První vítězství na Old Trafford

Bylo to těžké a komplikované střetnutí. Vzhledem k atmosféře na stadionu a týmu, jakým Manchester je, je známé, že je obtížné zde vyhrát. Byl to těžký zápas, v jehož okamžicích dominovaly oba celky. Soupeři hráli vysoký presink a bylo těžké jej prolomit, ale my jsme měli lepší brankové příležitosti.

Tlak

Když tlačíte, vaší protivníci dělají chyby. Prvních 20 minut jsme strávili na polovině soupeře, potom hrál výše on a objevila se nejistota a nějaké chyby z naší strany. Ve druhé půli jsme začali dobře, když jsme hráli za zády protihráčů, činili jim potíže a presink už nebyl tak jistý.

Střídání ve druhé polovině

Po změnách jsme měli větší kontrolu a sáhl jsem k nim i proto, že poslední zápas jsme hráli před třemi dny a potřebovali na hřišti svěžest. Chtěli jsme získat kontrolu nad zápasem.


Ernesto Valverde na Old Trafford

Gól Luka Shawa

Takže se mě budete i nadále ptát, proč se Luis se netrefil. Hodnota jeho práce není jen o tom, kdo se dotkl míče jako poslední, ale o tom, jak se ta situace vyvinula.

Lionel Messi

Po ráně se necítil dobře a potřebujeme zítra (vyjdáření proběhlo včera, pozn. přek.) provést vyšetření, abychom viděli, v jakém stavu bude. Má velkou modřinu a ten úder byl silný.

Gerard Piqué

Zapojuje se tak, jako vždy a hraje na velmi vysoké úrovni. Potřebovali jsme opatrné stopery, jelikož Manchester má dobré útočníky, kteří dokáží hrát ve vzduchu a jsou rychlí. Piqué hrál velmi dobře a jsme potěšeni, že jej UEFA zvolila nejlepším hráčem zápasu.

 

Video

Vyjádření Ernesta Valverdeho, Nélsona Semeda a Jordiho Alby po 1. zápase čtvrtfinále Ligy mistůr UEFA proti Manchesteru United (10. dubna 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Venca92

1
2019-04-11 10:45:57

čekal jsem nějakou otázku na Aleňu a nějakej vtip na odlehčení, nebo komentář. protože než tam Aleňa šel, tak se s Valverdem smáli oba, že to nevyšlo moc dobře

Petko

1
2019-04-11 15:09:43

Myslím že sa smiali, lebo naši držali loptu súper ju nedokázal zebrat a Alena nemal kedy striedať. Perfektná "údržba".

Venca92

1
2019-04-11 17:39:31

No vsak jasny, kdyby tu udrzbu akorat mohl hrat s nema, bylo by to lepsi. Takhle mu to snad Valverde vynahradi vetsim poctem minut o vikendu

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.