1. Suárezovi prostě není v Lize mistrů přáno

Luis Suárez mířil na Old Trafford v dobré formě, kterou si přinesl z domácí ligy, nicméně tuto sezonu se mu v Lize mistrů skórovat ještě nepodařilo. Ba co víc, ve venkovním zápase Ligy mistrů nedal gól již od roku 2015. To se uruguayský střelec rozhodl změnit a už ve 12. minutě přispel k otevření skóre, když zužitkoval Messiho výbornou přihrávku a hlavičkou poslal míč za záda gólmana španělské reprezentace, kterým je David de Gea. Má to akorát jeden háček - UEFA mu tento gól nepřipsala, neboť ho označila za vlastní gól Luke Shawa. Suárez tak na svůj kýžený gól v milionářské soutěži stále čeká. Je to škoda, protože Luisito tak mohl náležitě oslavit své 50. utkání v nejprestižnější evropské fotbalové soutěži. Další příležitost ovšem bude mít hned další týden, kdy Manchester přijede na odvetné utkání na Camp Nou.

2. Busquetsova forma musí Valverdeho znepokojovat

Sergio Busquets před čtvrtfinálovým kláním uvedl, že si na Old Trafford chtěl vždycky zahrát. To se mu také včera splnilo, nicméně je dost nepravděpodobné, že se k tomuto utkání bude vracet s dobrým pocitem. Bez jakéhokoliv přehánění lze říct, že Busi měl poměrně dost štěstí, že neuviděl červenou kartu. Svou první žlutou kartu totiž dostal již v 17. minutě a v průběhu zápasu bylo hned několik příležitostí k tomu mu ukázat ten samý kartónek také podruhé - příkladem můžeme zmínit zákrok na Scotta McTominaye nebo na Paula Pogbu. To ovšem nebylo všechno, protože ve druhém poločase zahrál Busi jasnou ruku, nicméně i to sudí přešel. Trenér United Ole Gunnar Solskjaer ovšem nikoliv a po zápase zpochybnil míru, s jakou sudí do zápasu vstoupil. Trenér Rudých ďáblů byl konkrétně dotázan na to, zdali měl podle něj Busquets štěstí, že utkání dohrál, neboť v porovnání s úterním utkáním mezi Tottenhamem Hotspur a Manchesterem City dostal Danny Rose za podobnou hru rukou žlutou kartu (Citizens pak měli dokonce výhodu pokutového kopu). „Ano. Proč Danny Rose dostal žlutou kartu? No to je ta konzistentnost. Nicméně my s tím nic udělat nemůžeme. Jsme tam, kde jsme. Busquets proti nám znovu nastoupí,” uvedl Solskjaer. Na Busiho adresu je dáke nutné také zmínit, že byť krásnou přihrávkou na Messiho rozjel gólovou akci, zápas se mu jinak příliš nepovedl, neboť udělal mnoho nevynucených chyb.

3. Týmy se v Lize mistrů Barcelony nebojí

Barcelona má po venkovní výhře 1-0 dvojutkání dobře rozehrané, Blaugranas dokonce zaznamenali svou první výhru ve venkovním zápase play-off Ligy mistrů od roku 2015. Nicméně výkon týmu nebyl nijak působivý - nebylo to nic, co by mělo vzbudit v ostatních respekt, i přes to, že protivníkem byl slavný Manchester United. Mužstvo Ernesta Valverdeho začalo utkání dobře, rychle se ujalo vedení, jenže potom dalo nohu z plynu a začalo hrát lajdácky a nekompaktně. Manchester United se tak vrátil zpátky do hry, nicméně před brankou Marca-Andrého ter Stegena postrádal kvalitu, tudíž Barcelonu nijak nepotrestal. Rudým ďáblům se za celých 90 minut ani jednou nepovedlo vystřelit mezi 3 tyče, za což si defenziva katalánského klubu zaslouží pochvalu. Nejlepší výkony podali Gerard Piqué s Nélsonem Semedem, naopak Jordi Alba, Sergio Busquets, Ivan Rakitić a Arthur Melo se s formou vůbec nepotkali. Leo Messi pak měl také zvláštní večer: zprávy totiž uvádějí, že hrál patrně s poraněným nosem, o což se postaral nešetrným zákrokem Chris Smalling. Tento úder se na Messim projevil a tak ani on nemohl podat svůj obvyklý výkon. Barcelona má sice nakročeno do semifinále, kde by se zřejmě utkala s Liverpoolem, nicméně pokud se tým z Anfield Road na včerejší zápas díval, výkon Barcelony jej zřejmě moc nevyděsil.

Zdroj: barcablaugranes.com, twitter.com (účet FCBarcelona)