Barcelona se připravuje na první letní přestupy, lépe řečeno odchody. Již před časem se nizozemský brankář Jasper Cillessen vyjádřil, že hodlá v létě Barcelonu opustit a nyní již víme, kam má namířeno. Druhým definitivním odchodem je André Gomés, jenž momentálně hostuje v Evertonu.

Cillessen je kvalitním gólmanem a tak není divu, že má plno nápadníků. Nizozemský reprezentační gólman si však podle listu A Bola vybral portugalskou Benficu Lisabon, které má být v současné době velmi blízko. Samotný katalánský klub pak Cillessenovi řekl, že mu bránit v odchodu nebude, a ten je tak po třech letech připraven klub opustit. Cillessen sice za Barcelonu podává výborné výkony, jenže chce, pochopitelně, více herního času, což je v Barceloně nemožné, neboť jasnou jedničou je Marc-André ter Stegen. Jak již bylo zmíněno, nejpravděpodobněji si to bývalý gólman Ajaxu namíří do hlavního města Portugalska. Benfica totiž hledá špičkového brankáře a Cillessen tuto podmínku dokonale splňuje.

Další peníze získá Barcelona trvalým prodejem Andrého Gomése. Jak zjistil deník Sport, do svých řad by ho rád získal finalista letošní Ligy mistrů Tottenham Hotspur, jenž již měl se zástupci portugalského záložníka dosáhnout dohody. Barceloně hodlá za Gomése nabídnout 30 milionů eur, a to včetně bonusů. Samotný Gomés s celým přesunem již souhlasil a je ochotný se ke Spurs přidat. Bývalý záložník Valencie se rozhodl z Barcelony odejít minulé léto, kdy se mu u Blaugranas vůbec nedařilo. V Evertonu se však uchytil a celou sezonu září. The Toffies by si ho nejraději ponechali i nadále u sebe, jenže nabídka Tottenhamu má větší šanci na úspěch. Wasserrman, Gomésův agent, se sešel se zástupci Tottenhamu minulý týden, kdy dolaďovali poslední body nabídky. Barcelona tak už jen čeká na oficiální podání. 

Dalším hráčem, který by se mohl stěhovat do Londýna, je Malcom Oliveira. I o něj má Tottenham zájem, nicméně zde se zatím nejedná o nic konkrétního.

Zdroj: sport-english.com
Foto: foxsportsasia.com

Komentáře

Luis

-5
2019-05-10 23:09:05

Doufam, ze Jaspera prodame za par euro, protoze my nepotrebujeme penize. Sice je to dvojka, ale sam o sobe ma velikou kvalitu!

Hermano

7
2019-05-10 23:38:27

Nepotřebujeme peníze? Sedni si prosím a napis si odchody a příchody za posledních pár let. Rozhodne ti nevyjde kladný číslo. Potřebujeme co nejvíc peněz co můžeme dostat.

Pajinos

-1
2019-05-11 10:27:14

je pravdou, že nám zase chodí peníze ze sponzorů a takhle, čili nejsme na odchodech za velké částky závislí, ale když se podíváš na ty přehledy, je to fakt k pláči a pak ti někdo řekne, jak máme super sportovní vedení :) trapného Roberta nahradili frankofilové ... tou dobou jsem nevěřil, že to kdy řeknu, kvůli příchodům hráčů jako Sylvinho, Mathieu a tak, ale od odchodu Zubiho je to fraška, tam snad vyšel jen Umtiti (kterého už sledovali dříve právě)

Hermano

1
2019-05-11 13:48:57

Rozhodně nejsme ale ten rozdíl tam je opravdu velkej. Myslíš Roberta Fernandéze předpokládám.. no je potřeba si ale přiznat že Francie má teď generaci ze který by poskládala 3 TOP národní mužštva... s tim se nedá nic dělat.. jsou to cykly.

To zase ne, je to tak půl na půl mi přijde. Paulinho odehrál velmi kvalitní sezónu, Semedo byl,je a doufám ještě bude velmi dobrej nákup, Lenglet taky, Arthur taky a Dembélé s Coutsem se snad proberou a dokážou že taky.

Pajinos

-1
2019-05-12 14:49:11

je no, ale tak to není žádné tajemství, že naši prezidenti jsou horší obchodníci jak nějací trhovci ... jj Robert, to byl debil :D a k těm posilám: byl jsem ze začátku zvyklý na větší jména, pod kterými ty úspěchy byly větší + samozřejmě domácí líheň, která má dost skvělých jmen ... nebudu si zvykat na někoho, kdo si zahraje desetkrát za áčko a hned jde do áčka Barcelony a ještě dostane číslo po legendě (já vím, prkotina, ale i tak)

Hermano

8
2019-05-10 23:39:47

Z Andrého mám radost. Nakonec se nám vrátí více méně i částka za kterou jsme ho koupili a pro nej to bude asi taky nejlepší řešení. Škoda že to nezvládl psychicky...

Pajinos

-2
2019-05-11 10:24:39

souhlas, další z několika pochybných přestupů (po Paulinhovi a snad i tom Turanovi) by byl vyřešen na cestě k očistě kádru :)

Dody

4
2019-05-11 07:57:40

Doufám, že ten Cillessen je jen další bulvární kec. Je mi jasné, že chce chytat, ale on je až moc kvalitní a v ideálním věku na to, aby se šel zakopat do Portugalska. Měl odejít loni, kdy top kluby hledali gólmany, letos už to bude mít těžší. Ale určitě je spousty lepších variant než Portugalsko. Z hlavy mě narychlo napadne i třeba takové AS Řím, kde hledají kvalitního gólmana, protože nově příchozí Olsen celkem pohořel. Sice AS Řím není žádná hitparáda, ale lepší než Portugalsko. A kdybychom ho prodali tam, tak bychom si mohli zlepšit vzájemné vztahy, které by se mohli hodit při případném budoucím přestupu Kluiverta. Případně i Neapol by byla možnost.

Dody

4
2019-05-11 08:00:54

Jinak tomu Gomesovi to přeju. Má na nějaký větší klub než Everton. Dokázal bych si ho představit i v Arsenalu, kde mají problém se středními záložníky, zvláště teď když jim odchází Ramsey. Ale když bude hrát i v tom Tottenhamu tak proč ne. Přál bych pak i Dignemu, aby si polepšil a odešel časem do lepšího klubu, protože v Evertonu zatím docela dost září.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.