Byť má kontrakt až do roku 2020, pod Ernestem Valverdem se nyní podle médií velmi kýve trenérská židle. Samotné vedení na čele s prezidentem Bartomeuem však stále zarytě mlčí. Podle médií by se mělo vedení v pondělí sejít a budoucnost baskického trenéra prodiskutovat.

Mezitím v novinách padají různá jména, která by Valverdeho na pozici trenéra Barcelony mohla nahradit. Jmen je vskutku požehnaně, proto zde některá představíme.

Quique Setién

Často je zmiňován trenér Betisu Sevilla Quique Setién. Jeho hodnoty a vnímání fotbalu naprosto koresponduje s tradičním pojetím Johana Cruyffa - jasný útočný styl založený na poziční hře. To je něco, co mnoha culés pod Valverdem tak moc chybí. Setién se navíc se svou filozofií předvedl v tom nejlepším světle právě tuto sezonu a rovnou na Camp Nou: jeho Betis porazil 11. listopadu 2018 Barcelonu na Camp Nou 4-3 po naprosto dominantním výkonu.

Nicméně tato sezona nakonec pro Betis končí katastrofálně - z posledních 7 zápasů jich 5 prohrál, jeden remizoval a pouze jeden vyhrál. Navíc Setienův způsob hry může být v jistém způsobu postaven na úkor obrany - zatímco jeho týmy předvádí atraktivní útočný fotbal, obrana již tak sebejistá není. Právě to je však v Barceloně důležité, neboť celý tým se potřebuje spolehnout na kvalitní obranu.

Erik ten Hag

Kometa letošní sezony, která dostala Ajax Amsterdam až do semifinále Ligy mistrů (takřka až do finále). Jeho nizozemský tým předvádí v současnosti možná ten nejatraktivnější fotbal v Evropě. Erik ten Hag již během své trenérské kariéry spolupracoval s Pepem Guardiolou, tudíž měl pro klasické barcelonské pojetí hry toho nejlepšího mentora.

Je ovšem dost nepravděpodobné, že by Ajax kromě svých největší hvězd Frenkieho de Jonga a Matthijse de Ligta pustil do Barcelony i svého trenéra. Nizozemský tým totiž musí myslet hlavně na sebe, tudíž je takto masivní „výprodej” nepravděpodobný. Navíc je záporem také jazyková bariéra, neboť současný kouč Ajaxu španělsky nehovoří.

Xavi Hernández

Xavi je mnohými považován za jasného budoucího a úspěšného trenéra Barcelony - legenda klubu, jeden z nejlepších záložníků v historii fotbalu s jasnými fotbalovými ideály: ideální kombinace pro úspěšnou trenérskou kariéru. Katalánec je považován za jednoho z nejchytřejších hráčů současnosti a celý svět už nedočkavě očekává, až se ujme svého prvního týmu. Po této sezoně totiž oficiálně pověsí kopačky na hřebík.

Největší nevýhodou je jednoznačně nulová trenérská praxe, zvláště, když se jedná o takový klub, jakým Barcelona je. Dokonce i Pep Guardiola nejprve získal praxi v Barceloně B a až následně byl povýšen a jmenován trenérem prvního týmu. Zdá se, že angažování Xaviho by bylo velmi předčasné.

Giovanni van Bronckhorst

Trenér Feynoordu bude toto léto volný, neboť po sezoně u nizozemského celku končí. Gio je další kouč, který vyznává primárně útočný fotbal a nebojí se riskovat. Do karet by mu hrála také dřívější podmínka vedení, že by trenér měl v klubu již v minulosti působit jako hráč - van Bronckhorst totiž v Barceloně působil v letech 2003 až 2007 a zná tak prostředí klubu a kulturu velmi dobře.

Gio ovšem není tak proslulý jako Pep, není tak zkušený jako Setién, jeho tým nebyl takovou senzací jako ten Hagův, ani to není taková legenda jako Xavi. Byl by to z pohledu vedení Barcelony velký risk, což Bartomeu nerad podstupuje. 

Ronald Koeman

Současného trenéra nizozemské reprezentace nejvíce favorizují sázkové kanceláře, což potvrdil třeba Sam Rosbottom, mluvčí Betfairu. „V poslední době narostly sázky na bývalého hráče Barcelona jakožto na jejího budoucího trenéra. Jeho jméno nejvíce vystřelilo za posledních 24 hodin.” Na Koemana tak je momentálně kurz 2,5. Za Koemanen následuje trenér Juventusu Massimiliona Allegri (kurz 5,0) a poté již výše zmíněná jména: Erik ten Hag (kurz 5,5), Quique Setién (kurz 8,0) a Xavi Hernández (kurz 11,0). Zajímavostí pak jsou i taková jména jako José Mourinho (kurz 34,0), Pep Guardiola (kurz 46,0) a dokonce Lionel Messi (kurz 176,0).

Zdroj: tribuna.com
Foto: tribuna.com

Komentáře

Martin777

5
2019-05-11 13:49:17

Mourinho nebo Conteho to fakt ne... s tím jejich antifotbalem :-) ani Allegriho. Jinak z těch zbývajících jmen bych bral kohokoliv za Valverdeho hlavně, když už odejde. U Xaviho bych to neuspěchal i když už se na něho těším.

Jhonys

1
2019-05-11 14:40:15

o Contem jsem teda neviděl ani jednu spekulaci, takže v tomhle ohledu bych byl zatím v klidu ;) :D

Hermano

1
2019-05-11 13:55:13

Já bych asi nejvíc chtěl ten Haga ale jak ta španělština tak "výprodej Ajaxu" tomu moc nenasvědčují. Kombinace ten Hag + Xavi by byla super ale to už se tady psalo. Jinak z těch jmen asi Koemana ikdyž si nemyslim že na to má...

Reekwon

7
2019-05-11 14:09:03

Mourinha určitě ne, ten by nám nepřinesl nic nového. Hlavně je to trenér, který zaspal dobu a nevnáší do týmů žádné nové myšlenky. To už by tu rovnou mohl zůstat Valverde a vypadlo by to stejně. Na Contem se mi líbí, že je to energický trenér a motivátor jako hovado. U lavičky furt stojí, furt na hráče mluví a furt je aktivní. Nebojí se projevit emoce jak ty kladné, tak ty záporné a to mám prostě rád, když trenér není na té lajně jen od toho, aby před začátkem zápasu vybral jedenáct mužů a ve druhém poločase tři vystřídal. Ale Conte se do Barcelona podle mě nehodí.

Je těžké pro Barcelonu vybrat trenéra. Já jsem toho názoru, že by to měl být alespoň Španěl, který má zkušenosti minimálně se španělským fotbalem a v nejlepším případě zná náš klub, jenže to už nám pak moc variant nezbylo. Změny jsou zkrátka nutné, fanoušci už nechtějí koukat, jak každý rok dostáváme v LM na prdel a tři roky v řadě jsme dostávali neskutečnou bídu a tři roky po sobě nás 4 týmy naprosto znemožnily. PSG 4:0, Juventus 3:0, AS Řím 3:0, Liverpool 4:0. Tohle je pro Barcelonu neakceptovatelné. Od Enqirueho se toho dost změnilo. V jeho prvních dvou letech tým fungoval skvěle, protože měl Suáreze v neskutečné formě a hladového Neymara. To dávala fantastickou pozici pro Lea Messiho, na kterém neležela tíha celého týmu. Neymar odešel, nikdo ho nenahradil. Suárez zeslábl a není bez Messiho schopný táhnout tým a Messi je opět na všechno sám a opět se to hraje jen na něj. K tomu všemu je záloha na pí*u, to každý ví, to nemusím ani rozepisovat.

Z těch jmen co jsou v článku opravdu nevím, jeden z nich by byl určitě skvělou volbou, ale já nevím kdo.

Martin777

2
2019-05-11 14:30:12

Myslím, že trenér pro Barcu nemusí být nutně Španěl. Cruyff, Riikard byli vynikající, ale je fakt, že Barca je něco speciálního a nemůže do ní jít úplně každý. Pro mě to bude neskutečně napínavý, jak to přes léto dopadne s naším trenérem, ještě víc než když jsme se snažili za každou cenu koupit Coutinha.

Hermano

1
2019-05-11 14:37:49

Conte fakt ne. Moc velký ego podle mýho názoru s kombinací výbušný povahy. Potřebujeme někoho kdo zvládne ega našich hráčů.

Záloha není na p*ču spíš hraje na p*ču.

Dody

6
2019-05-11 14:12:51

Jak už jsem tady vícekrát psal, tak já bych byl za toho Marka van Bommela.

cukr86

4
2019-05-11 17:04:26

Stejně si myslím, že naše vedení Valverdeho podrží a zůstane tam další rok. Snad to tak ale nebude no

Reekwon

4
2019-05-11 17:09:15

No, to je největší obava fanoušků, že vše bude záviset na úspěchu v CdR. Pokud Valverde s týmem zvítězí, tak že si vedení klubu řekne "ale tak dobře, dáme mu ještě sezónu, vyhrál nám přece dvě trofeje." To by mohl být ten největší problém, že by se vedení bálo zničení té reputace, že nevyhazují trenéry a že vždy koho vyberou, je to ta správná volba.

Jhonys

3
2019-05-11 17:30:34

Snad ne. Tohle už je imo příliš velká událost na to, aby to přešli jen mávnutím ruky a přivedením Griezmanna s de Ligtem :D navíc je Valverde/vedení momentálně kritizováno takřka všude, takže budou muset něco udělat, aby uspokojili fans.

Gazdo

3
2019-05-11 21:50:54

Za prve... Valverde neodide. A za druhe. Conte vobec nie je defenzivny trener

YEAH

-3
2019-05-12 10:04:38

Myslím že pochettino by byl skvělá volba četl jsem článek že neví jestli bude pokračovat v Tottenham

Reekwon

4
2019-05-12 10:52:20

Jak může fanoušek Barcelony chtít v týmu Pochettina po tom, koho trénoval a co o Barceloně říkal, to fakt nechápu.

Benja

1
2019-05-12 11:51:59

Asi tak no.

YEAH

1
2019-05-12 12:12:10

Sorry ani jedno nevím

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.