Ivan Rakitić včera na Old Trafford naskočil do svého 50. zápasu v rámci UEFA Champions League v modro-bordových barvách FCB. Vyjma pěti se vždy objevil v základní sestavě, přičemž ve čtyřiatřiceti vyhrál, devětkrát remizoval a pouze sedmkrát byl na straně poražených. Rodák ze švýcarského Möhlinu dokazuje, že je klíčovou postavou pro Ernesta Valverdeho i jeho předchůdce Luise Enriqueho.

V této soutěži dal za Barcelonu 6 gólů, včetně jednoho ve finále ročníku 2014/15 - jeho debutového v Katalánsku - kdy se nakonec radoval i z ušatého poháru pro vítěze. Dodejme, že Rakitić přidal pod hlavičkou této soutěže dalších 12 startů jako člen kádru Schalke 04, kde zaznamenal 3 asistence. V Seville si zahrál pouze Evropskou ligu a pokud sečteme všechny tyto duely na evropské půdě, byl pro něj kulatým 100. v kariéře.


Dalším, který se dočkal památného startu, byl Luis Suárez, pro něhož to byl 50. zápas v Lize mistrů vůbec a 45. za Barcelonu. Pět přidal v Ajaxu a má na svém kontě stejný počet výher jako Rakitić. Osmkrát byl přítomen remíze a stejný počet přidal i porážek. Na svém kontě má El Pistolero za tuto dobu 20 gólů a 17 nahrávek a byl to právě on, kdo včera při jediné brance večera hlavičkoval směrem na bránu, kde si míč srazil do vlastní sítě Luke Shaw.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.