Luis Suárez

Kolem semifinále Ligy mistrů je samozřejmě vytvořené očekávání a to proto, že je to už nějaká doba, kdy jsme v něm naposledy byli. Opravdu se těšíme na tuto závěrečnou část sezóny a máme jasně dané cíle.“

Pro nás dva je to zároveň i šance ntoupit proti našemu bývalému celku, což přináší trochu nejistoty na osobní úrovni. Týmový cíl je však jasný a to odvést to nejlepší pro Barcelonu, pro klub, pro své spoluhráče a to je nyní naší náplní práce. Já do toho jdu stejně, jako do jakéhokoliv semifinále v soutěži s přidanou hodnotou v tom, že budu stát proti svému bývalému týmu.

V Lize mistrů se nesmíte přestat soustředit ani na vteřinu, protože na to můžete v konečném důsledku doplatit. Je pravdou, že v posledním domácím utkání proti Manchesteru United jsme měli 5 až 10 opravdu špatných minut a skoro za to zaplatili. To dokazuje, jaká je Liga mistrů a stejně tak musíme využít zkušenosti, která se nám stala v minulém ročníku Tento tým je natolik zkušený, aby spadl do této pasti a pokud se chceme dostat do finále a dosáhnout našich cílů, musíme si uvědomit, v jakém druhu zápasu se nacházíme. Nemůžeme se přestat soustředit ani na minutu ani v jednom z obou zápasů a bude muset zahrát nejlépe v této sezóně. A vzhledem k vědomí, jak těžké to s Liverpoolem bude, tak dokonce lépe, než v předchozích zápasech.

Je pravdou, že v posledních třech letech, ve kterých jsme vypadli, máte pocit, že v této sezóně musíme hrát na úrovni, jakou si tento klub zaslouží. Jsme na správné cestě, ve skupině vždy spolupracujeme a stále máme netknuté vzrušení.“

Ligu mistrů bereme jako další turnaj, ale zároveň i jako něco speciálního. Chceme jí vyhrát a když jsme v posledním utkání narazili na těžkého protivníka v podobě Manchesteru United, objevil se podle mého názoru pocit, že fanoušci také chtějí, abychom tu trofej pozvedli nad hlavy.

Jsou to dva odlišné styly a Liverpool má svůj způsob hraní, ale lidi možná překvapí, že dokáže hrát zezadu. Má excelentní hráče v záloze, kteří dokáží dostat míč k jejich útočníkům a umí tak zahrát způsobem, který je podobný tomu našemu. Nemyslím si, že je zde tak velký rozdíl. Je pravdou, že oba týmy jsou velmi silné a ten druhý si bude muset dávat pozor.

To, že se vrátím a zahraji si na stadionu jako Anfield, kde se o mě starali fanoušci, je samozřejmě vzrušující. Hodně se bavím s Hendersonem a ten se logicky těší na to, až si proti Philippovi a mě zahraje. Bude to speciální, nicméně nyní hrajeme každý za své týmy a snaží se o to nejlepší. Pochopitelně srdečně vzpomínám na ty lidi tam a s těmi, kteří tam stále žijí, se udržuji v kontaktu. Scházejí jim ty momenty, které jsme zažili spolu.

Philippe Coutinho

Bude to zajisté velmi speciální zápas a jak jsem říkal, bude to mé první semifinále v Lize mistrů. Stejně jako všichni mí kolegové se i já těším na to, až podám skvělý výkon.

V Liverpoolu jsem strávil pět let a byl jsem tam velmi šťastný, nicméně aktuálně oblékám jiný dres, jiné barvy, takže to bude speciální zápas. Doufám, že si v něm povedeme jak nejlépe to půjde.

Všichni se soustředíme ve všech zápasech a Liga mistrů je pro celek velkým cílem. Jsme silní po mentální stránce.

Každý zápas je odlišný, ale tento je samo sebou důležitý a my ukázali naši sílu. Rád se dívám na dobré výkony a myslím si, že dokážeme i nadále dělat to, co je dobré pro tým.

Jsou skvělým týmem a velmi silní po mentální stránce. Sledoval jsem je celou sezónu a směrem dopředu i dozadu jsou excelentní. Budeme tak muset být hodně na pozoru.

Jsou to pro ně důležití hráči, ale není to jen o těch třech. Jsou tam obránci a záložníci, kteří jsou všechno kvalitní hráči a tvrdě pracují, aby pro ně vytvářeli brankové příležitosti. Budeme si muset dát pozor na celý tým, odvést naši práci, jako jsme to dělali v poslední době a podat dobrý výkon.

Je to speciální stánek a díky fanouškům tam panuje neuvěřitelná atmosféra. A kdo o tom nevěděl, ten to brzy pozná.


Dvojice bývalých členů kádru The Reds, nyní zaměstnaní u Blaugranas

Sedmivteřinová výzva (viz video níže)

Philippe Coutinho:Tři hráči, kteří hráli za Barçu a Liverpool.
Luis Suárez:Mascherano, Xabi Alo ... eh, Philippe Coutinho a Luis Suárez. 1:0.
Luis Suárez:Tři barvy na znaku Liverpoolu.
Philippe Coutinho:Červená, bílá a ... žlutá.
Luis Suárez:To neplatí, to jsem věděl.
Philippe Coutinho:Tři stadiony v Premier League, kde jsi nastoupil za Liverpool.
Luis Suárez:Anfield, Old Trafford a Goodison Park. ... Ti by mě zabili, kdyby zjistili, že jsem řekl stadiony Manchesteru a Evertonu.
Luis Suárez:Tři aktuální hráči Liverpoolu.
Philippe Coutinho:Firmino, Fabinho a Alberto Moreno.
Luis Suárez:Tss, řekl jsi tři své kamarády.
Philippe Coutinho:Tři Jihoameričané, kteří byli v Liverpoolu.
Luis Suárez:Firmino, Alisson a Coutinho.
Luis Suárez:Počítejte pořádně vteřiny. Tři turistické atrakce ve městě Liverpoolu.
Philippe Coutinho:Cavern Club, Anfield Road a Liverpool ONE.
Luis Suárez:To se nepočítá! Turistická atrakce? Tam se nakupuje.
Philippe Coutinho:Dva hráči, kteří v Liverpoolu nosili desítku.
Luis Suárez:Coutinho a Kewell.
Luis Suárez:Dva brankáři, kteří chytali za Liverpool.
Philippe Coutinho:Pepe Reina a Mignolet.
Philippe Coutinho:Dva celky, které hrály proti Liverpoolu v tomto ročníku Ligy mistrů.
Luis Suárez:Porto a ... Bayern Mnichov.
Philippe Coutinho:Ne ne.
Luis Suárez:Chtěli, abychom spolu remizovali. Chtějí, abychom remizovali.
Philippe Coutinho:Ne, je to remíza.
Luis Suárez:Poslouchej. Tři HISTORIČTÍ hráči Liverpoolu.
Philippe Coutinho:Luis Suárez, Gerrard a Jamie Carragher.
Luis Suárez:Musíme zkontrolovat, jestli jsou historičtí.
Philippe Coutinho:Tři spoluhráči, které jsi měl v Liverpoolu.
Luis Suárez:Lucas Leiva, Philippe Coutinho a Maxi Rodríguez.
Luis Suárez:Tři trenéři, kteří trénovali Liverpool.
Philippe Coutinho:Jürgen Klopp, Brendan Rodgers a ...
Luis Suárez:Já vím! Kenny Dalglish.
Philippe Coutinho:Chtěl jsem říct Kennyho Dalglishe.

 

 Videa

Společný rozhovor Luise Suáreze a Philippa Coutinha před 1. zápasem semifinále Ligy mistrů proti Liverpoolu (30. dubna 2019)

Sedmivteřinová výzva v podání Luise Suáreze a Philippa Coutinha před 1. zápasem semifinále Ligy mistrů proti Liverpoolu (30. dubna 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com, youtube.com (
účet FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.