Barcelona i nadále pokračuje ve snaze přivést stopera Matthijse de Ligta na Camp Nou. V posledních týdnech dali Katalánci zvýšili obrátky a již pracují na konkrétní smlouvě, kterou de Ligtovi a jeho agentovi Minu Raiolovi plánují předložit. Hlavní obrysy dohody jsou již jasné a sám nizozemský obránce je při posledním kontaktu s Barcelonou odsouhlasil. Blaugranas tak hodlají de Ligtovi nabídnout 5letou smlouvu (do roku 2024) a plat v podobné výši, kterou bude pobírat jeho klubový a reprezentační spoluhráč Frenkie de Jong. Barcelona totiž jasně uvedla, že se jedná o velkou posilu do budoucna, navíc smlouva bude obsahovat také několik bonusů, které budou vyplaceny v závislosti od de Ligtova působení v barcelonském dresu.

Jakmile bude celá smlouva hotová a bude ji z právního hlediska možné předložit, zašle ji Barcelona de Ligtovi a Raiolovi. Pokud oni budou se vším souhlasit a dají celé operaci zelenou, obrátí se představitelé Barcelony na samotný Ajax. Barcelona již samozřejmě o svém zájmu amsterdamskému klubu řekla, nicméně oficiální nabídku ještě Ajaxu nepředstavila. Komunikace mezi oběma kluby je nicméně plynulá, což dokázal i obchod s de Jongem. Barcelona tak má údajně za de Ligtův přestup zaplatit 60 milionů eur a k tomu další částky v bonusech. 

Na tomto přestupu pracovala Barcelona velmi dlouho. Můžeme připomenout, že v nedávném rozhovoru prezidenta Josepa M. Bartomeua s ESPN sám prezident naznačil, že se věci vyvíjejí správným směrem: „Vím, co s de Ligtem bude, ale teď není ten vhodný moment, kdy bych o tom měl hovořit. Stále hrajeme, ještě bude příležitost o něm hovořit.” Samotný de Ligt ja také zatím plně koncentrován na sezonu. Ajax totiž má stále potenciální možnost získat treble, nicméně největší překážkou je pro něj momentálně čtvrtfinálový soupeř Ligy mistrů Juventus Turín. Rozhovory tak budou pokračovat po tomto střetnutí.

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Gazdo

0
2019-04-13 12:52:06

A co takto valverdemu ponuknut zmluvu do konca sezony?

Hermano

2
2019-04-13 19:34:12

Co?

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.