Odveta

Luis Suárez:Hrajeme proti složitému soupeři, ale i my máme své zbraně. Proto jsme v semifinále. Je obtížné hrát na stadionu s takovou historii. Přicházíme zde s dobrým výsledkem, ale zároveň i velkým respektem vůči Liverpoolu. Budeme si muset dát velký pozor.

Absence

Luis Suárez:Liverpool přišel o důležité hráče. Salah a Firmino jsou velkými ztrátami, ale to nemění náš plán na tento duel. Má hráče s jinými kvalitami, kteří jej dokáží zaskočit. Naši soupeři mají v kádru spoustu hráčů, kteří jsou v tomto klubu z nějakého důvodu. Vesměs jde o reprezentanty a musíte je respektovat.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

Zpátky na Anfieldu

Luis Suárez:Je to pro mě samo sebou speciální okamžik. Užíval jsem si hraní na tomto stadionu po mnoho dobrých let a díky Liverpoolu jsem se dostal mezi fotbalovou elitu. Vždy mu za to budu vděčný a budu mít na toto období krásné vzpomínky. Teď oblékám jiný dres, ale pořád na svou kariéru v Liverpoolu vzpomínám.

Zápas proti Římu

Luis Suárez:Musíme si být vědomí toho, že jsme dosáhli dobrého výsledku, ale v minulých ročnících jsme vypadli i po jejich zisku. Napadá nás minulá sezóna. Liverpool bude k tomu moci počítat se svými fanoušky, kteří jsou dvanáctým hráčem. Je třeba být opatrní. Možná jsme v Římě byli až příliš uvolnění. V Lize mistrů stačí vypnout na minutu nebo 30 sekund a můžete dostat branku, což povzbudí fanoušky. Musíme zajistit, aby se to už neopakovalo.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

O ničem není rozhodnuto

Luis Suárez:Liga mistrů je nejistá a soupeře těší vidina dohnání ztráty. Nám se to stalo s Liverpoolem a chtěli jsme postoupit. Podobné to bylo proti PSG. Musíme si dát pozor a nemyslet si, že jsme favority. Minulý týden jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v této sezóně a i přes fakt, že měli příležitosti i oni, my je zaznamenali také. Uvědomujeme si, že musíme zahrát lépe a budeme čelit opravdu obtížné atmosféře.

Fanoušci

Luis Suárez:Jsme profesionály a musíme se tak postavit výzvě v podobě účasti v semifinále Ligy mistrů. Příznivci pořád tlačí Liverpool kupředu a budou v tom pokračovat v průběhu celého zápasu. Vteřina nepozornosti může vyústit v inkasování gólu. Soupeř bude od začátku tlačit, aby ze sebe vydal více a jako domácí tým má hodně entusiasmu. Nemůžeme si dovolit páchat hloupé fauly či ztráty.. Na to si musíme dát pozor.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

Oslava branky

Luis Suárez:Lidé, kteří milují tento sport, si uvědomují, jak důležité je prosadit se v semifinále Ligy mistrů. Jsem vděčný Liverpoolu a velmi jej respektuji. Na Anfieldu bych branku neslavil - neudělal jsem to ani v Groningenu s Ajaxem. Omlouvám se za oslavu se svými fanoušky, ale fanoušci Liverpoolu to chápou.

Konec kariéry

Luis Suárez:Každý fotbalista by rád zakončil kariéru v klubu jako Barcelona, ale to na mě nezáleží. Doufám, že budu hrát co nejdéle to bude možné.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

Mohamed Salah

Luis Suárez:Je velmi důležitý a v posledních několika letech patřil k top třem nejlepším na světě, ale Liverpool má i jiné hráče jako Shaqiriho, Origiho a Sturridge, kteří mohou nastoupit. Je zapotřebí se mít na pozoru a být opatrní.

Věci na zlepšení

Luis Suárez:Nemůžeme dotírat na soupeře, kteří jsou velmi rychlí. Analyzovali jsme chyby na Camp Nou a utrpěli jsme tam spoustu ztrát, což se nám normálně nestává. Způsobila to určitá úroveň nervozity a taktická zhměna nám prospěla. Ve druhé půli jsme měli prostor se nadechnout a nebylo to až tak špatné. Od první vteřiny se nás budou snažit dostat pod tlak a nechceme zbytečně ztrácet balóny. Mají rychlé hráče, kteří dokáží být rozdíloví a tak musíme hrát naší vlastní hru. Nemyslím si, že jsou zvyklí hrát na tým jakým jsme my.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

Co ti Liverpool dal?

Luis Suárez:Díky němu jsem vyzrál a zlepšil se po technické stránce. Bylo zde hodně hráčů s velkými zkušenostmi, kteří mi umožnili se zlepšit. Byl jsem kapitán a to je jednou z nejspeciálnějších věcí v mé kariéře, na který nikdy nezapomenu.

Série bez vstřeleného gólu venku

Luis Suárez:Trefa do branky pro mě nic nezmění. Uklidnila by mě kvůli týmu, ale není v tom nic osobního a není to tak, že bych kvůli tomu nespal. Nejde mi o sbírání branek na vlastní konto. Gól na Manchesteru navíc považuji za svůj, ačkoliv vím, že vy ne.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

Pískot

Luis Suárez:Myslím si, že kvůli celé té odvedené práci za Liverpoolu uslyším zítra (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) více potlesku než pískotu. Určitě bude někdo pískat, nicméně místní kuchaři pro mě měli dárek, narodila se zde má dcera a můj syn třeba zná pokřiky fanoušků. Zítra budou na stadionu i mé děti.

Možný postup do finále

Luis Suárez:Co by znamenalo odehrát další finále Ligy mistrů? Uvědomujeme si, jak složité to je. Dokážeme to.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

Zranění

Luis Suárez:Sezóna je dlouhá a musíte být opatrní. Každý ví, že na začátku sezóny mě trápilo koleno. Nyní se cítím dobře.

Nástupce v Barceloně

Luis Suárez:Jsem si vědom svého věku, stárnu, ačkoliv stále dokáži soupeřit na odpovídající úrovni. Vím, že klub bude potřebovat mě nahradit a mluví se o hodně hráčích. Maxi Gómez? Je to můj spoluhráč z reprezentace, ale je třeba respektovat Celtu.


Luis Suárez na včerejší tiskovce

 

 Videa

Sestřih z vyjádření Luise Suáreze před odvetou semifinále Ligy mistrů UEFA proti Liverpoolu (6. května 2019)

Záznam z odpoledního programu FC Barcelony před odvetou semifinále Ligy mistrů UEFA proti Liverpoolu (6. května 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, uefa.com
Video: fcbarcelona.com, youtube.com (účet
FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.