Jak vidíš vaše šance v souboji s Barcelonou?

Trent Alexander-Arnold:V této sezóně jsme získali velmi dobré výsledky a povedlo se nám dát více než tři branky. Myslíme si, že nám pomůže náš stadion, důvěra fanoušků v nás a to, že za námi budou stát. Uvědomuji si, že to nebude procházka parkem. Bude to obtížný zápas, ale věříme, že na Anfieldu je všechno možné a doufáme, že to bude jeden z těch speciálních večerů.

Trent Alexander-Arnold na včerejší tiskové konferenci

Jaký dopad mohou mít absence Salaha a Firmina?

Trent Alexander-Arnold:Budou nám scházet dva z našich nejlepších střelců, ale je to šance pro jiné hráče, aby se stali hrdiny. Pokud se nám podaří vzepřít se osudu v tomto turnaji, naše jména si budou na Anfieldu navždy pamatovat. Hráči, kteří hrají méně, budou chtít dokázat, že si zaslouží šanci.

Bude se vám bez Salaha hrát divně?

Trent Alexander-Arnold:Nebude to tak divné, protože na tréninku zkoušíme různé sestavy a hráče na jiných pozicích. Jsem přesvědčený, že ať už ho nahradí jakýkoliv fotbalista, bude si se svými kolegy dobře rozumět. Máme široký kádr a to je hlavní.

Na svém kotně máte 11 asistencí a v tomto ohledu soupeříte s Andrewem Robertsonem.

Trent Alexander-Arnold:Především jde o to, aby útočníci měli dobré přihrávky a abychom jim pomohli dělat to, v čem jsou nejlepší. Počet našich nahrávek ukazuje, že se nám to daří dobře, ale nejdůležitější pro nás jsou tři body. Nesoustředím se na naši malou rivalitu, snažíme se jen co nejvíce dát týmu.

Jak hodnotíš zápas na Camp Nou?

Trent Alexander-Arnold:Výsledek byl zklamáním, jelikož jsme dle mého hráli dobře a byl to jeden z našich nejlepších zápasů v tomto ročníku. Jsem přesvědčen, že po tom všem přijede Barcelona na Anfield s velkým respektem vůči nám, protože neexistuje příliš mnoho týmů, kteří dokáží na Camp Nou dominovat. V tomto zápase jsme byli potrestáni skvělými fotbalisty Barçy a uvidíme, jestli dokážeme svých šancí využít zítra (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.). Snad ano.

V roce 2016 došlo na Anfieldu k velkému obratu (Liverpoolu prohrával s Borussií ve čtvrtfinále Evropské ligy 0:2 a 1:3, ale nakonec vyhrál 4:3 a postoupil do semifinále, pozn. přek.). Kde jsi byl tehdy ty?

Trent Alexander-Arnold:Byl jsem zde jako fanoušek. Byl to speciální večer. Na tyto dny si vždy vzpomenete a toto utkání dokázalo, že pořád musíte mít důvěru v to, udělat něco velkého. Když se na to podíváme realisticky, bude to velmi obtížný boj, nicméně je důležitě věřit. Je tu malá šance a pokud se objeví možnost, pokusíme se jí využít.

Jak bys zhodnotil tuto sezónu z pohledu tvého týmu?

Trent Alexander-Arnold:Byla velmi dobrá co se výsledků a počtu získaných bodů týče. Učinili jsme v tomto ročníku pokrok, ale pořád máme potenciál růst. Je důležité zůstat soustředění a udržet naše klíčové hráče, abychom mohli jít dál. Doufáme, že příští sezóna bude podobná této, ne-li lepší.

Budeš čelit Coutinhovi.

Trent Alexander-Arnold:Coutinho se může s míčem stáhnout doprostřed nebo s ním driblovat po křídle. Je rychlý a dokáže se objevit na obou stranách hřiště. Nemůžete mu dopřád příliš mnoho prostoru, protože dokáže nadělat spoustu škody. Hráči Barcelony jsou skvělí, ale my se je pokusíme udržet na vlastní polovině a brát jim co nejrychleji to půjde míče.

Jak zastavit Messiho?

Trent Alexander-Arnold:Messi je pravděpodobně nejlepším hráčem na světě a bude to obtížná konkurence. V prvním zápase se nám povedlo, že 88 minut nezářil a i přesto dal 2 branky. To dokazuje, že je zapotřebí se soustředit 90 minut. Messiho respektujeme, ale nesmíme se jej bát, i když je to hráč světové třídy. Nemůžeme se obávat hráčů Barcelony, protože to pro nás jinak nedopadne dobře.

Video

Sestřih z vyjádření Jürgena Kloppa a Trenta Alexandera-Arnolda před odvetou semifinále Ligy mistrů UEFA proti Barceloně (6. května 2019)

Zdroj: fcbarca.com, uefa.com