Marc Brau, Barça TV: Poprvé v této sezóně se vám podařilo udržet 4 čisté štíty v řadě. Naplňuje vás tento dobrý obranný přístup optimismem před utkán proti Realu Sociedad v kontextu co nejrychlejšího zajištění titulu?

Ernesto Valverde:Naši protivníci jsou nebezpeční v útoku a mají dobré ofenzivní hráče jako Juanmiho, Williana Josého či Oyarazabala. Aktuálně nás motivuje naše potřeba vyhrát. V průběhu tohoto týdne můžeme získat 9 bodů, což je přesný počet, který potřebujeme k zisku titulu. Vítězství je velmi důležité. V Lize mistrů jsme odehráli úchatný zápas, ale nyní je třeba se zaměřit na LaLigu. Musíme využít tento implus k zisku tří bodů.

Catalunya Radio: Mohl byste ohodnotit vašeho semifinálového soupeře v Lize mistrů?

Ernesto Valverde:Je to velmi silný tým a jeho útočníci ukazují v této sezóně svůj potenciál, stejně jako jej ukázali v té minulé. Liverpool je loňský finalista a v tomto ročníku je v semifinále s dobrými výkony za svými zády. K tomu bojuje i o mistrovskou trofej v Anglii a bude to velmi atraktivní a obtížný dvojzápas. Nechme ale zatím Liverpool Liverpoolem - do prvního vzájemného měření sil zbývá 10 dní. Soustřeďme se na ligu, ve které bojujeme už měsíce.

Marta Ramon, RAC1: Hodně se mluví o gestu Philippa Coutinha po své trefě do sítě United. Hovořil jste s ním o tom? Víte, co tím chtěl říct? Myslíte si, že se dopustil chyby?

Ernesto Valverde:Ne, nemluvil jsem s ním. Více mě překvapuje, že se více namluví o jeho gestu než o krásné brance. Každý může ukazovat co chce a nebylo to nic speciálního. Nikoho neurazil a někdy přikládáme příliš velký důraz na anekdoty. Coutinho byl v této sezóně kritizován, protože v Barceloně se požaduje, aby hráč zářil. Nejdůležitější je, že Philippe odehrál skvělé utkání ve čtvrtfinále Ligy mistrů a dal krásnou branku. To si zapamatuji.

Santi Valles, Cadena SER Catalunya: Jak se cítí Umtiti? Mluvil jste s ním? Obáváte se návratu zranění?

Ernesto Valverde:Uvidíme, jak se bude cítit. Je pravdou, že posledně netrénoval se spoluhráči , ale myslíme si, že dnes (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) bude v pořádku.

Carles Escolán, Radio Marca: Myslíte si, že v tomto týdnu je nejdůležitější získat 9 bodů k zajištění titulu před utkáním proti Liverpoolu?

Ernesto Valverde:Byli bychom nadšení a matematicky by nám byl přiřčen titul. To je určitě rozhodující okamžik a musíme se hlavně soustředit na zítřejší zápas, protože díky němu zajistíme, aby se na nás naši rivalové nemohli dotáhnout. Jsme blízko cíli a nemůžeme chybovat.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Jste blízko titulu, postoupili jste do semifinále Ligy mistrů a do toho finále poháru. Co právě teď cítite? Závratě hlavy, zodpovědnost, radost?

Ernesto Valverde:Především to poslední. Zápasy po sobě jdou tak rychle, že skoro nemáme čas se podívat na situaci, ve které se nacházíme. Nemáme čas na závratě, cítíme radost a krmíme jí výhrami, protože ty nám dávají důvěru do nadcházejících klání. V červenci jsme snili o tom, abychom nyní byli v této situaci.

ESPN Brasil: Ovlivňuje kritika hráčovu sebedůvěru. Může se po dobrém utkání a brance automaticky navýšit sebedůvěra Coutinha?

Ernesto Valverde:Útočníci se motivují tak, jako všichni, dobrými výkony a brankami. Ve fotbale jste vždy kritizován, nehledě na to, jak hrajete a musíte se s tím vypořádat. Coutinhova situace je stejná jako u ostatních.

BeIN Sports: Leovi Messimu chybí tři zásahy k metě šestiset branek v barcelonských barvách. Jak byste to okomentoval

Ernesto Valverde:Nevím, co více dodat. Rád bych měl bohatší slovník, abych se vyhnul opakování v průběhu sezóny. O Leovi jsme řekli vše a má všechny rekordy. Každý stadion od něj očekává něco speciálního a mu se to daří dělat. Každý odchází z ochozů svým způsobem šťastný a uvědomujeme si, co Messi znamená nejen pro nás, ale i pro fotbal po celém světě.

Nacional.cat: Je známo, že klub chtěl po Umtitim, aby podstoupil operaci kolene. Jaký je váš postoj k tomuto tématu, když hráče opět trápí bolesti?

Ernesto Valverde:Děkuji vám, za tuto informaci. Nemám k tomu co říct. Chápu, že každý vede své vlastní 'vyšetřování', ale my chceme jen to, aby byl Umtiti s námi a předvedl to nejlepší. Ani já, ani vy nejsme doktoři a tak uvidíme, jak to bude.

Kterého trenéra nejvíce obdivujete? Který je pro vás tím nejlepším?

Ernesto Valverde:Bezpochyby Pep Guardiola, ten je nejlepší nehledě na vypadnutí z Ligy mistrů.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Někdy se zdá, že nezískání treblu by bylo obřím zklamáním. Myslíte si, že při pohledu na současnou situaci je možné od vás ještě něco vyžadovat? Můžete nyní říci, že tato sezóna byla úspěšná?

Ernesto Valverde:Je to dobrý ročník a chceme, aby byl skvělý. Chceme všechno zakončit pozitivně. Ve finále Copy del Rey, budeme čelit Valencii, která zažívá velmi dobrý závěr sezóny. Uvidíme, zdali se nám povede dostat do finále Ligy mistrů. Teď jsme tam, kde jsme chtěli být. Barça dobyla treble ve své historii dvakrát, nikoliv sedmapadesátkrát. Pokud uspějeme, tak to bude vcelku dobré, ne? (smích)“

uruguayský novinář: Luis Suárez je blízko tomu, aby se stal třetím nejlepším střelcem klubu v rámci ligy. Není to příliš důležité z týmového hlediska, ale uklidňuje to hráče samého vzhledem k požadavkům fanoušků na příští ročník?

Ernesto Valverde:Ano a k tomu to bude zapsáno v klubové historii, což dokazuje pravidelnost posledních let. Myslím si, že lidi si toho váží.

Pablo Vázquez, TVE: Musíte přidat na práci po postupu do semifinále Ligy mistrů, aby se hráči mohli koncentrovat v lize?

Ernesto Valverde:Ne, není listopad či únor. Nyní se musíme soustředit na každý nadcházející duel. Hrajeme o titul a víme to. Střetnutí se Sociedadem není jen dalším takovým zápasem a bereme jej vážně.

Francesc Latorre, TV3: Dokázal jste si v říjnu představit, že můžete vyhrát ligu 4 kola před koncem?

Ernesto Valverde:Je trochu brzy na takový dotaz - může se to stát, ale také ne. Rád bych vás pozitivně překvapil v úterý. Aktuálně si uvědomuji, že Atlético je nebezpečným konkurentem a bude jím až do konce.

Javier Giraldo, Sport: Uvidí zítra fanoušci sestavu podobnou spíše duelu na Huesce nebo proti Manchesteru?

Ernesto Valverde: „(smích) To je způsob zamaskování opravdové otázky! Co na to říct ... postavím takovou sestavu, který dokáže zvítězt.

 

 Video

Sestřih z vyjádření Ernesta Valverdeho před domácím ligovým zápasem proti Realu Sociedad (19. dubna 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.