Bývalý barcelonský zadák Yerry Mina prožívá těžkou první sezonu v anglické Premier League. Trenér Evertonu Marco Silva navíc od něj žádá daleko víc, než doposud předváděl. Mina odešel do Anglie minulé léto, Barcelona jej tehdy po pro něj povedeném světovém šampionátu prodala za 30 milionů eur. Mina má ovšem v současnosti potíže dostat se vůbec do základní sestavy liverpoolského týmu. „Co od něj žádám, je větší konzistentnost na Finch Farm (tréninkové hřiště Evertonu, pozn. red.). První věcí, v kterou doufám, je, že uvidím Yerryho Minu pracovat každý den až do konce sezony,” uvedl Silva. „Jeho první sezona v Premier League je úplně odlišná od toho všeho, co doposud ve své kariéře zažil v Kolumbii, poté v Brazílii a nakonec v takovém klubu, jako je Barcelona. Vše se naprosto liší od toho, jak to funguje v Premier League.”

Silva je nicméně optimistou a vyjádřil naději, že by Mina mohl v Evertonu ještě zazářit. „Nicméně stále pro nás může být důležitým hráčem. Věříme v něj. Utratili jsem za něj peníze, protože jsem věřili v to, že pro nás může být velmi dobrým řešením. Musí se adaptovat co nejdřív to půjde, adaptovat se na ligu a velké výzvy, kterým bude čelit každý zápas. Musí být ale více konzistentní a mít více štěstí (aby se mu vyhýbala zranění, pozn. red.).”

Zdroj: sport-english.com
Foto: sportx.com

Komentáře

Gazdo

top komentář
12
2019-03-21 15:03:29

Ze by nakoniec nas predaj desatrocia? :D

Luis

6
2019-03-21 16:00:51

No tak třeba se ukáže, že to byl dobrej tah...........Stejně nevim, jestli by u nás vůbec dostal šanci.......Pak je tu otázka, jestli do razazí de Ligt, kdo půjde z kola ven, snad ne Sam. Nebo by de Ligt musel akceptovat, že bude alternovat s Pikáčem a poté ho vystřídat, no ale on ikdyž je mladej, bude chtít hrát základ.......

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.