Barcelona je blízko dosáhnutí dohody s Ajaxem ohledně nizozemského zadáka Matthijse de Ligta. Alespoň s těmito informacemi přišli novináři ESPN, kteří se opírají o své zdroje z prostředí katalánského klubu. Lídři LaLigy mají mít podle těchto zdrojů situaci pod kontrolou a kdyby již v tomto stádiu došlo ještě k nějakému nečekanému zvratu, byli by všichni zúčastnění zklamaní zhruba stejně jako minulý rok při last minute odmítnutí ze strany Antoine Griezmanna

O kapitána Ajaxu a hrdinu úterního zápasu Ajaxu s Juventusem mají mít sice zájem ještě Bayern Mnichov a právě již zmíněný italský celek, jenže podle zdrojů má de Ligt zájem „poslouchat nabídky pouze ze strany Barcelony.” Stejný zdroj pak uvádí, že „se jedná o podobný případ jako u Frenkieho de Jonga. Ajax bude Barcelonu varovat, pokud nějaký jiný klub přijde se seriózní nabídkou.” I de Ligtův agent Mino Raiola je s Katalánci v kontaktu - ti jej řadí na stejnou úroveň jako de Jonga, za kterého Barcelona dala Ajaxu 75 milionů eur. 

Barcelona nicméně Ajax respektuje - Nizozemci mají tuto sezonu stále o co hrát a chtějí, aby jejich hráči byli maximálně koncentrováni na sportovní cíle. V Eredivisie je na tom totiž Ajax stejně jako PSV Eindhoven, kdy mají oba týmy shodně 74 bodů, v domácím poháru pak budou ve finále čelit Willem II Tilburg. Samozřejmě jsou ve hře také v Lize mistrů, kdy se v úterý po heroickém výkonu dostali přes Juventus do semifinále, které si zahrají poprvé od roku 1997. Kýžený postupový gól vstřelil samotný kapitán týmu de Ligt, který tak svou družinu povede i v další fázi, a to proti Tottenhamu Hotspur. 

Můžeme připomenout, že v nedávném rozhovoru pro ESPN prezident Josep Maria Bartomeu uvedl, že ví, co se nakonec v létě s de Ligtem stane, „nicméně nyní není vhodná doba o tom hovořit.” Klub očekává, že výsledná částka se vyšplhá někde okolo sumy 80 milionů eur, nicméně jak uvádějí zdroje z klubu, to bude možné jenom tehdy, pokud se Barcelona efektivně postará o svou finanční stránku. Hned několik hráčů totiž bude muset Camp Nou po sezoně opustit, aby se našly finance pro příchod de Jonga, de Ligta, nového útočníka a levého beka. Zdroje z prostředí klubu ESPN řekly, že klub by chtěl na prodejích hráčů zinkasovat až 300 milionů eur.

A jak bude s pravděpodobným de Ligtovým příchodem vypadat obrana? Španělští šampioni budou mít stoperské pozice velmi dobře pokryté. Klub bude mít dobře hrající Gerarda Piquého s Clémentem Lengletem, polozraněného Samuela Umtitiho a Jean-Clair Todiba, lednovou posilu, která je velkým příslibem do budoucna. Z Camp Nou odejde Thomas Vermaelen, jemuž po sezoně vyprší smlouva a klub další prodloužení neplánuje , a také Jeison Murillo. Kolumbijský zadák je v Barceloně na hostování z Valencie, nicméně katalánský klub neplánuje aktivovat klauzuli na trvalý přestup, tudíž se vrátí zpátky k Netopýrům. Díky tomu tak vznikne místo pro de Ligta.

Zdroj: espn.com
Foto: twitter.com (účet B/R Football)

Komentáře

LukePewcra

1
2019-04-18 18:53:22

Je dobrý Ale nějak moc poslední dobou utrácíme

Pajinos

1
2019-04-18 20:12:16

pokud není adekvátní kvalita, tak se nedá nic dělat a zrovna na stopera to hitparáda nebyla - Cuenca možná, Chumi totéž a zbytek už je zatím daleko áčku

Reekwon

9
2019-04-18 20:18:43

Byla by obrovská škoda, nekoupit takového hráče ať už utrácíme více nebo méně. Má obrovský talent, je to přirozený vůdce a hrozně by ho chtěli i v Madridu, protože jeho kvalita v tak mladém věku je nezpochybnitelná. Byla by obrovská chyba o nekoupit i z toho pohledu, že nás bude stát mnohem méně, než by stál například Real Madrid nebo PSG a to díky dobrým vztahům s Ajaxem, spíše vynikajícím vztahům s Ajaxem, který nás dokonce ujistil, že ze souboje o de Ligta nechtěji udělat aukci.

Leonidas

0
2019-04-18 23:11:10

Souhlasim, tenhle týpek se musí koupit ať to stojí co to stojí :D lepšího neni a asi jen tak nebude..navíc je třeba omladir kádr, abysme nedopadli jak mnoho velkoklubů, kterým se měnila generace a nedokázali navázat další...co mě ale zaráží je, že chtě vydělat 300 mega na prodeji hráčů? To se docela směju, kdo má u nás takovou hodnotu a je na odchodu? Navíc pokud rakitič má zůstat..

Jhonys

2
2019-04-19 00:15:17

ohledně těch prodejů za 300 mega vydalo ESPN samostatný článek, tak jak budu čas, tak ho klidně zpracuju ;)

Leonidas

2
2019-04-19 00:31:49

Jo, to by byla paráda :) protože mě fakt nenapadá, jak to chtěj dát dohromady :D byl bych ti tedy vďečný za článek ;)

LukePewcra

0
2019-04-19 00:32:56

To by mě teda zajímalo prosím

Jhonys

1
2019-04-19 01:08:30

jasně, během víkendu se na to podívám ;) sám jsem ten článek ani nečetl, takže nevím, na co všechno ty jejich zdroje z klubu přišly :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.