FC Barcelona si dokázala poradit s Manchesterem United, když tento anglický celek, s nímž se mimo jiné potkala i ve finále soutěže v roce 2009 a 2011 a v obou případech zvítězila, porazila nejprve 0:1 venku a následně 3:0 na Camp Nou, kde se dvakrát trefil Lionel Messi a jednou také Philippe Coutinho.

Blaugranas už tedy jen čekali, jak dopadne duel FC Porta a Liverpoolu FC, aby se dozvěděli, kdo z této dvojice bude jejich soupeřem v semifinále Ligy mistrů UEFA. Po jednoznačném vítězství 6:1 se nakonec utkají právě s největším rivalem rudých ďáblů.

O tomto zápase promluvil mimo jiné Jürgen Klopp, trenér příštího protivníka FCB. Zaměřil se především na kapitána Barçy, již výše zmíněného Lea Messiho, o němž v minulosti několikrát prohlásil, že je nejlepším hráčem na světě.

Jsme podruhé v řadě v semifinále, to znamená, že něco děláme správně. Pro klub a fanoušky jsou toto skvělé zprávy. Teď hrajeme s FC Barcelonou, takže to v žádném případě nebude jednoduché (úsměv),“ podotkl německý kouč.

Díky Bohu, že se to utkání nekoná zítra, jelikož jsem moc vyčerpaný, abych okamžitě přemýšlel nad tím, jak si pohlídat Lionela Messiho. Naštěstí mám ještě trochu času!

Týden co týden se někdo snaží vymyslet recept na to, jak ho zastavit, jenže pravdou je, že nic takového neexistuje. Každý to zkoušel a nikdo neuspěl. Přesto se o to rovněž pokusíme. No, nemáme vlastně na vybranou.

Všichni jsme nažhaveni a těšíme se, ovšem v první řadě se musíme zaměřit na Premier League, kde též bojujeme o titul. Tudíž navrhuji se nejprve bavit a rozebírat tato střetnutí a až teprve potom Barçu. Nikdy jsem proti nim v oficiálním mači nehrál, takže to bude i pro mne něco nového. Nemohu se dočkat,“ dodal.

 

Zdroj: espn.com
Foto: espn.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.