Bezgólová remíza mezi Barcelonou a poslední Huescou může být mnohými vnímána jako experiment, který se nevyvedl a na scénu se tak vrací starý známý argument o tom, že Ernesto Valverde neumí správně rotovat. Jenže právě tento zápas byl pro trenéra skvělou příležitostí protočit  všechny tři řady. Možná jediným překvapením základní sestavy tak mohlo být to, že jsme v brance neviděli Jaspera Cillessena. Ano, pravdou je, že zápas jako celek nebyl vůbec pohledný, nicméně i  tak v něm můžeme najít jistá pozitiva.

Můžeme začít Moussou Waguém, který nastupuje za B tým a nyní si připsal své první oficiální minuty v prvním barcelonském týmu. A jeho výkon byl více než obstojný. V některých momentech sice mohl působit ještě nezkušeně, nicméně je to začínající hráč a někde začít musí. Je tak dobré například poukázat na jeho zákrok v samotném závěru utkání, díky kterému zabránil jasné šance Huescy.

Dalším pozitivem byl výkon Riquiho Puige, který hrál ve středu pole neohroženě, což dokazuje i jeho výtečná přihrávka na Ousmane Dembélého, který tak byl rázem v gólové šanci. Je tak určitě jen otázkou času, kdy jej budeme v prvním týmu moci sledovat častěji.

No a nakonec třetí debutant, 19letý Jean-Clair Todibo. I jeho čeká velká budoucnost a ti culés, kteří už jej v létě posílali automaticky pryč, možná po jeho sobotním výkonu změní názor. 

Todibo totiž zazářil - prokázal, že je velmi rychlý, klidný na míči, a že ho dokáže z obrany bez problému vyvést. Todibo zahrál takovým stylem, jako by se jednalo již o vyspělého, kompetentního hráče, tedy přesně tak, jak se od něj očekává na velké úrovni. Zjevně ještě bude potřebovat čas na adaptaci, aby dosáhl toho nejvyššího levelu, ovšem i tak již v sobotu ukázal dost na to, abychom mohli říci, že má Barcelona ve svých rukou opravdový defenzivní talent. Pokud s ním bude zacházeno správně, mohl by se v budoucnu stát obráncem základní sestavy. 

Právě dohled nad jeho vývojem bude klíčovým aspektem. Kolikrát už jsme tady totiž měli talentovaného hráče, který se však vypařil stejně rychle, jak do prvního týmu přišel? Nespočetněkrát. Todibo ovšem má všechny potřebné aspekty k tomu, aby v Barceloně uspěl. Pamatujete si na to období, kdy jsme měli v defenzivě problémy, protože jsme věděli, že se Carles Puyol již chystá pověsit kopačky na hřebík? Takové problémy již naštěstí řešit nemusíme. Nicméně momentálně není nutné vytvářet na Todiba ještě větší tlak, než na něm je. To by jej totiž mohlo negativně ovlivnit. Místo toho si užívejme, že máme takového hráče v kádru a pohodlně sledujme, jak se z něj postupně v průběhu let stane platný hráč prvního týmu.

Zdroj: barcablaugranes.com, twitter.com (účet Rafael Hernández, FotballTalentScout, MO)
Foto:  barcablaugranes.com,

Komentáře

Martin777

7
2019-04-15 15:30:06

No díky tomu, jak naše vedení touží po De Ligtovi, tak je jedno, jak moc bude u nás Todibo zářit. Co mě štve nejvíc, že se spekuluje i o odchodu Untitiho, který patřil v minulé sezóně nejlepším hráčům Barcy. Přijde mi, že si klub neváží hráčů co má a furt vymejšlí nákup toho dle a pak zase tamtoho. Přijde mi to jako Real několika lety.

jjnovo

9
2019-04-15 17:25:56

Blíží se pomalu ale jistě konec Piqueho, Murillo nejspíš nezůstane, Vermaelen končí
Umtiti, Lenglet, De Ligt a Todibo zní do budoucna naprosto fantasticky, obrana vyřešená na x let dopředu, nevidím žádný problém

Gazdo

8
2019-04-15 17:32:33

Ak sa todibo a de ligt vyprofiluju tak ako na to maju tak by to bolo dlhodobo neudrzatelne. Ja som proti prichodu de ligta a radsej usetrene peniaze z neho slahnut do hrotaka

Martin777

3
2019-04-15 17:36:44

jjnovo já právě doufal, že Pique ještě tak 2-3 a možná i 4 roky vydrží. Zatím žádné velké problémy se zraněním nemá a má parádní formu.

jjnovo

3
2019-04-15 19:53:38

Jasný, ale když třeba vezmeme to úvahy aktuální věk Todiba (19) a Piquemu dáme 2-3 roky, tak mezitím Todibo doroste do ideálního věku. :)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.