Francouzská fotbalová federace se rozhodla potrestat Kyliana Mbappého za jeho nevybíravý zákrok ve finále Coupe de France, kdy Paris Saint-Germain nakonec prohrálo se Stade Rennes FC, kde chytá český brankář Tomáš Koubek. Mbappé dostal trest na 3 zápasy.

Zápas se pro PSG nevyvíjel vůbec špatně - už po 20 minutách vyhrávalo 2-0 po gólech exbarcelonistů Daniho Alvése a Neymara Júniora. Nicméně bývalý tým Ousmane Dembélého dokázal utkání vyrovnat, a to po vlastním gólu Presnela Kimpembeho, jenž si vstřelil branku těsně před pauzou, a gólu Edsona André Sitoeho z 66. minuty. Hra tak šla do prodloužení, kdy Mbappé ve 118. minutě neudržel nervy na uzdě a dupl na nohu Damienu da Silvovi. Rozhodčí tak neváhal a tasil červenou kartu.

V současnosti 20letý útočník již přišel o match s Montpellierem, kdy PSG prohrálo 2-3, a přijde ještě i o zápasy s Nice a Angers. Mladý Francouz tak bude mít už jen omezenou šanci zasáhnout do boje o Zlatou kopačku, protože ho už ho čekají pouze 2 zápasy. V současnosti je přitom situace následující: Lionel Messi pořadí vede a má na kontě 34 ligových gólů, zatímco Mbappé jich má 30. Barcelonu ještě přitom čekají 3 zápasy a byť Messi určitě nenastoupí do všech, je nepravděpodobné, že by ještě minimálně jeden gól nevsítil.

Zdroj: tribuna.com, twitter.com (účet Goal)