Zápas

Udělal jsem hodně změn a někteří si odbyli svůj debut v první lize, takže z tohoto pohledu jsme spokojení. Mohli jsme se o trochu více snažit v útoku.

Rotace

Byla to obtížná situace, jelikož na hřišti se objevila spousta nových tváří. To jsme ale dnes (vyjádření proběhlo včera, pozn. přek.) museli udělat a změnili jsme i formaci, jelikož jsme měli problém s krajními obránci a nechtěl jsem postavit Albu či Semeda, kteří naposledy odehráli 90 minut.

Hra

Na začátku to pro nás bylo těžké a Todibo, Riqui a Moussa hráli své první zápasy. Postupem času hráli lépe, lépe se i pohybovali a tým měl své šance. Potřebujete pochopit souvislosti spojené s tímto střetnutím.

Hodnocení

Samozřejmě pokaždé rádi vyhráváme, ale tento zápas se hrál za výjimečných okolností. Hráli jsme ve středu a teď nás čeká další zápas v úterý. Nastal moment na změny a někteří hráči hráli na trochu jiné pozici než obvykle, jako např. Malcom. Další zase debutovali a byla to obtížná zkouška. Myslím si, že hráči odvedli dobrou práci.

Hodnocení debutantů

Jak šel čas, tak hráli lépe a lépe. Začali s nervozitou, která je pro první zápas typická. Todibo je velmi rychlý v souboji o míč, což je pro nás dobré, ale musí se samo sebou zlepšit. Wagué a Riqui rovněž odvedli dobrou práci. Měl jsem před sebou těžké rozhodnutí a není to totéž, jako debut v sestavě, která hrává obvykle.

Riqui Puig

Vždycky se dobře pohybuje s míčem a jde vidět. Snažili jsme se vylepšit některé aspekty v prvním poločase, trávník byl pomalý a tak jsme vsadili na hru po křídlech. Chci, aby hráči na hřišti ukazovali svůj talent.

Vyrovnané střetnutí

Věděli jsme, že Huesca je rychlá, hraje na dlouhé míče a dorážky. Byl to vyrovnaný duel a vyhrát v něm mohl kdokoliv. Měli jsme naše šance od Dembélého a oba celky hrály o hodně. Kdybychom neporazili Atlético, nasadil bych dnes jinou sestavu, ovšem nevím, jaký by byl výsledek. Nasadit mladíky nebo hráče, kteří toho moc nehrají je obtížné a jestli jsme mohli hrát lépe? Ano, ale obecně vzato jsme šťastní.

 

Video

Vyjádření Ernesta Valverdeho, Artura Vidala, Riquiho Puiga, Moussy Waguého a Jeana-Claira Todiba po venkovním ligovém zápase proti Huesce (13. dubna 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Venca92

1
2019-04-14 23:02:18

pravda že ten trávník byl šílenej, Xavi by určitě udělal kolem toho humbuk :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.