Přinášíme vám komentář šéfredaktora katalánského Sportu Lluíse Mascaróa, který se rozepsal na téma prohry Barcelona na Anfield Road.

Barcelonští fanoušci po celém světě v úterý plakali. Byly to slzy hněvu, impotence. Srdce barcelonských fanoušků po celém světě byla zničena, zlomena ponížením... Žádná jiná slova zřejmě nedokážou lépe popsat největší selhání v klubových dějinách. Úterní ponížení od Liverpoolu je totiž ještě horší prohrou než loni v Římě, protože tentokrát již měli být Blaugranas poučeni. 

Neexistuje žádný precedens tomuto strašnému výsměchu, který Valverdeho tým zažil na Anfield Road. Ani žádná prohra v minulém století se nemůže rovnat této anglické porážce - ani finále v Seville proti Bukurešti z roku 1986, kdy se hráči katalánského klubu považovali za vítěze ještě před samotným utkáním, které Barcelona nakonec prohrála finále na penalty. Ani porážka 0-4 od AC Milán v Athénách v roce 1994 se nevyrovná Liverpoolu: tehdy se jednalo o konec Cruyffova Dream Teamu. Ptáte se proč? Protože Barcelona jela do Liverpoolu s náskokem 3-0, který si vybojovala v prvním zápase na Camp Nou a každý, opravdu každý měl v paměti loňskou blamáž v Římě... 

Je mnoho lidí, které můžeme za včerejší prohru vinit. Příliš mnoho. Můžeme začít u vedení, které nedokázalo sezonu řádně naplánovat, dále se přesunout se k trenérovi, který se zřekl barcelonského stylu hry, a nakonec skončíme u samotných hráčů, kteří byli na hřišti úplně k ničemu. Nikdo není kritiky ušetřen, nikdo. Protože nikdo nebyl schopen této šílenosti zabránit. Protože nikdo nebyl schopen zabránit tomu KO, které teď bude dělit čas na období před Liverpoolem a po něm. To platí jak pro Valverdeho, tak pro Bartomeua a bohužel i pro Messiho. Argentinec se moc snažil a od začátku sezony tvrdě dřel, aby tuto „krásnou trofej” získal. Nyní musí spolknout hodně hořkou pilulku, nesmírně hořkou. Uvidíme, jestli se od toho dokáže odrazit zpátky.

Zdroj: sport-english.com
Foto: barcablaugranes.com

Komentáře

Mejra

8
2019-05-08 20:15:59

naprosty souhlas jediny co dokaze castecne zmirnit tuhle potupu je pokud budou vyvozeny patricne dusledky (nejlip predcasny volby ikdyz to je utopie....)a nemyslim tim nakup par hracu a vse muze jet dal jak je

vikinecek

6
2019-05-08 20:24:52

Myslím, že toto Valverde neustojí, tým nehovorím, že by to bola len jeho chyba, ale vždy ľahšie vymeniť trenéra, než 11 hráčov...ale koho miesto neho ? Pep a Klopp sú nereálni, Ten Hag neviem či je na takýto veľký krok pripravený, bojím sa, že to skončí nejakým Koemanom či Blancom...Pocchetino by možno nebol zlý...hlavne nie Mourinho..

Pajinos

-1
2019-05-08 20:41:42

posloucháš se? Pochettino? bývalý hráč a trenér Espanyolu, který nesnáší Barcelonu?

vikinecek

-2
2019-05-08 20:47:04

klubizmus ide stranou keď ide o Ligu majstrov ????

Reekwon

6
2019-05-09 11:59:09

On ale řekl, že Barcelonu nikdy trénovat nebude. On do Barcelony nechce a nikdo tu nechce jeho.

vikinecek

2
2019-05-09 12:06:45

aha, ok

Jhonys

3
2019-05-08 20:54:58

nepotřebujeme žádné velké jméno typu Mourinho, Klopp, Pep... my potřebujeme člověka, který zná klub a herní klasický herní styl jako vlastní boty - Pep i Lucho byli v podstatě trenérské nuly, když převzali Barcelonu, a dneska jsou nejúspěšnějšími trenéry naší historie. Já osobně bych se nebál sáhnout prostě po Cruyffovi, Garcíovi nebo Pimientovi. Je to risk, ale chci prostě zase vidět fotbal, který nás bude bavit a kde nás rok co rok nebudou soupeři v Evropě zesměšňovat.

vikinecek

1
2019-05-08 21:27:15

Tak konkretne Lucho nebol ďaleko od vyhadzovu si myslim ( po zapase so Sebastianom to vyzeralo všelijako ) a náš úpadok v LM začal vlastne jeho posobenim, tých debaklov sme tam pár schytali. Pep je výnimka, takýto tréner sa nerodí každý rok, on zmenil futbal...

Jhonys

3
2019-05-08 22:33:15

ano, to zřejmě nebyl, ale bylo by to teprve po půl roce jeho působení - což je naprostý nesmysl vyhazovat trenéra po takové době, když tým potřebuje čas na adaptaci jeho stylu. No a nakonec nám ta jeho hádka s Messim pomohla k treblu... přesně takový vítr a pročištění situace bychom teď taky potřebovali.

jorge78

0
2019-05-08 22:27:32

Já bych zkusil :Erik ten Hag

Ramesse

top komentář
14
2019-05-09 09:57:41

"...dále se přesunout se k trenérovi, který se zřekl barcelonského stylu hry..."
Jsem rád, že to tak vnímá i někdo v Katalánsku. K čemu nás Valverde dovedl po dvou letech práce? Na jedné straně jsou dva ligové tituly, za což mu určitě patří poděkování, ale na straně druhé je superpotupný výsledek 4:0 z Liverpoolu a především naprostá ztráta vlastní identity. Bohové, vždť letošní ligový titul jsme vyhráli v zápase, kde jsme na Camp Nou bránili výsledek 1:0 proti 16. týmu tabulky :-D Tohle je Barcelona, kterou chceme vidět? Ale to není jen chyba trenéra, ale také vedení, které se pod Bartom€uem zcela zřeklo akademie a namísto toho se snad snaží vybudovat barcelonskou verzi Galacticos :-( Jasně, vždycky budeme přivádět hotové hráče ze zahraničí - ale na úkor naprostého zřeknutí se trpělivého zapracovávání odchovanců? Osobně bych byl nejradši, kdyby odešel jak Valverde, tak Bartom€u, a klub se vrátil ke kořenům. A za celkový restart a rozvoj nějaké skutečné koncepce vycházející z klubové filozofie bych jako fanoušek klidně obětoval sezónu bez jakékoliv trofeje.

vikinecek

2
2019-05-09 10:10:44

K tej konceptuálnej otázke - chápem čo tým myslíš, ale nemyslím, že by sme bez cudzích posil typu Rakitič, Neymar, Artur, Semedo Vidal atď. riskovali len sezónu bez trofeje. Je treba sa aj pozrieť, koľko z odchovancov, ktorí za posledné roky(ne)dostali šancu sa uchytilo inde a koľko z nich hraje dobre za nové kluby. Áno, mali sme pri prvom Pepeho posobení šťastie v tom, že sa zišla naozaj výnimočná generácia hráčov z La Masie, ale toto sa už nemusí nikdy opakovať. Koniec koncov je treba povedať, že aj Guardiola už ku konci dosť rezignoval na akadémiu a začali prichádzať posily vo vačšom množstve. A teraz je otázka, bolo to tým, že videl, že je v akadémii slabšia kvalita, alebo tým, že pochopil, že stvoril svojím sposobom monštrum, kde zrazu nič iného než treble nebolo dosť a tlak na víťazstvá prebil všetko ostatné ?

Hermano

0
2019-05-09 15:27:06

Já bych kolem toho nedělal takovouhle hysterii... Je to prostě fotbal. Co se stalo stalo se, teď je potřeba k tomu nějak přistoupit a něco změnit.

vikinecek

1
2019-05-09 15:42:36

Hlavná bude otázka trenéra. Od tej by sa mali odvíjať aj prípadné zmeny v kádri.

Pajinos

0
2019-05-10 07:19:52

ten Hag nemá barcelonskou minulost, takže nevím jestli by prošel u papalášů, totéž Setien, i když to můžou být oba kvalitní trenéři ... zbývají Koeman, Blanc a Cocu/van Bronckhorst ... těžko říct, jestli se to bude mermomocí lámat přes koleno už letos - zadarmo by byli všichni kromě Gia, ale otázka zas co kvalita a upřednostňovaný fotbal (Everton, Fenerbahce, PSG, co si pamatuju tak se Blanc hodně soustředil na defenzívu ...)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.