Philippe Coutinho „není barcelonským hráčem” a bude první obětí katastrofického vypadnutí Barcelony z Ligy mistrů. Tyto informace přináší ESPN s odvoláním na své interní, klubové zdroje. 

Tyto zdroje dále potvrdily, že několik členů trenérského týmu není spokojeno s Coutinhovými výkony v této sezoně. Brazilec přišel do Barcelony za rekordní částku 160 milionů eur (včetně bonusů, pozn. red.), ale jeho výkony proti jeho bývalému týmu v obou zápasech semifinále milionářské soutěže jen více posílily názor, že by brazilský reprezentant měl z Camp Nou odejít. „Coutinho není barcelonským hráčem, to už je jasné,” řekl klubový zdroj ESPN. Rodák z Ria de Janeira začal sezonu poměrně dobře, ale jeho forma a sebejistota pomalu začala upadat od jeho říjnového zranění. Od té doby se zkrátka nemůže dostat zpět do toho nejlepšího rozpoložení a zdroj z klubu uvedl, že „nic nepřináší. V létě odejde.”

ESPN už v březnu uvedlo, že je Barcelona v létě ochotná naslouchat nabídkám za Coutinha, pokud budou začínat minimálně na hranici 105 milionů eur. Jeho výkony proti Liverpoolu tak tyto plány vůbec nezměnily. Brazilský reprezentant byl v obou zápasech vystřídán po hodině hry a na Camp Nou byl dokonce několika fanoušky vypískán. Katalánskému klubu to dalo velkou práci jej do Barcelony dostat, nicméně nyní převládá názor, že tento přestup zkrátka nevyšel. 

Zatímco tyto názory byly vyřčeny ještě v návalu emocí takřka hned po zápase, vedení na čele s Josepem Mariem Bartomeuem chce všechny následky liverpoolské prohry řešit až v několika následujících dnech s klidnou hlavou. Bartomeu po úterním zápase uvedl, že následující dny budou prostorem k promyšlení toho, jak zareagovat na druhé evropské ponížení v řadě. „Bude čas pro velkou reflexi a pro podání vysvětlení. Za tři týdny máme finále Copy del Rey. Minulý rok se stalo to samé a není lehké to vysvětlit. Budeme se to snažit udělat interně. Musíme se sami sebrat a omluvit se všem barcelonským fanouškům,” řekl Bartomeu po úterním zápase.

Zdroj: espn.com
Foto: barcablaugranes.com

Komentáře

Martin777

top komentář
19
2019-05-09 15:20:00

Podle mě by to byla chyba stačí trenér, který mu dá prostor pro tvorbu hry v záloze a může zářit stejně, jako v Live. Valverdeho odchod beru jako samozřejmostí.

Reekwon

top komentář
22
2019-05-09 15:20:25

Respektive první oběť Ernesta Valverdeho. Ať si každý říká co chce. On má dostačující kvalitu, aby oblékal dres Barcelony. Ale zřejmě nikoho na lavičce nenapadlo, že to není Neymar ani Dembélé. Proboha, vždyť ten kluk přišel jako náhrada za Andrése Iniestu!!!!!!!

vikinecek

3
2019-05-09 15:40:23

U Coutinha bude už možno bohužiaľ aj problém s psychikou resp. vzťahom s fanúšikmi, toto asi vedenie vezme do úvahy a odpíše ho s obrovskou finančnou stratou. Jednoznačne to ne je hráč na krídlo, v zálohe by jeho výkony boli iné ( aj keď podĺa mňa si zároveň proste na ihrisku nesedia s Messim). Ak chceme trochu omladiť tím, tak je ale asi prvý na rade, zaňho dostaneme najviac peňazí.

cukr86

top komentář
21
2019-05-09 15:46:55

Nejdřív bych vyhodil toho bezmozka na lavičce a až pak bych řešil hráče. Samozřejmě všichni semnou souhlasit nebudete ale ja to tak prostě cítím. Bohužel náš trenér nemá na to, aby trenoval náš milovaný klub

vikinecek

2
2019-05-09 15:51:33

Súhlas, najskor sa musí vyriešiť trenérska otázka ( pokiaľ to pre vedenie je téma, což myslím že po vypadnutí je) a potom sa podľa trenéra budú určovať zmeny v kádri.

Snovejborec

top komentář
10
2019-05-09 16:07:11

Coutinha ne proboha.....první kdo musí odejít, je Valverde.. máme neskutečně našlapaný tým.. sledoval jsem de jonga teď v LM.. zahraje pozici busquetse... de jong, Arthur, coutinho... hotovo... vidal, Denis na lavičku... rakitic pryč.. Busquets je Busquets, žeru ho.. i Messiho... ale potrěbujeme tým a styl.. kdy si pod Barcelonským útokem představím MESSI.. záloha BUSQUETS... obrana..(jdu odvážný) Ter STEGEN.. jakmile někdo nemá den.. konec naši hry... posledních pár minut proti live to šlo vidět.. nikdo nevěděl co, nerozehranej malcom.. nidko, všichni se báli cokoliv udělat a jen hledali Messiho klidně na půl metru.. jediný kdo chtěl hrát a chtěl balon byl kromě Messiho Arthur... věřím, že takový hráč je i coutinho, když dostane jistotu základní 11 v záloze... chybí neymar, jako hráč, který měl koule na to, to vzít na sebe... vyřazení s liverpoolem a přechod na 4-4-2 v 2. Poločase, kdy to messi neměl komu dát, protože 4 záloznici byli středoví... to nerozdejchám...

Snovejborec

3
2019-05-09 16:12:15

*Nepředstavím... *neměl komu dát, protože rychlostně nestačili..

Martin777

6
2019-05-09 16:15:41

nojo bylo by to fajn, kdyby přišel novej trenér, kterej by nechal hráče volně dýchat. Kteří by se pak nebáli tvořit a bavit se i hrou. Vidět ty vyděšený obličeje, jak říkáš ...hlavně na jistotu, protože když něco skurvým, tak budu sedět na lávce půl roku.

YEAH

0
2019-05-09 18:22:52

KOEMAN Icardi zpet?

Pajinos

2
2019-05-10 07:14:54

někde byla spekulace no, že Koeman jako trenér a Xavi jako asistent, ale bůh ví ... a k Icardimu, no, ten by solidně asi rozkopal kabinu svou osobností, navíc cosi ta jeho cuchta říkala, že nakonec zůstane v Interu - on by dle mého ve Španělsku mohl jít hrát leda za Atlético, aby hrál zápas na Wandě a pak si s Wandou pohrál i po něm :D

jorge78

-2
2019-05-10 10:53:58

Valverde pryč, ať si vezme s sebou i Lengleta.De Light a ten Hag sem. A nějakej hroťák,ale žádného nevidím.
Icardi ne, to je magor kterej je ovládán svou paní!!!:-)

Pajinos

0
2019-05-10 11:42:31

a jak vám byl Lenglet dobrý, když byl Umtiti zraněný - na něj to hodit nelze podle mě ... bůh ví jak to bude s Umtitim, když odmítá operaci - abychom ještě nebyli rádi, že máme levonohého stopera v Lengletovi, který letos překvapil

De Ligt (žádný Light) vypadá reálně, což je super (vzhledem k odchodu Vermaelena, Murilla doufám a snad i Todiba někam na hostování nebo pryč)

ohledně toho ten Haga - úspěchy má až letos takže těžko říct zdali by to pro něj nebyl velký skok (+ do toho je proti ta podmínka současného vedení s barcelonskou historií)

hroťáků je spousta, v každém klubu mají aspoň dva ... napadá mě Jović (pominu-li spekulace s Realem), Werner, Maxi Gomez, Dolberg, Santi Mina nebo právě ten Icardi

jorge78

0
2019-05-10 14:30:34

Tak to prrr,za mě Lenglet nikdy nebyl stoper pro Barcu!

Pajinos

2
2019-05-10 14:42:44

dobře, když najdeš někoho, kdo se spokojí s tím, že bude vesměs leštit lavičku za Umtitim, tak sem s ním - taková byla alespoň situace před začátkem sezóny :) taky jsem z jeho příchodu neskákal, líbil se mi třeba Iňigo Martínez, ale Lenglet mě přesvědčil, že to je kvalitní hráč (ze Sevilly vesměs chodí kvalita) a nakonec jsem za něj byl rád, když byl většinu roku Umtiti v háji, o Vermaelenovi ani nemluvím

jorge78

3
2019-05-10 14:33:12

Ten Hag má úspěchy až letos.....A Valverde je měl kdy?

Pajinos

-2
2019-05-10 14:40:55

loni, kdy udělal domácí double a letos, kdy jej snad dotáhne také + Supercopa, dále pak byl finalistou Poháru UEFA s Espanyolem, je to trojnásobný mistr ligy a dvojnásobný vítěz poháru v Řecku a s Bilbaem urval taky jeden superpohár :) to máš 11 trofejí kontra 1 v podání ten Haga, který ale je o něco mladší a není tak zkušený

Meyen

4
2019-05-10 14:47:00

Hlavně trénovat hladové mladíky v podobě Ajaxu a trénovat ostřílené chlapy a nejlepšího hráče v historii a snažit se ho motivovat není jen tak. Někomu jako de Jong můžeš říct, že tohle je životní příležitost a že to nikdy nemusí vyhrát a bla bla bla, ale teď to řekni Leovi, který UCL vyhrál čtyřikrát. :D To, že má úspěchy s mladými talenty neznamená, že je bude mít s námi, ale tím rozhodně jeho kvality nepopírám. To, co dokázal s Ajaxem, je nepředstavitelné. Ovšem také jsem jednoznačně pro odchod Ernesta, nemá tu co dělat.

Pajinos

-6
2019-05-10 14:50:41

už jsem ti chtěl dát plusko no a pak přišla poslední věta :D jinak souhlasím se vším a jako nechci tím říct, že bych nerad viděl nějakého ambicióznějšího kouče a uklidněný, pořádný kádr ... hlavně si jen užívám i ty pro vás blbé ligové a pohárové tituly, protože může přijít období sucha, kdy třeba budeme hrát zase zpátky věrní cruyffismu, ale budeme rádi jen za ten pohár, nad kterým téměř každý ohrňuje nos

Martin777

1
2019-05-10 15:22:46

já osobě jsem možná radši za vítězství v domácí soutěži, jak v LM. Pro mě to není v první řadě o trofejích. Ale chci nového trenéra, který bude ctít DNA Barcy a to, jak se vždy presentovala na hřišti. Ne ten pragmatickej fotbal alá Mourinho. Ten v našem klubu nemá co dělat.

Jhonys

1
2019-05-10 16:51:47

Já třeba neohrnuju nad ligou ani Copou nos, ale z mého pohledu prostě nemůžeme mít trenéra, který na evropské soutěže evidentně nemá, protože tam dostáváme strašnou bídu. Neřekl bych, kdybychom třeba prohráli rozdílem 1 nebo 2 branek, pak bych si řekl ok a zkousl ho. Ale on si 3x po sobě (když počítáme i ten Apoel) nechá utéct naprosto jasný postup a ještě tak ponižujícím způsobem. Potom není divu, že málokdo v tomto či předchozím ročníku ocení double, když to totálně překryje ostuda z Ligy mistrů. Vždyť ani on nebo ti hráči se z toho nemohou pořádně těšit... Proto by měl jednoznačně po zápasu s Valencií odejít. Nemůžeme takové trapasy kompenzovat domácími poháry..

jorge78

6
2019-05-11 00:01:56

Tak psát co vyhrál s Barcou,to nemusíš. S tim se tak nějak počítá. Nechápu proč jsi do Valverdeho tak zamilovaný, ale mě prostě neuchvatil, jako hra Barcy pod ním. Ale i tak jsem nepochopil, proč mě tu počítáš kolik trofejí má z Řecké ligy?!Ke vší úctě k řecké lize,ta......je mě prostě jedno.A to že byl s espanyolem ve finale ve 2007 v Uefa,to je hezký, ale prostě málo!Ta hra pod ním, ta se ti líbí?
P.S.:Kolik trofejí měl Guardiola, když dorazil?

Pajinos

-7
2019-05-11 10:17:53

nebreč pořád, všichni už ví, že se ti to pod ním nelíbí ... položil jsi stupidní otázku, tak jsem ti na ni stupidně odpověděl, nevím, co jiného jsi čekal ... úspěch je i vítězství v thajské lize a ptal ses, kdy je měl Valverde ... jinak nebudu už tady po stopadesáté psát, jak to mám s názorem na Valverdeho - normálně smýšlející čtenáři už to ví a respektují to, ti ostatní to nikdy nepochopí zřejmě a budou si pořád točit to své jak kolovrátek, tak na co se namáhat

jorge78

2
2019-05-11 12:06:12

Normálně smýšlející clovek jako já, vidí že prostě hrajeme hovno.Nebejt Lea ,tak sme v pěkný prdeli, kamaráde uz dávno a pochybuji ze máme titul!Ta hra nemá žádnej systém, není tam zapracovanej jedinej novej hráč.A když tam do nás busej, jak např. teď Live. Tak hráči se dívaj na trenéra ,co jako s tim......a ten ,založený ruce a čumí !!!
Ty možná prelozis článek, ale fotbalu nerozumíš!

Pajinos

-2
2019-05-12 14:45:11

tak to vidím i já, že hrajeme hovno, ale co s tím udělám? nic a proto se nevzrušuji, na to mám jen jedno zdraví :D až budeme mít pořádný kádr a trenéra, který bude hrát ofenzivněji, tak to půjde i bez Lea - i když to bude těžké bez něj, ale nedá se svítit, jednou prostě skončí

no a hlavně že ty tomu fotbalu rozumíš :D vsadím se, že jsi v životě nehrál na velkém hřišti - to tak vesměs u těch klávesnicových expertů bývá :) ono řešit, jak ten trenér stojí a kde má ruce, to už je opravdu k smíchu :D

jorge78

0
2019-05-12 14:58:29

Já právě na rozdíl od tebe velkej fotbal hrál ,ale to není podstatný. To jak má trenér ruce taky není podstatný, podstatný je,když se něco sere tak aby zasáhl a ne tam stál jak blb!K smíchu jsi tu akorát ty,ještě včera si tu hájil jak kádr, tak Valverdeho a nejednou kádr ani trenér není pořádnej!Pane odborniku!!!

Pajinos

0
2019-05-12 15:18:35

a jak ty můžeš vědět, že ho nehraju? :D to jsi asi věštec, no každopádně ho hraju taky, takže tolik k tomuto ... jinak kádr jsem tu nehájil nikdy, tak si nevymýšlej kraviny a co se trenéra týče, nikde jsem nepsal, že jsem s ním spokojený - pouze že jsem teď rád za trofeje, jedno jak získané ... ono kdyby měl trenér u nás slovo v přestupech, jak v Anglii, možná by to vypadalo úplně jinak, ale když mu bez nějakého echa dohodí polovinu příchodů do áčka (navíc na poslední chvíli či profilově úplně mimo našeho způsobu hry), není divu, že tam kolikrát stojí jak zpráskaný pes

Meyen

3
2019-05-12 16:11:27

Kdyby si měl přestupy diktovat on, tak máme brzy v průměru čtyřicetiletý kádr. To by ještě hráči jako Piqué byli u nás fotbalově mladí draci.

Pajinos

0
2019-05-12 16:14:32

tak když myslíš :D já jen že v Bilbau byl nucen hrát s mladými hráči, ale ty jsi tam evidentně vybíral sám - něco jak si teď vybírá béčkaře od nás (i kdyby na ty blbé tréninky jenom)

Meyen

2
2019-05-12 17:18:47

No, že jim dává prostoru. :D

Pajinos

-3
2019-05-12 20:28:27

7 debutantů letos, není to moc, ale i tak dobré ... takový Abel se mi dnes dost líbil

Meyen

0
2019-05-12 20:37:35

Jako je fakt, že kdyby si Ernesto diktoval přestupy, tak tu budeme mít spoustu krásných tváří, třeba takový Willian. Škoda, že mu to nevyšlo, co?

Pajinos

-1
2019-05-12 22:11:18

to jsou všechno spekulace, koho chtěl nebo ne, mě jde teď čistě o ten princip - je nesmysl, aby do toho kecalo vedení, to ať si vede kampaně po celém světě s nadací a propagací značky, ale přestupy má hlavně řešit trenér ve spolupráci se sportovním ředitelem ... nehledě na to, že i když ho nemám rád, asi by udělal více práce než Malcom :)

Meyen

2
2019-05-13 11:33:37

To udělal, protože Malcom je mladý, takže ho Ernesto stavit nemůže, Willian je třicátník, ten by hned zaplul do základu.

Pajinos

-1
2019-05-13 11:42:03

kdyby odvedl lepší práci než on, zapadl do týmu, nepyskoval že nehraje a proměňoval tutovky, tak ať je mu třeba 50, ale toto je naprosto zcestné uvažování - taky bych tu Williana nechtěl, ale znovu říkám, že mi jde o princip

jorge78

0
2019-05-12 17:17:22

Celé se to stačilo úplně jinam než jsem chtěl. Chtěl jsem tim jen rict,že to jak hraje Barca teď, je ten nejhorší herní projev co jsem u nás viděl. Jelikož jsem starší roční,tak uz pamatuju.Fakt špatný.Pokud se něco nezmění, tak dopadneme jak real letos.(ono by asi stačilo, když by se nedeje bože zranil Leo na delší dobu).
P.S.;Ať se ti vyhýbají zranění

Pajinos

0
2019-05-12 19:23:17

to každopádně souhlasím, je to hnus, taky se u toho nudím, ale jelikož nemám páku s tím něco udělat, tak to tolik nehrotím a řeším důležitější věci no ... já jsem sice mladší ročník, ale tady ty výbuchy jsem taky už nějaké zažil a už jsem otupěl - po tom prvním jsem taky nadával kde to šlo a na všechny :D doufejme v lepší zítřky :) PS: děkuji

jorge78

1
2019-05-12 20:22:25

Tak budem doufat v lepsi zítřky. Jsem rád že vše se vyřešilo na bázi sportovní. ????

jorge78

0
2019-05-12 20:22:40

:-))

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.