1. Suárez je stále na výborné úrovni

Veškeré titulky médií se zaměřili na Lionela Messiho, neboť proti Lyonu podal jeden z jeho brilantních výkonů, ovšem Luis Suárez si za svou včerejší roli zaslouží také velké uznání. Uruguayec například získal pro svůj tým penaltu, jež vedla k úvodnímu gólu, nesobecky přenechal Coutinovi druhý gól utkání nebo třeba takhle zesměšnil obránce Lyonu Marcela

Jediná absentující věc, která by byla třešničkou na dortu jeho top výkonu, byl vstřelený gól. Suárez zažívá v evropských pohárech gólovou krizi, ovšem on sám si z toho velkou hlavu nedělá: „Jsem nadšený, že jsme se dostali dál, tým nabírá na sebevědomí. Je pravdou, že útočníci žijí pro góly, ale ty v budoucnu přijdou,” řekl Luisito po zápase. Faktem je, že se Suárezovi tuto sezonu ještě v Lize mistrů skórovat nepodařilo a celkově je to pak skoro jeden rok od posledního evropského zásahu. Pokud však bude i nadále podávat takové výkony, nemáme se čeho obávat...

2. Umtiti si bude muset místo v základu vybojovat

Vedle Gerarda Piquého nastoupil včera opět Clément Lenglet, čímž vzal Samuelu Umtitimu možnost zahrát si proti svému bývalému klubu. Tento tah Ernesta Valverdeho se ovšem ukázal jako dobrý, protože bývalý stoper Sevilly podal sebejistý výkon, který se řadí k jeho zatím nejlepším. V prvním poločase za stavu 1-0 například skvěle zablokoval Moussu Dembélého, což jen dokládá, v jaké formě momentálně francouzský stoper hraje. Jediné mínus byla žlutá karta za faul na Nabila Fekira na začátku druhé půle, kdy se jednalo o jeho první kartu v letošní edici Ligy mistrů. Na počátku zranění se očekávalo, že se Umtiti po rekonvalescenci vrátí automaticky do základní sestavy. Momentálně to však vypadá, že bude Big Sam muset ještě zabrat, pokud se chce dostat v hierarchii před Lengleta.

3. Coutinho si získal pro sebe určitý čas

Philippe Coutinho dostal další šanci ukázat své schopnosti, neboť dostal před zraněným Ousmanem Dembélém šanci hned od úvodu utkání. A tentokrát se to Brazilci konečně povedlo, protože dokázal vstřelit gól (v Lize mistrů svůj první od října) a celkově působil lepším dojmem. Bývalý hráč Liverpoolu si během utkání dobře rozuměl jak se Suárezem, tak Messim a Barcelona proto bude doufat, že mu toto utkání jen přidá na sebevědomí. Coutinho po zápase sám přiznal, že v posledních měsících nehraje dobře: „V několika posledních týdnech, dokonce měsících, jsem nehrál dobře. Ale stále se chci zlepšovat. Přišel jsem do Barcelony, abych ze sebe dal to nejlepší. Žiju pro takový moment. Nikdy nevíte, co budoucnost obnáší. Se svým dnešním výkonem jsem spokojen.” Trochu negativně se pro něj může jevit to, že po jeho odchodu ze hřiště vstřelila Barcelona hned 3 góly, k čemuž výrazně přispěl jeho náhradník Ousmane Dembélé. Výhodou ovšem pro Coutinha je to, že je Dembélé mimo hru na další 3-4 týdny, což znamená jisté minuty pro brazilského reprezentanta.

Zdroj: barcablaugranes.com, twitter.com (účet UEFA Champions League)