Zhodnocení utkání

Vítězství bylo velmi důležité k tomu, abychom udělali krok dopředu. Byl to obtížný zápas, jelikož soupeř hraje o Ligu mistrů. Zaščali jsme průměrně, jelikož jsme si ještě nevyčistili hlavy. Myslím si však, že jsme odehráli dobrou druhou půli a zlepšovali jsme se. Na začátku to pro nás bylo těžké, jelikož byl slabý rytmus. Soupeři chtěli prohloubit naší ránu, ale postupem času jsme se posunovali dopředu a to se nám povedlo díky impulsu ze strany hráčů.

Abel Ruiz

Jsem s ním spokojený. Když hrajete za Barcelonu, tým, který staví na akademii, dá se debutu dosáhnout, ale nejdůležitější věcí je zůstat v týmu a to se odvíjí od práce.


Dnešní (vyjádření proběhlo včera, pozn. přek.) zápas byl těžký co se přístupu týče. Postavil jste základní sestavu proto, abyste připravil hráče na finále Copy del Rey a nechal je tak vypořádat se s ránou v podobě porážky od Liverpoolu?

Dříve jsem říkal, že jde o zápas, ve kterém radši jsme než nejsme. Na poslední zápasy chodilo na Camp Nou přes 90 tisíc lidí a proto hra na tomto stadioně vyplývá od atmosféry. K tomu navíc chtěli hrát i sami hráči. Začali jsme nejistě a bez rytmu, ale podle mého jsme se v průběhu utkání prezentovali lépe a lépe. Fanoušci stáli za námi a touto situací si musíme projít všichni. Výhra pro nás dnes byla velmi důležitá.

Udělali jste první krok k tomu zvednout hlavu?

Toto byl první krok. Kdykoliv inkasujete ránu, jsou to špatné zprávy, ale lidé se snaží nad tím povznést. Na začátku je to složité, nicméně není nic lepšího, než jít směrem k tomu, aby všechno začalo fungovat. Stalo se nám to v minulé sezóně a projdeme si tímto procesem.

Jak se cítí Coutinho?

Nemluvil jsem s ním. Viděl jsem, že na začátku na něj fanošuci pískali, ale pak se jej snažili podpořit. Podle mě chtějí příznivci pomoci tmu. Nebylo to přetížení, spíše náhlý tah. Z tohoto důvodu jsem více opatrný a brzy se dozvíme, jaká je situace.

Zvažujete stavění Messiho na pozici falešné devítky?

Možná, ale musíme pokčat, jelikož další hráč utrpěl zranění.

Cítí se Messi dotknutý?

Stejně, jako každý jiný. Vynaložili jsme úsilí, abychom se dostali z této situace. Všichni jsme měli velké naděje, že si zahrajeme ve finále, v němž nakonec nemůžeme nastoupit.

Za vaší vlády vedla Barcelona ligu v průběhu dvaasedmdesáti kol z šestasedmdesáti možných. Jak to hodnotíte?

V temnu, ve kterém jsem přišel, bych to bral, o tom není pochyb. Zažili jsme pouze dvě významné porážky v LaLige a přístup týmu v této soutěži je excelentní. I přes problémy jsme šťastní.

Uvažujete nad rezignací?

Inu, ne.

Očeával jste takovou reakci publika?

Ano. Očekával jsem, že se na začátku bude bučet. Jak by na nás nebučeli? Je to normální. Věděl jsem však, že později budou lidi stát na naší straně. Zdá se mi, že je příliš šumu, ale fanoušci jsou za svým týmem a za to jsem vděčný.

Čím si vysvětlujete absenci zápasů Boatenga?

Vysvětlením je to, že rozhodnutí týkající se hry konám já. Jsem součástí tohoto klubu a starám se o to sám.

 

Video

Vyjádření Sergia Busquetse, Abela Ruize a Ernesta Valverdeho po domácím ligovém utkání proti Getafe (12. května 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Martin777

7
2019-05-13 15:31:16

Uvažujete nad rezignací? „Inu, ne.“ Takže je to na vedení, ale Bartomeu ho miluje, takže to vidím černě.

vikinecek

8
2019-05-13 15:49:19

Ja osobne som za zmenu trenéra, aj keď si myslím, že je kopa vecí, ktoré Valverde robil s ohľadom na okolnosti správne a chápem do istej miery prečo bol tak, povedzme pragmatický. Okrem zaslúženej kritiky si ale zaslúži aj uznanie, lebo mať za dve sezóny z La Ligy 4 prehry, z toho dve v situácii, kedy už "o nič" nešlo, a z toho ani jednu proti Realu, Atleticu, Seville, Valencii či Bilbau, to je proste skvelý počin a skvelá dominancia.

Pajinos

-1
2019-05-13 16:38:32

konečně rozumné slovo do pranice, souhlasím se vším napsaným - otázka je, zdali nyní existuje lepší alternativa vzhledem k předváděné hře vs. získaným trofejím díky ní :) to by zvládl tak leda Pepek a ten už k nám jedině do mládeže

Martin777

top komentář
10
2019-05-13 20:30:00

To mě pobavilo Guardiola v posledním zápase, kde hrál o titul venku, tak postavil 3...dalo by se říct 4 útočníky k tomu ofenzivního D. SIlvu. Z hráčů před obráncema byl pouze jeden hráč, který není vyloženě ofenzivní a to byl Gundočan. Valverde v jednom z posledních zápasů navíc doma, kde už o nic nejde do zálohy namlátí tři záložníky, kteří spíše umí bránit. Co k tomu ještě dodat :-/

Pajinos

-4
2019-05-14 23:10:06

tak tam se není čemu divit podle mého, jelikož co se ofenzívy týče, City má lepší zálohu než my - Bernardo, David, De Bruyne a i ten Gundogan je šikovný, všichni tihle měli letos povedené sezóny (Silvu s Kevinem tam brzdila zranění akorát) ... my teď máme zase silnější směrem dozadu (Vidal, Rakitić a občas i ten Busquets) a dopředu to drží maximálně Arthur a kdyby hrával tam, kde by asi měl, tak Coutinho (Aleňu nepočítám, stále hodně mladý, ale do budoucna snad hodně platný, Puig jakbysmet) - uvidíme, jak to bude s příchodem Frenkieho :)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.