Marc Brau, Barça TV: Getafe hraje o Ligu mistrů. Bude vítězství nad tímto týmem nejlepším způsobem jak zvednout náladu po vypadnutí z Ligy mistrů?

Ernesto Valverde:Getafe hraje velmi podobně jako Valencie, které budeme čelit ve finále poháru a k tomu bojuje o vše. Nejdůležitější věcí je zítra (tiskovka proběhla včera, pozn. přek.) udělat krok kupředu, protože je jasné, že za sebou máme extrémně náročný týden. Musíme se zvednout nehledě na to, s kým hrajeme. Vypadnutí z Ligy mistrů byla rána pro fanoušky, hráče a nás všechny. Nejlepší je postavit se příštímu protivníkovi co nejdříve to je možné, abyste ukázali svůj charakter.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Od utkání s Liverpoolem uplynulo několik dní. Našel jste nějaké vysvětlení pro tuto porážku?

Ernesto Valverde:Zápas jsem znovu neviděl, moc dobře si na něj pamatuji. Vždy se dá zanalyzovat zápas či jak nám vyšla jeho první polovina, ve které jsme dle mého mohli dát branku. Věděli jsme, že liveprool začne silně a že jsme si nemohli dovolit inkasovat, což se stalo. Pak jsme měli příležitost vstřelit gól a to byl náš hlavní cíly. Dva góly v rozmezí dvou minut nás položilo na lopatky a snažili jsme se zvednout. Tato analýza je rychlý, ale je pravdou, že prohrát 0:4 po vítězství 3:0 v prvním utkání, pak je to až druhý plán. Inkasovali jsme čtyři branky a to činí analýzu vždy negativní.

Marta Ramon, RAC1: Cítíte sílu dále vést tento tým nebo budete rezignovat?

Ernesto Valverde:Cítím se silný a mám se dobře. Chceme udělat krok kupředu, nikoliv se schovávat.

Germán García, Radio Nacional: Jak můžete mentálně povzbudit hráče před finále Copy del Rey?

Ernesto Valverde:Tato prohra nás velmi zasáhla, to nepopírám. Zodpovídáme se nejen sobě, ale také fanouškům. Můžete prohrát dvojzápas s Liverpoolu v semifinále Ligy mistrů, to není problém. Problémem je to, jakým způsobem jsme to udělali my a hlavně ve druhé půl ijsme hráli špatně. V minulé seźoně jsme po porážce s Římem ještě nebyli mistry Španělska a jedním z nejdůležitějších zápasů bylo vítězství nad Valencií hrané příští sobotu. Povedlo se nám jí získat a nyní je to stejné. Je těžké, ale chceme jít dál. Nohy jsou teď těžší a nic neplyne, jako dříve, nicméně nemáme na vybranou.

Santi Valles, Cadena SER Catalunya: Mluvil jste s někým z vedneí? Povzbuzují vás do pokračování v práci i pro další sezónu?

Ernesto Valverde:Ano, jako obvykle. Mluvil jsem s prezidentem a cítím, že mám podporu klubu. Vím, že po takové ráně bude všechno destabilizováno. Víme, jaký tento sport a tato podívaná je a zdá se, že nyní potřebujeme všechno rozbít, jako to dělají naše děti, když se rozzlobí. Pak ale musíte všechno vrátit na své místo.

Juan Arias, Cadena COPE: Seźona je skoro u konce. Jak hodnotíte výkony Coutinha?

Ernesto Valverde:Nespěchejme, sezóna ještě neskončila a čeká nás velice důležitý zápas, ve kterém budeme hrát o trofej. V srpnu byl naším snem treble a až do května jsme na něj měli šanci. Je pravdou, že jsme úchvatně vypadli z Ligy mistrů, ale pořád máme šanci na double a Coutinho nám pomůže při jeho dobývání.

Carles Escolán, Radio Marca: Dva dny před zápasem proti Liverpoolu říkal Luis Suárez, že jeho koleno je v optimálním stavu. Zranil se na Anfieldu? Nemohlo se počkat na finále Královského poháru? Byla operace zapotřebí už nyní?

Ernesto Valverde:Nejsem doktor, nemám tušení. Suárez hrál už nějaký čas trochu poraněný. Vydržel to, má takový charakter a odehrál skvělé zápasy. Od té doby je zraněný a musel absolvovat operaci a tak jí absolvoval.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Obáváte se toho, že s touto skupinou hráčů nevyvoláte v budoucnu nadšení? Vypadá to, že Barcelona je více opatrnější.

Ernesto Valverde:Vypadá to takto špatně kvůli tomu, co se stalo nedávno. Nejdůležitější jsou vždy poslední události a nebylo to 0:1, ale rovnou 0:4. Před týdnem jsme byli všichni v euforii a nyní se cítíme velmi špatně. Samozřejmě, že dokážeme učinit lidi šťasntými. Byly roky, kdy barça nevyhrála nic či skoro nic a v příští sezóně se ta radost tak či tak vrátila.

Jordi Grau, TV3: Co vám vzkázal prezident?

Ernesto Valverde:Svou důvěru. Zeptal se mě, jak se cítím a já jsem se ho na to zeptal také. Mám jeho plnou podporu, stejně jako dříve.

BeIN Sports: Jak jste vy osobně zažíval poslední dny?

Ernesto Valverde:Říkal jsem, že se v mé hlavě děly věci připomínající film Velký útěk se Stevem McQueenem, ve kteérm lidé utíkali z konentračního tábora. Kdykoliv se zdálo, že z toho uteču, vzali mě a uzamkli v cele jako trest. Takhle se cítím a budu v tomto vězení než to všechno přejde. Mám nicméně chuť odehrát zítřejší zápas.

Bernat Aguilar, Nacional.cat: Jaký očekáváte způsob odezvy od fanoušků?

Ernesto Valverde:Fanoušci mohou vyjádřit svůj názor jakkoliv chtějí. Taková tragédie vždy vytváří možnost pro všechny a máme na čem zaporacovat. Zítra se hraje poslední zápas na Camp Nou. Myslím si ,že to byla dobrý sezóna, ačkoliv je teď zastíněná porážkou. Nyní fanoušci mohou pomoci týmu se znova zvednout. Naši nepřátelé se s námi chtějí utkat interně a my dokážeme ukázat opak.

Diari Ara: Messi, Piqué a Busquets - jádro týmu - má přes 30 let. Kolik let dokáží ještě zahrát na nejvyšší úrovni?

Ernesto Valverde:Nevím, ale po třicítce začíná odpočet. Hovořím ze zkušenosti a ovlivnilo to i mě. Nevíme, jak to bude.

Jordi Blanco, ESPN: Budete rozumět tomu, kdyby klub brzy oznámil, že už s vámi nepočítá?

Ernesto Valverde:Aktuálně o tomto nic nevím. Chceme vyhrát ve finále Copy del Rey a nemyslíme na tohle.

Jordi Gil, Sport: Co si myslíte o tom, že den po porážce v Liverpoolu odjel Rakitić do Sevilly?

Ernesto Valverde:Přišel si o tom za mnou promluvit a mohu říct jen to, že Rakitić je úžasný profesionál. Letěl do Sevilly se svou rodinou a vysvětlil mi to. Vyšel na ulici a někdo jej vyfotil. Není za trest v cel, může odejít. Zdá se mi, že to je vlastně nezbytné - jít ven a akceptovat situaci. Samozřejmě je to těžké.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Budou zítra hrát ti samí hráči jako na Anfieldu nebo možná uvažujete nad změnami kvůli myšlenkám na pohár.

Ernesto Valverde:Uvidíme zítra.

 

 Video

Sestřih z vyjádření Ernesta Valverdeho před domácím ligovým zápasem proti Getafe (11. května 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Meyen

top komentář
10
2019-05-12 16:06:31

Ernesto, z celého srdce tě začínám nenávidět a být alergický jen na tvůj obličej. :)

Martin777

7
2019-05-12 16:10:54

"Mluvil jsem s prezidentem a mám jeho plnou podporu" se nedivím, když může Bartomeu vesele před novináři placat o tom, že Valverde ctí Cruyffovu filozofii, tak bude slepí k tomu, že ho fanoušci nesnáší a bude si ho tam držet dál. Jeden horší než druhej. Měli by vypadnout oba dva.

Pajinos

6
2019-05-12 16:13:44

to říkám pořád, že největší žumpa, která potkala Barcelonu je Rosell s Bartomeem :) tam to všechno začíná a končí ... zlatý Laporta

Martin777

6
2019-05-12 16:17:43

Na Laportu taky rád vzpomínám. Teď je ňáka doba temna pro Barcu co se týče vedení.

Reekwon

7
2019-05-12 17:44:03

"Myslím si ,že to byla dobrý sezóna, ačkoliv je teď zastíněná porážkou." Kdyby jen zastíněna Ernie, kdyby jen zastíněna.. Dobrá sezóna by to byla, kdyby jsme vypadli i byť jen s tím United, ale po nějakém výkonu, kde hráči nechají srdce a mohl by si fanoušek říct, že štěstí zkrátka znovu nepřálo. Dostat však naloženo rozdílem dvou tříd a ostudně vypadnout, to už dobrá sezóna podle mě není, už jen kvůli tomu, že ta konkurence letos byla v lize nejhorší za poslední dekádu a ani Barcelona nezažila svou nejsilnější sezónu i přes vítězství v lize. Hlavně že ti na začátku každý, co má co dělat s klubem říkal, že Ligy mistrů je tuto sezónu pro fanoušky důležitá. I sám Puyol říkal, že se musí upřednostnit Liga mistrů, takže dobrá sezóna to opravdu není.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.