Jordi Alba

Před utkáním na Anfieldu jsme byli nejlepší na světě a teď jsme staří a potřebujeme obměnit. Stále nechápu to, jak jsme mohli vypadnout z Ligy mistrů poté, co jsme první zápas vyhráli 3:0. Všichni jsou naštvaní a my, fotbalisté, hlavně.

(rohový kop vedoucí před čtvrtou brankou Liverpoolu) „Bylo to pochybení celého týmu. V okamžiku zahrávání rohu jsem neviděl, co se dělo.

(budoucnost Ernesta Valverdeho) „Je to trenér, který mi dal život a postavil se za mě. Doufám, že s námi bude i nadále pracovat.

Když hrajeme špatně, musíme my jako hráči čelit kritice a o to jsme se dnes (vyjádření proběhla včera, pozn. přek.) snažili. To my reprezentujeme tento tým.


Lionel Messi zahrávající míč ve včerejším zápase proti Getafe

Ivan Rakitić

Dnešek byl velmi obtížný, ale chtěli jsme k tomuto zápasu nastoupit. Vypadnutí z Ligy mistrů bylo pro nás všechny obrovskou ránou.

(výlet do Sevilly den po porážce v Liverpoolu) „Nemám problém s tím omluvit se za fotografii pořízenou v Seville, nicméně na druhé straně jsem otevřeným člověkem. Jsem otcem a manželem a rodina je pro mě nejdůležitější. Odcestoval jsem do Sevilly trávit čas se svou rodinou a když mě někdo požádá o fotografii nebo si chce popovídat, nikdy neodmítám. Aceptuji všechny názory na mou osobu, ale pravdou je, že fotbal zažívám na 100 %. Jsem zodpovědný a chci jen to, co je pro mě a mé spoluhráče nejlepší.

(setkání se skupinkou Boixos Nois) „Nevím, jak se to dostalo do médií. Šlo o dva lidi, které znám osobně. Popovídali jsme si a setkání bylo pozitivní. Ujistili mě, že mám jejich podporu a dokonce mi předali pamětní plaketu. Nechápu, proč se tato zpráva dostala na povrch. Nemůžete říct, že něco je bílé, když je to černé.


Arturo Vidal slavící s Lionelem Messim jeho branku

Sergio Busquets

V tomto zápase už jsme nehráli o nic a bylo to velmi těžké pro všechny. Chtěli jsme hrát na 100 % našich možností, ale poté, co se stalo před prá dny, to bylo složité. Je třeba se dívat do budoucna a pokusit se vyhrát Copu del Rey. Musíme doufat, že dokážeme zahojit tu ránu, kterou klub, fanoušci a my hráči máme.

Jsme si vědomi situace, ve které jsme museli hrát. Dnešek nebyl snadný pro nikoho. Začali jsme špatně, ale pak se to zlepšilo. Nikdo nechce hrát špatně a ztrácet míče. Riskujeme a občas se to vyplatí. Dnes jsem slyšel pískot směřovaný mě a to je normální. Musíme být vděční fanouškům. Zdá se, že nevíme, co cítí, ale není tomu tak. Uvědomujeme si, v jaké jsou situaci. Chování našeho publika bylo skvělé. Všichni se cítíme špatně, ale musíme jít dál. Nic jiného nám nezbývá.

To je ve fotbale nejhorší věc. Získáme titul ve Španělsku a pak se ve dvou zápasech zraní Dembélé a Coutinho. Výzva, která nás čeká, není tak malá a double je něco opravdu velkého, ovšem rána z Liverpoolu je hluboká. Musíme jít dál a doufat, aby se do kádru vrátili ti, kteří v něm aktuálně nejsou.


Radost barcelonských hráčů po jedné ze dvou vstřelených branek

Abel Ruiz

Je to sen pro každého hráče v akademii. Jsem vděčný za tuto příležitost a rád, že jsem jí dostal. Barcelona je klubem, kde chci zlstat. Dnes jsem dostal šanci a jsem velmi šťastný.

Na začátku panovaly trochu nervy, protože Camp Nou je fotbalovým chrámem. Byl jsem trošku nervózní, ale hrál jsem s nejlepšími hráči na světě a to je pak všechno snažší. Doufám, že dostanu více šancí a nyní je na pokračování v práci. Pokud totiž nepracujete, nedostanete za to žádnou odměnu.

 

Video

Vyjádření Sergia Busquetse, Abela Ruize a Ernesta Valverdeho po domácím ligovém utkání proti Getafe (12. května 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pajinos

4
2019-05-13 13:52:28

novinářské hyeny se šťourají v tom, co si Rakitić dělá ve volném čase, to je už něco neskutečného v té Barceloně ale fakt ... dostal od trenéra volno? dostal, věděl o tom Valverde? věděl, nevím kde je problém teda ... co má být, zavřený doma a být v depresi kvůli vypadnutí?

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.