Paris Saint-Germain nezapomíná a nepromíjí. Francouzský celek má s Barcelonou špatné vztahy, a to hned z několika důvodů, které se za poslední léta nashromáždily. Vlastník klubu Nasser Al-Khelaïfi je na Barcelonu stále naštvaný, že se Katalánci pokoušeli přivést do svých řad Thiaga Silvu, Marquinhose, Marca Verrattiho či Adriena Rabiota. K tomu všemu lze přičíst také nedávné vyfouknutí Frenkieho de Jonga. Al-Khelaïfiho pak vždy odpovídal stejnou mincí - do Paříže se snažil zlákat Ivana Rakitiće, Jordiho Albu (předtím, než PSG koupilo Juana Bernata), nedávno pak Coutinha či Ousmane Dembélého. Příkladem za všechny je pak vyplacení Neymara Júniora.

Právě nákup Frenkieho de Jonga byl možná prvním velkým vítězstvím Josepa Maria Bartomeua nad PSG mimo hřiště. Tento Bartomeův přestupový cíl v tomto studeném konfliktu otočil karty ve prospěch Barcelony, jenže spory přetrvávají. Ve skutečnosti přijalo PSG před přestupem de Jonga do Barcelony novou strategii - zajímat se o ty samé hráče, které sleduje Barcelona: de Jong, de Ligt, Jović... Samozřejmě, všechno to jsou v dnešním fotbalovém světě velká jména a je tak normální, že se o ně zajímají přední evropské kluby. Jenže když se podíváme na kádr Thomase Tuchela blíže, zjistíme, že má momentálně útok i obranu dostatečně dobře pokryté, tudíž zájem o de Ligta a Joviće má jen jeden důvod - co nejvíce zvednout jejich přestupovou cenu. Budeme si muset ovšem počkat, co se létě nakonec stane, neboť Al-Khelaïfi bude jistě opět nucen odrážet spekulace ohledně Neymara a Mbappého a jejich přestupech do Realu Madrid. Jedno je ovšem jisté, studená válka mezi Barcelonou a Paříží pokračuje. Zatím nejsme u konce.

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Cachino

top komentář
10
2019-03-24 19:56:08

Ten Khelafi je hroznej ubožák :-D

Meyen

2
2019-03-25 09:16:44

Nechápu, že mu furt tak ležíme v žaludku.

Luis

2
2019-03-25 10:58:09

já to chápu! :-D

Pajinos

1
2019-03-26 10:24:36

já taky celkem jo - ten jejich sranda klub umí zapnout jen v té jejich farmářské lize, v Lize mistrů jsme si s nimi vytřeli pozadí my i United (s námi si pak obdobně vytřelo AS, ale to je detail :D), Frenkie si vybral nás místo nich (a City, ovšem tam Pep neměl potřebu na nás házet špínu jak tahle žumpa z Francie, protože má úroveň), decentně se mu rozpadá kádr (souboj Cavani vs. Neymar, do toho ten Mbappé, Rabiot atd.) a celkově má úspěchy jen doma, což on určitě nechtěl :D jsem rád, že se v tomto případě ukazuje, jak prachy nejsou úplně všechno

Nikaatch

top komentář
10
2019-03-25 14:52:01

Ať si Nassere..

Smazaný uživatel

-2
2019-03-25 17:22:17

když mu rupne v bedně,tak vykoupí pulku barcelony,prostředky na to má.

MUDrAcula

8
2019-03-25 22:16:54

nevykoupí, to je to co ho sere nejvíc, ušáka jednoho...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.