Nejlepší: Venkovní vítězství

FC Barcelona si z Old Trafford odnesla svou první výhru v historii Ligy mistrů UEFA, a to v rámci letošního čtvrtfinále této soutěže, kdy porazila Manchester United na jeho domácím stadiónu 0:1. Gól byl nakonec připsán jako vlastní Luku Shawovi, ovšem výrazně se na něm podílel svým krásným centrem Lionel Messi a svou následnou hlavičkou Luis Suárez. Uruguayec se balon nejspíše snažil sklepnout Philippu Coutinhovi na dorážku, jenže díky teči jmenovaného anglického beka změnil svou trajektorii, a doputoval tak do sítě dříve.

Ačkoli na hře blaugranas toho nemůžeme moc vyzdvihnout, alespoň tedy směrem dopředu, samotná venkovní výhra je vzhledem k minulosti velice pozitivní. Většina culés si jistě pamatuje na otřesné prohry z minulých let, kdy ve stejné fázi UEFA Champions League, a zrovna tak na hřišti soupeře, totálně selhali a nakonec je to stálo i postup do semifinále. V tomto případě mají již před sebou pouze duel na Camp Nou, a tedy jakousi jistotu, že překážku číslo jedna, v podobě cizího prostředí, úspěšně přeskočili. Nejhorší: Málo šancí, Sergio Busquets

Přes tohle všechno však stejně byl výkon hostů nemastný, neslaný. Na začátku vypadali fotbalisté FCB nesmírně nažhaveně, jako by chtěli svému protivníkovi vstřelit minimálně pět branek. Po té první se bohužel něco změnilo a ofenzíva Barçy výrazně povolila. Příležitostí jsme za celých 90 minut viděli skutečně pramálo, ale nutno podotknout, že na obou stranách, neboť domácí si jich utvořili ještě méně. Mezi další problémy patřily poměrně časté odkopy a fáze, kdy namísto toho, aby obránci a záložníci uklidnili hru a snažili se převzít iniciativu, se zbytečně míče zbavovali. Takové odevzdávání začalo po nějaké chvíli vzbuzovat neklid a především představovalo něco nevídaného pro styl FC Barcelony.

Svůj den, či snad večer, neměl ani Sergio Busquets, jenž několikrát hloupě namazal útočníkům soupeře a působil velmi nejistě v rozehrávce. Staré klubové pořekadlo "když nevíš co s tím, dej to Busimu," dnes zkrátka úplně neplatilo, a kdyby tak učinili blaugranas pokaždé, bůhví, jak by utkání dopadlo.

 

Zdroj: Meyen
Foto: 
fcbarcelona.com

Komentáře

Jhonys

5
2019-04-11 00:27:13

Jo, úplně souhlasím. Je fakt, že ten výkon nebyl nic moc, na druhou stranu jsme konečně vyhráli ve vyřazovací fázi venku a vezeme si dobrý výsledek, což je poprvé za několik posledních let :D
Jinak zelená ještě: Semedo, Piqué (pro mě asi MOTM), nasazení Roberta, který naší hře pomohl znovu získat kontrolu
A červená - kromě Busiho taky jednoznačně Rakitić, a ani Alba neměl svůj den.

Petko

-1
2019-04-11 15:14:53

Busquets začal zle no nakonec hral výborne jeho 25 metrový pas Messimu pred gólom bol excelentný. Spolu s Rakitičom sa zaslúžili o kontrolu hry. Rakitič snad ani nestratil míč ale každý ti vidí inak. Pique hráč zápasu alei Semedo super. Obrana perfekt : ter Stegen nemal žiadny zákrok ! Nemusel.

Petko

-1
2019-04-11 15:16:36

P. S. A tie odkopy ? ManU blokovalo vysoko aby ter Stegen nemohol hrať cez obrancov tak čo zbývalo ? Odkopy no my už 10 rokov nemáme útočníka (ako napr. Lukaku) ktorý zbiera vysoké odkopy a rozdeluje tieto. Štýl hry ...

Meyen

9
2019-04-11 16:33:01

Tohle zkus říct Pepovi, Luchovi, Xavimu. Myslím, že by po větě “co jiného dělat než odkopy,” okamžitě konverzaci opustili. Několikrát se navíc naskytla situace, kdy byl hráč volný a stejně naši hráči volili odevzdání balonu, při sledování naši hry jsem se naučil tolerovat už hodně věcí, ale odevzdávat míče to nikdy nebudu.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.