Jaký je plán na zítřejší (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) zápas?

Ernesto Valverde:Stejně jako v jiných zhápasech je cílem zisk tří bodů. Je pravdou, že poslední týdny nás stály hodně sil. Soupeřili jsme proti Manchesteru, Liverpoolu. Uděláme změny, protože je považujeme za nezbytné a nehledě na to, kdo nastoupí, chcete vždy vyhrát.

Jak hodnotíte zápas proti Liverpoolu?

Ernesto Valverde:Máme velmi dobrý výsledek v souvislosti s odvetou, ale dvojzápas není u konce. Jsme si vědomi toho, co Liverpool dokáže a bude to obtížný zápas. Čas starat se o něj ještě nastane, ale nyní je potřeba se soustředit na zápas proti Celtě, který od nás bude vyžadovat hodně pozornosti.

Jak se cítí Arthur?

Ernesto Valverde:Cítí se dobře. Nějakou dobu měl drobné fyzické potíže, ale je připraven na zítřejší zápas a uvidíme, jestli se v něm ukáže.

Od čeho se odvíjí start Semeda i Roberta zároveň?

Ernesto Valverde:Od toho, jak probíhá zápas. Jsou lidé, kteří v tomto vidí dva pravé obránce, ale Sergi Roberto začínal svou kariéru jako záložník a je velmi univerzální. Nélson Semedo je silný po fyzické stránce a hodně nám pomáhá. Záleží na tom, jak se vyvíjí utkání a jaký je soupeř. Hledáme správné řešení.

Xavi ukončí svou sportovní kariéru a stane se trenérem.

Ernesto Valverde:Nevím, jestli je tím nejlepším hráčem historie, ale určitě k nim patří a rovněž jde o jednoho z nejlepších záložníků posledních let. Perfektně chápal poziční hru a žádná jeho přihrávka byla nesmyslná. Sledovat to tolik let bylo výjimečné a myslím si, že všichni očekávali jeho zasvěcení do trénování. Přeji mu jen to nejlepší a má profil na to, aby vedl Barcelonu či jakýkoliv jiný klub.

Chápete diskuzi na téma herního stylu Barcelony?

Ernesto Valverde:Máme specifický způsob hraní, ale někdy nás protivník nepustí k tomu jí aplikovat a tak se musíme adaptovat, což děláme. Nemám, co bych k tomu více dodal.

Nyní máte příležitost zkoušet v LaLize.

Ernesto Valverde:V posledních třech kolech chceme bojovat na nejvyšší úrovni a možná si zahrají hráči, kteří hráli méně. Musíme ale zůstat v rytmu, jelikož nás čeká finále Copy del Rey a je zapotřebí, abychom na něj byli dobře připravení. Je možné, že obměníme sestavu, ale do hry postavíme konkurenceschopnou jedenáctku.

Co si myslíte o výkonech ter Stegena v této sezóně?

Ernesto Valverde:Zažívá výjimečnou sezónu a dodává nám klid, díky kterému jsme vzadu pevnější. Když soupeři tlačí, chová se, jak kdyby se nic nestalo, dobře hraje nohama a do toho předvádí skvělé zákroky.

Unáhlila se Barcelona s příchodem Murilla a Boatenga?

Ernesto Valverde:Takové věci se musí hodnotit v okamžiku, kdy se učiní takové rozhodnutí. V lednu jsme měli dva stopery a jedná se o pohotovostní situace, ve kterých musíte zasáhnout.

Cillessen řekl, že chce odejít. Dostane v nadcházejících zápasech šanci?

Ernesto Valverde:Samozřejmě se to může stát, ale uvidíme, jestli k tomu dojde. Dostane šanci tak, jako v předchozím ročníku, když to šlo. Jsme s ním spokojení, je to skvělý hráč, ale pozice brankáře je unikátní. Máme dva skvělé brankáře a Marc hraje na nejvyšší úrovni.

Jak vypadá situace kolem Malcoma?

Ernesto Valverde:Může si vést lépe v zápasech i na tréninku. Nemá tolik příležitostí jako ostatní, protože v Barceloně je konkurence velmi vysoká. Dobře se adaptoval a když hrál, prezentoval se na dobré úrovni.

Máte nad Liverpoolem, který si nemůže dovolit rotovat, výhodu?

Ernesto Valverde:Je pravdou, že Liverpool stále bojuje o titul, ale i my hrajeme v lize a možná to bude malá výhoda, nicméně minulý týden měli The Reds o jeden den delší pauzu.

Půjdete do souboje se Celtou fyzicky vyčerpaní po namáhávém souboji s Liverpoolem?

Ernesto Valverde:Pravdou je, že zápasy jako ten s Liverpoolem jsou velmi namáháavé a v Lize mistrů se vždy hraje na nejvyšší úrovni. Máme nějakou výhodu v tom, že už jsme mistry a můžeme některé hráče nechat odpočívat, čehož bychom měli využít.

Dokážete se v této situaci motivovat do utkání proti Celtě?

Ernesto Valverde:Ano. Podobné to bylo v utkání na Huesce, kde jsme byli dobře motivováni. Neříkám, že nasadíme stejnou jedenáctku, ale týmu se dotknou změny a bude motivován.

Jak hodnotíte hru Aleñi?

Ernesto Valverde:Hodnotím jí dobře. Je to fotbalista, který toho v minulé sezóně, kdy byl nejlepším střelcem béčka, ukázal hodně. Myslím si, že dobře pracuje a je připraven, nicméně na jeho postu je velká konkurence. Vkládáme do něj velké naděje, čím dál tím lépe se vyvíjí a v ofenzívě si více věří.

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.