Jaký zápas zítra (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) očekáváte?

Ernesto Valverde:Po posledních zápasech Huescy lze vidět, že se sezóna končí a chybí jí body. Tým útočí a riskuje, jelikož má dobré útočníky. Hraje o udržení a má solidní argumenty. V těchto kolech riskují celky ze spodních pater tabulky a proto to bude nebezpečné střetnutí. Nebudeme myslet na zápas na Camp Nou.

Máte v plánu hodně rotací?

Ernesto Valverde:Dojde na změny. Kalendář je nabitý a jsme po dlouhém cestování. K tomu nás čekají dva intenzivní zápasy.

Odpočine si Messi?

Ernesto Valverde:Je to možné. Cítí se dobře, ale dostal tvrdou ránu a měl bolesti.

Luis Suárez kulhá o něco více, než je zvykem?

Ernesto Valverde:Je v pořádku. Poslední utkání bylo velmi intenzivní a tempo hry bylo velké. Suárez se cítí dobře a pečujeme o něj.

Esports COPE: Může být zápas s Huescou prvním z mnoha, ve kterém uvidíme spoustu rotací v závislosti na tom, jaké výsledky získáte v lize?

Ernesto Valverde:Okolnosti jsou takové, jaké jsou a je možné, že zítra sáhnu ke zuměnám. Nesmíme zapomínat na to, že nám k zisku titulu chybí 10 bodů. Ještě jsme nic nevyhráli a abychom toho dosáhli, musíme vyhrát tři zápasy a ve čtvrtém remizovat. Změny mají sloužit k lepší konkurenci.

Carles Escolán, Radio Marca: Je více riskantní postavit hráče, kteří nehrají tak často proti týmu, který bojuje o záchranu?

Ernesto Valverde:Ano, je to riskantní, stejně jako postavení jedněch hráčů v úterý a úplně jiných v sobotu. Každé utkání s sebou nese riziko.““

Alfredo Martínez, Onda Cero: Diego Costa dostal trest na 8 zápasů - 4 za napadnutí a 4 za dotknutí se sudího. Co si o tom myslíte?

Ernesto Valverde:Nepopírám, že jde o velký trest. Po zápase jsem čekal něco podobného, jelikož jsem věděl, že Piqué dostal za podobnou situaci 4 zápasy. Myslel jsem si, že to bude podobné. Neznám tuto část pravidel.

Alex Pintanel, Gol a BeIN Sports: Máte pocit, že jste před rozhodujícími duely v této seźoně v nejlepší fyzické kondici a náladě?

Ernesto Valverde:Jsme v dobrém rozpoložení, ale nevíme, co se stane. Budoucnost záleží na nás a na naší dobré hře. Nemůžeme se dočkat konce sezóny.

Edu Polo, Mundo Deportivo: Můžeme zítra vidět debutovat Todiba? Je Francouz připravený po fyzické stránce nastoupit? Pokud ano, preferujete jej jako stopera či jako defenzivního záložníka?

Ernesto Valverde:Je to střední obránce. Dlouhou dobu je mimo hru, ale může se jí dočkat tím ,že využije šance, které se mu naskytnou.

El Nacional: Pablo Casado (kandidát na španělského premiéra, pozn. přek.) oznámil, že pokud by vyhrál volby, zavedl by zákon zakazující pískot při španělské hymně. Co si o tom myslíte?

Ernesto Valverde:Nechám si tu odpověď pro sebe. Nemám ale ponětí, jak by se taková věc dala řešit.

Od treblu vás dělí 8 zápasů. Myslíte na něj? Hovoříte o něm?

Ernesto Valverde:Ne. Mimo to se mi zdá, že v minulé sezóně jsme byli ve stejné situaci a vyhráli jsme dva tituly. Teď nemáme žádný a uvidíme, jestli se nám povede jeden získat. Pak budeme spokojení. A jestli dva nebo tři, tak by to bylo ještě lepší.

Jordi Gil, Sport: Jak se Umtiti vypořádává s o něco více druhořadou rolí v týmu? Může to ovlivnit jeho budoucnost v klubu?

Ernesto Valverde:Umtiti je v pohodě. Vrátil se po dlouhém období bez hraní a musí pracovat, aby znovu získal svou pozici v defenzivní linii. Dle mého vnáší do týmu něco svého.

Jordi Grau, TV3: Jak důležitý je start Dembélého proti Huesca v kontextu zápasu proti Manchesteru United?

Ernesto Valverde:Zítřejší zápas je pro Dembélého sám o sobě důležitý, nejen kvůli utkání s United. Musíme vynaloižt úsilí a myslet pouze na tři body. Někdy se zdá, že se více soustředí na možná postuip do semifinále Ligy mistrů, ale je zapotřebí se pokusit soustředit na zítřejší duel.

Rafael Iverson, Tuttosport: Busquets a Rakitić mají pevné místo v záložní řadě a třetího stálého člena základní sestavy nemáte. Považujete to za šanci udělat změny a vyzkoušet různé taktické možnosti?

Ernesto Valverde:Je pravdou, že na tyto dva hráče sázím, ale objevily se i situace, ve kterých jsem je měnil. Změny budou a obzvláště nyní, když jsou oba krok od karetního distancu. Až doteď hráli také Arthur, Arturo a Aleñá. Arthura střídám poměrně často kvůli jeh ofyzické kondici a rovněž hodnotím to, jak konkrétní hráč přistoupí k danému utkání. Arthur a Arturo nám dávají hodně i když přijdou z lavičky a totéž se dá říci o Malcomovi.

Vavel.com: Co bude zítra nejvíce nebezpečné - osud Huescy nebo nemyslet na záps proti United?

Ernesto Valverde:Vždy musíme zhodnotit našeho protivníka a myslet na to, že jsou největším nebezpečím. Huesca si v nedávných kláních vytvořila hodně příležitostí a určitě nám to ztíží.

 

 Video

Sestřih z vyjádření Ernesta Valverdeho před venkovním ligovým zápasem proti Huesce (12. dubna 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.