Rodrigo Moreno by mohl být jedním z velkých jmen na letním přestupovém trhu. O útočníka Valencie se totiž zajímá Barcelona, minulé léto pak o něj velmi stál Real Madridu. Jenže Rodrigo, jehož výkupní klauzule je nastavena na 120 milionů eur, nikdy na Valencii ohledně odchodu netlačil, dokonce právě ani minulé léto. Barça doufá, že o jeho ceně půjde vyjednávat. Katalánci si také myslí, že Real bude chtít 28letého útočníka opět získat, nicméně do právě takového aukčního souboje se Barcelona pouštět nehodlá. 

O Rodriga stál velmi minulé léto tehdejší trenér Realu Julen Lopetegui, dokonce natolik, že jej měl údajně chtít v kádru za každou cenu. Prezident Florentio Pérez se sice dohodu pokoušel uzavřít, ale nebyl si přestupem příliš jistý. Los Blancos nakonec od přestupu ustoupili, a to po naléhání Valencie, jež trvala na vyplacení celé výše klauzule. Současný trenér Realu Zinedine Zidane je momentálně koupi Rodriga také otevřený, ovšem má i jiné priority. Madrid však celou situaci pozorně sleduje.

To trenér Barcelony Ernesto Valverde cítí, že by španělský útočník byl velmi zajímavou posilou do útoku. Na rodákovi z Rio de Janeira si cení hlavně univerzality a rychlosti. Není to sice rozený střelec, ale má také další mnoho dalších kvalit. Momentálně se tak Barcelona rozhoduje právě mezi Rodrigem a Lukou Jovićem - větší prioritou je poté druhý jmenovaný.

Zdroj: sport-english.com
Foto: as.com

Komentáře

Reekwon

4
2019-03-24 16:48:05

Samozřejmě, pro Valverdeho je lepší varianta koupit útočníka na dobu, po kterou tu zůstane, místo toho, aby v Barceloně zanechával nějaký odkaz prostřednictvím mladých hráčů. Už jsem si toho všiml několikrát, že on vede tým způsobem, aby fungoval jen po dobu, co on bude na lavičce. Proč chce za Jordiho Albu starého hráče místo toho, aby tam dával prostor mladému? No protože toho mladého by musel učit a zlepšovat ho. Je už úplně jasné, že je to trenér, který nerad používá mladé hráče, protože to s nimi dle mého ani neumí. Jsem dost zvědavý na příští rok, protože mu přijde Frenkie de Jong a pravděpodobně i Matthijs de Light a dost možná bych se vsadil, že v polovině sezóny si jeden z těch hráčů bude nepatrně stěžovat na to, že nehraje. Vsadil bych to na de Jonga a pokud zůstane Rakitić, kterého Valverde chce, je to sázka na jistotu.

Jhonys

1
2019-03-24 16:51:19

podle mě bude v tomhletom ohledu problémová situace s de Ligtem - pokud tedy přijde. V obraně totiž bude Valverde sáze zřejmě na Piquého (to je stálice) a někoho z dvojice Umtiti/Lenglet. Todibo a de Ligt to budou mít případně těžké.

Reekwon

1
2019-03-24 16:57:15

Jojo de Ligt to bude mít ohromně složité. Todibo zcela jistě dle mého odejde hostovat, ten nemá vůbec šanci. Nejlepší by bylo, uzavřít s Ajaxem a de Ligtem dohodu o koupi a rok ho ještě ponechat v Ajaxu. Otázka však je, jestli by to sám de Ligt chtěl, protože ten zájem o něj je obrovský a třeba v Realu by asi měl mnohem více prostoru, protože jim možná odejde Varane.

Martin777

4
2019-03-24 17:01:02

bych se nedivil, kdyby o De Ligta měl zájem především Liverpool...duo on Van Dijk...to by Live měl po starostech se stopery na hodně dlouho.

Reekwon

-4
2019-03-24 17:07:18

To by mě taky nepřekvapilo, Liverpool společně se City jde úplně jinou cestou, než zbytek ligy a de Ligt by tam rozhodně pasoval. Určitě už i Valverde přemýšlí, jak jeho přestup k nám zablokovat, aby mohl zažádat o někoho jako je Diego Godín nebo Raul Navas to je prostě jeho styl.

Hermano

5
2019-03-24 23:23:54

Promiňte pánové ale vy jste si tady trošku ulítli ne? :D Spekulujete tady o naprostých hloupostech. de Ligt zaprví ještě ani neni náš hráč oficiálně a vy už ho vidíte na lavičce příští rok... :D

Reekwon

0
2019-03-24 23:30:44

Ty si snad myslíš, že to dopadne jinak? Že ho nakonec koupí třeba Real Madrid nebo Manchester City? Nehledě na to, že podle Mundo Deportivo odjede v pondělí Bartomeu i Oscar Grau i Amsterdamu na ECE shromáždění, ale Bartomeu tam nikdy nebyl, takže je divné, že jede do Amsterdamu nyní :D

Hermano

1
2019-03-25 09:58:20

Já si myslím že dokud neni oficiálně naším hráčem tak je tohle zbytečný řešit. Hlavně Piquému je 32,příští rok mu bude 33 a už nahoru nepůjde(viz jeho forma na začátku sezóny). Přičtěme k tomu i jeho obchodní cíle ať už s jeho fotbalovym týmem a nebo s tenisem. de Ligt je ještě ke všemu ve svejch 19 nejmladší kapitán Ajaxu, takže to asi bude obrovská osobnost a jeho kvality jsou už teď neuvěřitelný takže si myslim že ikdyby Piquého neposadil tak s nim bude přinejmenším hodně rotovat. A třeba se pletu a máte pravdu :D Ale myslim si že si tak i tak zase ulítáváte na hejtování Valverdeho... zbytečně

Jhonys

3
2019-03-25 10:32:23

já osobně jsem to nijak nebral jako primárně si zanadávat na Valverdeho :D jen jsem spekuloval o tom, co může nastat na základě dosavadních zkušeností :D k tomu Piquému - je to otázka, třeba může být lídrem obrany ještě 3 roky. Hodnotit ho podle úvodu sezony nejde, protože rozjezdy má špatné už několikátou sezonu po sobě. V průběhu sezony je to ovšem jeden z nejspolehlivějších hráčů, hlavně proti velkým týmům snad není konzistentnějšího hráče.

Hermano

1
2019-03-25 10:45:45

Já vím že ty ne, u ostatních mi to ale trošku přišlo. A neříkám že to nebude komplikovaný protože stoperská čtveřice Piqué,Umtiti,de Ligt a Lenglet je šíleně natřískaná.

S Piquém težko říct... já si myslím že tak do dvou let u nás ukončí kariéru..

Martin777

5
2019-03-24 16:52:10

Já si vůbec nedokážu představit, kdyby tenkrát místo Guardioli trénoval Barcu Valverde, kde by byli tehdejší mladíci na vzestupu.

Reekwon

3
2019-03-24 16:58:47

Nad tím nechci vůbec přemýšlet, to by nedopadlo vůbec dobře :D Kdyby v roce 2008 převzal tým Valverde, místo Guardioly, tak jsme v týmu neměli žádného Pedra, Busquetse ani Piquého a těžko říct, jak by to bylo s Xavim a Iniestou, protože to bylo ofenzivní hráči, jeden by musel z kola ven. :D

Martin777

2
2019-03-25 15:04:24

Hermano " Já si myslím že dokud neni oficiálně naším hráčem tak je tohle zbytečný řešit." Lidé si můžou spekulovat o čem chtěj, pokud ti to vadí, tak přece tě nikdo nenutí ty příspěvky číst ne?

Smazaný uživatel

2
2019-03-25 15:50:31

No to mě nikdo nenutí no :) ale pokud vim tak mi nikdo nemůže zakázat se k těmhle bláznivejm spekulacím vyjadřovat, takže pokud ti to vadí tak máš smůlu :(

Hermano

2
2019-03-25 15:57:58

No to mě nikdo nenutí no :) ale pokud vim tak mi nikdo nemůže zakázat se k těmhle bláznivejm spekulacím vyjadřovat, takže pokud ti to vadí tak máš smůlu :(

Gazdo

2
2019-03-25 17:11:02

Co to je? :D aky zmazany ucet

Pajinos

2
2019-03-26 10:30:45

nevím, co je bláznivého na tom, když už i solidnější španělské deníky (které už se snažím trochu sledovat) píší o tom, jak Bartomeu odjel do Amsterdamu nebo že Matthijs odmítl nabídku Juve, aby se mohl připojit k Frenkiemu zase zde :) byly tady mnohem horší plky a tam se to bralo jako hotová věc - příchod Neymara, Filipeho Luise a podobné legrace - což mi už bláznivé přišlo třeba

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.