Na prvním místě v tomto ročníku LaLigy Santander jsou barcelonisté od 14. kola. Jejich bilance činí 20 výher, 6 remíz a 2 porážky, odtud 66 bodů. To je o 10 více, než druhé Atlético Madrid za svých 16 triumfů, 8 plichet a 4 prohry. Stupně vítězů uzavírá Bílý balet, který se probral po prvotní blamáži a má 54 bodů za 17 triumfů, 3 remízy a 8 proher.


Barcelonští pak mají i nejvíce vstřelených gólů a to 73. Za nimi je s propastným rozdílem čtyřiadvaceti přesných zásahů Real Madrid, který má zase o 2 více, než třetí Sevilla. Co se inkasovaných branek týče, tam je Barcelona se sedmadvaceti až za Atléticem (19), Valencií (23) a Getafe (24).


Tabulce kanonýrů vládne s devětadvaceti góly barcelonský Lionel Messi, který zatím vede i evropský souboj o Zlatou kopačku. O Pichichiho trofej usiluje před druhým spoluhráčem Luisem Suárezem, jenž má na svém kontě 18 přesných tref, a ve formě hrajícím Wissamem Ben Yedderem. Sevillský útočník dal v této sezóně už 16 ligových branek.


FC Barcelona je rovněž mužstvem, které vyprodukovalo nejvíce střel na bránu a to 195, z nichž 70 měl na svědomí Messi a 45 Suárez - což jim mimochodem také vyneslo prvenství v celé soutěži (dodejme, že třetí je v této individuální statistice Raúl De Tomás z Raya Vallecana a jeho 38 střel mezi tři tyče). Druhý mezi týmy je Real (164), třetí pak Los Nervionenses (132).


A znova Leo. Argentinec rovněž vytvořil nejvíce šancí, ať už pro sebe či své kolegy. Na jeho rovných 80 má nejblíže na dosah valencijský Dani Parejo, který jich udělal 65. Třetí Jony Rodríguez hostující v Deportivu Alavés - jenž si mimochodem prošel v letech 2008 až 2010 i La Masiou - jich vyrobil o dvě méně.


Kataláncům ovšem nejde jen góly dávat, ale také je připravovat a to opět nejlépe v lize. Hned jednapadesát finálních nahrávek skončilo v síti, což je o 17 více, než se povedlo Seville a o 23 než v případě Los Merengues. Mezi jednotlivci vévodí v nahrávkách opět Messi (12), následovaný již jmenovaným Jonym a Pablem Sarabiou z SFC (oba 9) a Jordim Albou, Antoinem Griezmannem a Braisem Mendézem (všichni 7).


Není obrovským překvapením, že Barça dominuje v držení míče a přihrávek mezi sebou. Obojí jsou hlavní pilíře klubové filozofie a důkazem toho budiž průměr 64,05 % v první zmiňované kategorii a počet 18 516 v té druhé. V držení míče barcelonistům zdárně sekunduje jejich poslední ligový soupeř ze Sevilly, který dosáhl průměru 63,53 % a rovněž má na svém kontě 16 201 zkompletovaných passů a náleží mu třetí pozice v této sekci. Třetí, resp. druhé místo obsadil madridský Real s průměrem 60,8 % a přihrávkami v celkovém počtu 16 725.


Modro-bordoví si mezi sebou umí nahrávat i venku a to opět nejlépe z celé soutěže. Na hřištích soupeřů si mezi sebou rozeslali 10 951 přihrávek. Druhý Real Madrid jich nasbíral 9 369 a třetí Betis 8 432. Mezi hráči dominuje Leo Messi (1 284), za nímž se seřadil Ivan Rakitić (1 180) a Alba (1 152).


Toho všeho pak poslední mistři ligy a vítězové poháru dosáhli bez velkého počtu faulů a karet. Mezi zákroky za hranicí pravidel vedou, když jich bez šesti spáchali 300. Za nimi se opět seřadili Betis s Realem, s třistadeseti, resp. třistadvacetisedmi. A co se karet týče, těch žlutých uviděla Barcelona 50. O 3 více viděli hráči královského klubu z hlavního města a o další 3 pak regionální Girona.


Na obrázku výše zachycený Gerard Piqué je stále nejvíce využívaným hráčem v poli v rámci celé soutěže, když nezmeškal ještě jedinou minutu a má tak odehráno 2 520 minut. Druhý je v tomto směru obránce Deportiva Alavés Víctor Laguardia a jeho 2 430 minut. Identicky i co se pčotu startů týče (27) na tom je Rubén Peña z Eibaru.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.