Možný příchod Matthijse de Ligta do Barcelony v letošní letním přestupovém okně možná otevře dveře pro Samuela Umitito, bohužel pryč z Camp Nou. Francouzský obránce se vrátil po dlouhé m zranění zpátky do zápasového rytmu a je tu možnost, že v létě by se mohl s týmem rozloučit. Pro Umtitiho se celý tento ročník nevyvíjí vůbec dobře. Z mistrovství světa si přivezl zranění kolene, se kterým laboroval několik dlouhých měsíců, zvolil léčbu za pomoci kmenových buněk na místo rychlejšího řešení, což byla operace. Vedení klubu se přiklánělo k druhé variantě, která by byla jistější a rychlejší, neboť léčba, kterou si francouzský reprezentant zvolil nemusí fungovat a může se stát, že v závěru ročníku ho problémy potkají znovu. 

Klub hráčovo přání respektoval a do klidového režimu je uvedl Clement Lenglet. Obránce, který přišel v létě ze Sevilly se zabydlel v základí sestavě vedle Gerarda Piquého a chytil se skvěle. Tady nastává druhý problém pro Umtitiho, nelze předpokládat, že po návratu okamžitě dostane zpět své staré místo, protože Lenglet jeho pozici zaujal velice solidně. 

Umtiti může být jedním z hlavních cílů londýnského Arsenalu, pro letní přestupové okno, protože Unai Emery rád pracuje s francouzkými hráči a Arsenal bude potřebovat vylepšit obranné řady. Barcelona však nebude chtít svého obránce prodat jen tak a podle informací si Umtitiho cení na 50 milionů eur. 

Unai Emery v rozhovoru pro RMC dostal otázku, na možný přespup Umtitiho do Arsenalu, ale odpověděl velmi diplomaticky. "Je to velmi dobrý hráč. Francie má velmi dobré hráče v zahraničí a franzouská liga je tak pro mnoho týmů velmi atraktivním trhem. Já jsem měl ve svých týmech vždy francozské hráče, ve Valencii, Seville, Paříži i tady v Arsenalu. Vždy jsem s těmito hráči mohl počítat." 

Je třeba mít také na paměti, že jeden z klíčových útočníků Arsenalu je Alexandre Lacazette, velký přítel Samuela Umtitiho ještě z dob, kdy oba hrávali za Olympique Lyon, nyní je možnost, že by se mohli znovu sejít v jednom týmu.

Zdroj: mundodeportivo.com
Foto: mundodeportivo.com

Komentáře

Hermano

6
2019-04-08 14:28:25

Podle mě velmi nepravděpodobný. Umtiti je v jednom z nejlepších týmů na světě,kterej každej rok bojuje o LM. Na to by měl v Arsenalu vážně mnohem menší šanci. Plus minulej rok vyhrál MS... a šel by do týmu kterej je rád když vyhraje FA Cup nebo Community Shield... nemyslim si. A ta cena mě teda velmi pobavila - jak jsem psal výš, vítěz MS a my bychom ho pustili za 50? Minimálně 70 pokud vůbec.

Já osobně doufám že zůstane a bude se rvát o místo v základu s Lengletem.

Reekwon

-6
2019-04-08 16:15:58

Taky doufám, že se bude prát o místo a zůstane .. Btw. jen že je někdo mistr světa, tak nemusí mít vyšší cenovku. Bude to už rok stará záležitost, teď už to nic neznamená. Po MS by byl opravdu drahý, ale nyní? Vzhledem k jeho vleklým problém a spekulacím, že stále hraje s bolestmi, bych to na víc než 50 milionů opravdu neviděl.

Hermano

2
2019-04-08 21:54:42

No já nevim... Varane se taky v Realu kroutí že by chtěl možná přestoupit a na fórech fans Realu píšou že kdyby ho pustili tak za 100 nebo 120 mega i s tim jak šel šílenym způsobem dolů tuhle sezónu.. takže mi 70 za Umtitiho kterej je srovnatelně dobrej přijde jako docela adekvátní cena. A když už sme u toho hehe.. teď jsem se kouknul na Transfermarkt a má tam cenovku 70 mega :D To abych si zase vsadil když sem to takhle trefil.

LukePewcra

-1
2019-04-08 16:59:48

Je to jen na něm

Cachino

top komentář
12
2019-04-08 19:44:10

Umtiťáka určitě neprodávat! Rozhodně si zaslouží sanci dostat se zpátky do staré formy. Jen proto že je nerozehranej po dlouhym zraneni a nepovedl se mu jeden špil ho přece hned neodepisou! To by byla obrovská chyba...

Martin777

top komentář
15
2019-04-08 20:30:43

minulou sezónu neskutečná opora a teď se mluví o jeho prodeji, jen kvůli tomu, že má problém se zraněním a lehkým úpadkem formy..smutný... za mě nikam ho nepouštět

Pajinos

0
2019-04-08 20:44:31

to je dnešní doba no, loajalita a věrnost se už nesluší ;)

jorge78

2
2019-04-14 06:13:15

Umtitiho vidím jako budoucího stopera číslo jedna. Takže, rozhodně nikam neprodávat!

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.