Jak přistoupíte k zápasu proti Barcelony?

Jürgen Klopp:Není to situace, ve které jsme v odvetě chtěli být, ale chceme vyhrát. Byla to dlouhá sezóna.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Co se děje s Mohamedem Salahem?

Jürgen Klopp:Má otřes mozku, je v pořádku, ale ze zdravotního hlediska na tom ještě není úplně fit. Rád by si zítra (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) zahrál, ale nemůže. Bohužel neexistuje způsob, jakým by si Salah proti Barceloně zahrál a on, stejně jako Firmino, nebude zítra k dispozici. Na hřišti ale zabojujeme o výhru. Samozřejmě výsledek 3:0 z prvního zápasu a k tomu absence hráčů nejsou něco, co jsme před odvetou očekávali. Pokusíme se vyhrát a pokud se v jakémkoliv okamžiku objeví možnost postoupit do finále, budeme se snažit o dotažení tohoto cíle. Musíme předvést dobrý výkon na hřišti a atmosféra v hledišti bude určitě excelentní.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Lidé vzpomínají na úchvatné obraty Liverpoolu. Dokáže rychlá branka změnit osud tohoto dvojzápasu?

Jürgen Klopp:Předpokládám, že stadion se bude otřásat v základech ještě před prvním hvizdem sudího. Nemůžeme myslet jen na střelbu branek, musíme rovněž zabránit katalánskému celku, aby se prosadil, což se tak často nepodaří. Uvědomujeme si, jak velká výzva to je. Co k tomu říci? Máme úžasný tým a uděláme to nejlepší. Výsledek prvního zápasu nám nepomáhá, ale vím, co teď před námi leží a musíme se s tím náležitě vypořádat. Můžeme jít pouze krůček po krůčku. Fotbal nerespektuje posloupnost akcí. V posledních minutách můžete vsítit tři branky, ale kdybychom jich museli dát pět, bylo by to o dost těžší. Dokud bude naděje, existuje i možnost obrátit vývoj tohoto dvojutkání a nevzdám se. Zítra nebudeme moci počítat se dvěma útočníky, jedněmi z nejlepších na světě a musíme dát 4 branky. Nebude to snadné, ale bude nás hrát 11 a odvedeme to nejlepší. Chceme tuto sezónu Ligy mistrů zakončit dobře a takový je plán. Neříkám, že se to stane. Pokud ano, bude to parádní. Pokud prohrajeme, nechť se tak stane krásným způsobem. Každopádně se jedná o opravdu komplikovanou výzvu.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Umožňuje vám porážka Barcelony z minulého ročníku v Římě doufat v dohnání ztráty?

Jürgen Klopp:To je dobrý příklad vyřažení Barcelony, nicméně existují velké rozdíly. Řím se prosadil ve venkovním utkání a my ne. Nelze to srovnávat a k tomu Barça mohla v minulém zápase proti Vigu rotovat. My měli obtížné a stresující střetnutí v Newcastlu. Nevzdáme se však a budeme se až do konce snažit.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Musí dát Liverpool pět branek, nebo stačí jen tři?

Jürgen Klopp:Nevím. Uvědomuji si však, že nestačí střílet pouze na začátku zápasu. Musíte být připravení na 95 minut hry a možná i více a zkoušet to krok za krokem. Nemůžeme si dovolit inkasovat a to znamená, že bude zapotřebí dobře bránit. Musíme útočit kreativně, přímo a s velkou sílou. Co se výkonu týče, bylo by v pořádku, kdybychom zahráli podobně jako v prvním zápase i zítra.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Jaký dopad bude mít systém, ve kterém se představí Barça? Ta může zahrát 4-4-2 nebo 4-3-3.

Jürgen Klopp:Bude to jiný zápas. Messi hrál na Camp Nou ve více středové pozici a záleží na tom, v jakém systému Barça hraje. Jedná se pochopitelně o dvě odlišné formace, ale Messiho je pokaždé obtížné zastavit. Chtěli jsme dat jeden nebo dva góly v Barceloně a to umožnilo Messimu být v této pozici. V prvním utkání jsme se přestali koncentrovat v okamžiku inkasování první branky Barcelony a když začnete riskovat, potrestá vás. Za stavu 3:0 měla více šancí a my chceme hrát v klidu. Líbilo se mi, ale jak jsme se snažili.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Co musíte změnit v porovnání s prvním zápasem?

Jürgen Klopp:Výsledek. (smích) To musíme změnit, výsledek. (smích) Je pravdou, že jsem hovořil o našem dobrém výkonu v prvním zápase, nicméně se nám nepovedlo střelecky prosadit a když máte příležitosti proti Barçe, je lepší je využít. Někdy se už totiž nemusí opakovat.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Co si myslíte o tom, že ter Stegen není brankářskou jedničkou v reprezentaci Německa?

Jürgen Klopp:To není má starost. Německý tým má rovněž Neuera, ovšem já rozhodnutí nečiním. Oba to jsou skvělí brankáři a přirozeně není problémem reprezentace Německa obsazení brankářského postu.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Co jste řekl Messimu po konci zápasu v Barceloně?

Jürgen Klopp:Nevím, co jsem mu tehdy řekl, opravdu ne. Dokážete si představit, co bych mu mohl říct? 'Proč jsi nám to udělal?' (smích)“


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

Jaký máte plán na zastavení takového hráče, jako Messi?

Jürgen Klopp:Musíme se pokusit zahrát perfektně a to je celé. Musíme jít krůček po krůčku a využít skvělé atmosféry na stadionu. Je třeba oslavit tuto situaci předvedením dobrého fotbalu. Může to být náš poslední zápas v tomto ročníku Ligy mistrů a tak bychom měli udělat vše, co bude v našich silách, abychom tento fakt oslavili.


Jürgen Klopp na včerejší tiskovce

 

 Video

Sestřih z vyjádření Jürgena Kloppa a Trenta Alexandera-Arnolda před odvetou semifinále Ligy mistrů UEFA proti Barceloně (6. května 2019)

 

Zdroj: fcbarca.com, uefa.com
Foto:
uefa.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Molson

0
2019-05-07 15:21:40

Mám Kloppa hodně rád, škoda že není na naši lavičce je to takový můj oblíbenec :-)

Martin777

1
2019-05-07 15:25:21

tak ten by se mě hodně líbil taky

Martin777

1
2019-05-07 15:29:21

V prvním zápase, kdy šel Valverde do něho s naprosto pragmatickým fotbalem jsme po neskutečným štěstím (a genialitě Messiho) vyhráli 3:0. A v odvetě bude soupeři chybět elitní duo Salah, Firminho. Valverde, před sezónou, snad musel zaprodat svoji duši ďáblovi, že mu jde všechno, tak do karet. :-)

Pajinos

-1
2019-05-07 19:00:35

dobré, ale už by stačilo té kritiky ne? všichni víme, že ho nemáš rád, ale vždyť to je pořád dokola a nacházíme se ve fázi, kdy jde kritika stranou - navíc jsme do háje v semifinále Ligy mistrů, a pod Valverdem už jsme dvakrát vyhráli ligu a jsme ve druhém finále poháru v řadě ... co by za to jiné kluby daly (zrovna třeba Klopp, který vyvolával, jak odejde trénovat do Švýcarska pokud Liverpool za ty jeho 4 roky nic nevyhraje), aby byly jen z části v naší kůži (taková Chelsea, výhra v Lize mistrů 2012 a pak v Evropské lize rok na to, dvakrát titul doma a jinak slabota, zatímco my máme za tu dobu trofejí pomalu více jak Tottenham) tak trochu respektu ne? to ani na Martina nebyla snad taková kritika a že to byl žabař odnikud, Ernesto má aspoň zkušenosti z předních španělských klubů a trochu zná naše prostředí, když tu chvíli by

Martin777

2
2019-05-07 19:45:31

:-) když já vidím ten jeho pragmatickou hru, kde chybí jakákoliv radost ze hry fotbal, tak brečím, :-) Víš co, jak by to vypadalo v lize, kdyby Real nebyl v takových sračkách v jakých je (hlavně díky Perézovi). Navíc jsem příznivcem Guardioloví myšlence, kterej říkal, že je pro něj důležitější, jak se jeho tým prezentuje než počet vyhraných titulů a to by jsme se o tom mohli hádat tady do nekonečna. :-) to nechci. Je hezký ale, že letos to vypadá na trebl. Hrozně moc to přeju Messimu, protože je to legenda legend.

Pajinos

0
2019-05-07 20:11:08

ale proboha já taky fandím myšlence Pepa, Cruyffa, Lucha Xaviho a dalších, jenom prostě střízlivě vidím, že by to takhle teď nešlo - nefungovalo to v letech minulých a žádná extra změna vyjma příchodu Coutinha nenastala za tu dobu, co se nám v Evropě nedaří ... jednak nemáme takový kádr jako kdysi po technické stránce a také v něm není tolik odchovanců, kteří by hráli pospolu jako Piqué, Fàbregas atd., a pak to včera krásně shrnul Ernesto na tiskovce s tím, jak hrají soupeři teď a tehdy (otázka týkajícího se Busiho přihrávek) a proto jsem rád, že ty body bereme takto efektivně, leč ne moc pohledně ... prostě to chce být rád za to co, máme teď a co zažíváme, protože může přijít někdo na způsob Stramaccioniho a budeme rádi za Evropskou ligu ;)

Martin777

0
2019-05-07 20:39:12

;-)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.