Zhodnocení

Byl to zápas v Lize mistrů, čili je normální, že se objeví okamžiky plné napětí a tlaku, jelikož jde o velmi vyrovnané duely. Výsledky jsou obvykle férové.

Dobrý začátek

V prvním poločase jsme hráli úžasně a dominovali hře. Mohli jsme dát i více branek. Ve druhé půli začal hrát soupeř výše, zariskoval a prosadil se, nicméně o zápasu rozhodli naši hráči vepředu.

Detailní rozbor

Když se vám váš soupeři snaží vyrovnat, dostanete se pod tlak a to udělal Lyon ve druhém poločase. Je to otázka síly a toho, kdo je silnější. Jejich tlak či vaše schopnost hrát útočně. Měli jsme problémy, ale jakmile se nám povedlo spojit s našimi útočníky, bylo to 3 na 3 a mohli jsme v jakémkoliv okamžiku rozhodnout zápas. Stane se to, že hra není plynulá, jelikož na vás protivník tlačí a přerušuje hru. Nahrajete a nemáte tu jistotu. Nevyskytlo se hodně jasných příležitostí.

Uvolnění

V Lize mistrů nelze relaxovat, protože stav 2:0 není rozhodujícím. Měli jsme problémy s krytím útočníků. Lyon neměl příliš mnoho šancí a využil vlastně jedné po zmatku ve vápně, ale byl krok od vyrovnání. Jenže před gólem na 2:1 jsme měli velkou šanci s Leem a mohlo to být 3:0. Pak šlo i o čas, jelikož jsme věděli, že se to stane. Musíte tak být opravdu dobří, abyste dostali tým pod tlak a udržet jej po dlouhou dobu.

Lionel Messi

Všichni jsme byli dobře připraveni na tento zápas a velmi se soustředíme na Ligu mistrů, včetně Lea. Dnes (vyjádření proběhlo včera, pozn. přek.) odehrál úžasný zápas. Bylo to neuvěřitelné.

Arthur Melo

Když dominujeme hře, tak nám dodává klid. S postupem času cítí únavu.

Překvapení

Nemůžete věnovat pozornost pouze jednomu týmu. Všechny si zasloužili postup a uvidíme, koho dostaneme. Nebude to snadné.

Video

Vyjádření Lionela Messiho a Ernesta Valverdeho po odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Olympique Lyonnais (13. března 2019)

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com