hrajícího Coutinha Ousmane Dembélé a v 73. minutě režiséra hry Arthura Mela Arturo Vidal. Střídání se ukázala jako ta nejlepší možná volba, protože to bylo to pravé na otevřenou obranu Lyonu. Nejprve v 77. minutě Messi vyškolil dva obránce Lyonu a překonal Gorgelina pravačkou, aby definitivně rozhodl 3 minuty na to Gerard Piqué - Barcelona rozjela rychlý protiútok a Messi skvělým passem nahrál Piquému před zcela odrytou bránu. Dílo poté dokonal Ousmane Dembélé po dalším protiútoku a po další asistenci GOATa Messiho. V závěru pak ještě v 82. minutě vystřídal otřeseného Sergio Roberta Nélson Semedo. Barcelona tak hladce a zaslouženě postoupila do dalších bojů Ligy mistrů!

Zdroj: Jhonys, barcablaugranes.com, sport-english.com