Španělský deník Marca informuje, stejně jako většina dalších sportovních deníků o tom, že už by se muselo stát něco opravdu vážného, aby Matthijs de Ligt neskončil v letním přestupovém období v Barceloně. Kapitán Ajaxu bude s největší pravděpodobností následovat kroky svého kamaráda z týmu, Frenkie de Jonga, který již s barcelonským klubem podepsal dohodu o letním přestupu do katalánské metropole. 

Jednání Barcelony s Ajaxem Amsterdam vždy probíhají dobře, protože kluby spolu mají skvělé vztahy a tak právě španělský klub má obrovskou výhodu před ostatnímy evropský velkokluby, které se holandského obránce snažily získat. Přestupová částka by se podle informací měla pohybovat kolem 70 milionů eur a nabídka, která rozhodně nebyla nějvětší, ale Ajax ubezpečil vedení Barcelony, že se z přestupu Matthijse de Ligta aukce nestane, navíc sám hráč preferuje Barcelonu před všemi ostatními celky. Mnohem větším problémem údajně však než přestupová částka a dohoda s Ajaxem, ale požadavky samotného hráče s jeho agentem, kterým je Mino Raiola. Avšak i s Raiolou nemám Barcelona špatné vztahy, jako některé další týmy, ale zkrátka je to agent, který si nekompromisně stojí za požadavky svého klienta. V posledních týdnech se však konalo několik setkání na nejvyšší úrovni, kde se podařilo dojednat základy pro úspěšný přestup a podpis de Ligta je už velmi blízko.

Matthijs de Ligt chce mt však před podepsání dohody jednu jistotu. Rád by měl dostatek herního prostoru, protože si je vědom, že by v týmu byl s dalšími čtyřmi střednímy obránci a to Gerardem Piquém, Samuelem Umtitim, Clemantem Lengletem a Jean Clairem Todibem a tak chce dopředu vědět, jak Ernesto Valverde, či potencionálně nový trenér prvního týmu bude situaci se středními obránci řešit. 

Ajax Amsterdam zítra odehraje poslední ligový zápas, ve kterém se rozhodne o ligovém titulu. Jakmile sezóna v Nizozemsku skončí, jednání se mezi kluby a hráčem zrychlí. 

Zdroj: marca.com, mundodeportivo.com

Komentáře

Hermano

9
2019-05-14 16:55:05

Super!

Teď jen jak to dopadne protože čtveřice Pique,de Ligt,Umtiti,Lenglet je snad nejlepší a nejnabitější mezi top kluby... a je možné že někdo bude muset asi z kola ven... kdybych měl vybrat tak by to asi padlo na Lengleta ikdyž odehrál velmi solidní sezónu a popřípadě(ikdyž s velmi těžkym srdcem) Umtitiho protože nad jeho zdravím je velký otazník...

OT: Jinak právě ve spojitosti s timhle tématem jsem hledal týdenní výplaty hráčů A-týmu a víte kolik má Vidal? 165 000 euro týdně! Marc, Rakitic, Alba, Umtiti, Lenglet mají méně a Piqué má stejně jako on... vážně velmi bizarní.

Reekwon

8
2019-05-14 17:12:29

Já bych počkal, jak to bude s Umtitim, protože ho to koleno prý stále lehce trápí. On si hlavně u vedení dost zavařil, protože se rozhodl pro léčbu, která pravděpodobně nebude úspěšná a ta operace ho stejně nemine. Lengleta bych neprodal, bylo by to neskutečně ale fakt neskutečně sviňský, kdyby po tom, co odehrál, ho klub poslal pryč jen kvůli tomu, že je na jeho pozici přetlak. Zachovali by jsme se k němu jak ku*vy.

Hermano

1
2019-05-14 17:32:35

Souhlas s tím o Samovi ale s tím Lengletem nevím... zvednul svojí cenu o 15 mega a třeba Utd by si pro něj ruce utrhali a dostal by tam asi i skvělou smlouvu...

Gazdo

0
2019-05-14 17:16:55

S tym vidalom je to vtip????

Hermano

0
2019-05-14 17:24:01

https://sillyseason.com/...

Hermano

0
2019-05-14 17:38:25

další https://www.youtube.com/...

Hermano

-6
2019-05-14 17:39:54

Další OT. Zbabrat 4:1 na 0:4 s Coruňou ještě tehdejší AC je horší než jak jsme to my zbabrali s Poolem ;)

Hermano

-3
2019-05-14 19:06:05

Mínusy si strčte víte kam :)

Reekwon

5
2019-05-14 19:11:36

Ono asi moc místní lidi nezajímá, jak dřív hrálo AC nebo jaký náskok prohospodařil před 20 lety Real Madrid. Fanoušky zajímá Barcelona. Upřímně i kdyby v příští sezóně Real vyhrál první zápas 5:0 a další prohrál 6:0 tak i mě furt bude zajímat Barcelona a bude mi jedno, jestli to zkazili víc než my.

Hermano

-7
2019-05-14 21:25:15

Mě jen hrozně vadí ta hysterie že to byla nejhorší porážka v historii LM a podobně. Spoustu týmů takhle vybouchlo...

Reekwon

7
2019-05-14 21:33:14

Nejhorší porážka naší historie. Hlavně to bylo po druhé, co jsme projebali třígólový náskok a pokud se nepletu, tak jsem četl, že žádný jiný tým v historii Ligy mistrů nevypadl dva roky po sobě, kdy měl náskok tří branek. Ernesto Valverde prostě páchá rekordy, bohužel mnohem více ty negativní.

Jhonys

5
2019-05-14 21:47:29

sorry, ale tohle prostě nebyla normální porážka, po které bychom jen mávli rukou a čus, jdeme proti Getafe... kor ještě když se to stane po Římu, který byl tím největším mementem (už tehdy jsme se strašně ztrapnili). Když ještě i Ernesto sám říká, jak si musíme dát pozor, protože jen chvilka nepozornosti nás může stát postup. A pak předvede on a jeho parta nedotknutelných takové ho*no...

Meyen

5
2019-05-14 20:15:35

A koho tady zajímá AC?

Hermano

-6
2019-05-14 21:24:13

Tebe evidentně ne.

Pajinos

-8
2019-05-14 22:05:40

nedokážu si představit co by se dělo, kdybychom zažili nějakou šňůru bez trofejí (a že to je dost reálné vzhledem k tomu, že nám pomalu ale jistě končí osa týmu z posledních let) - to by se asi šel hromadně podpálit stadion a vedení nebo co, když se tady pod spekulací o De Ligtovi teď stále vyhazuje trenér a x hráčů po dvou doublech + Supercopě ještě x dní po tom zpackaném zápase :D moc se to hrotí dle mého, divím se, že si ještě lidi nezvykli po odchodu takových ikon jako Puyol, Xavi a Iniesta (hlavně ti poslední dva, od té doby se nám v Evropě nedaří, náhoda? :D)

Jhonys

8
2019-05-14 22:26:53

nemyslím si, že je to jenom nějaká zdejší anomálie :D stále tím žijí culés všude na soc. sítích a pochopitelně ještě dlouho dobu budou :D a už jsem to říkal jinde, ale stejně se to hodí i tady: k čemu ty doubly jsou, když jsou potom obě sezony celé znehodnoceny takovými ostudnými porážkami. Nebo k čemu Ernestovi jsou ty statistiky (jinak úctyhodné, nutno dodat) o takřka neporazitelnosti, když v tom nejdůležitějším okamžiku vždycky vybouchne na plné čáře. Ať fanoušci, média, ale i ti samotní hráči si moc dobře uvědomují, že tyto porážky všechno zastiňují - double nedouble... dost těžko si je po tomhle člověk může užít a pyšnit se jimi.

Pajinos

-5
2019-05-14 23:00:43

a přitom to stačí tolik nehrotit jenom :D dobře, nevyhráli jsme trofej, kterou jsme chtěli a byla to ostuda, ale svět se nezboří a jde se dál ... mě už zastiňuje delší dobu Bartomeu a jeho „posily“, proto to možná beru tak laxně, ale to je dobře, protože by mě vezli akorát někam sanitkou, kdybych to řešil :D zkrátka a dobře určitě bych nerad zapomínal statistiky Ernesta, leč jich dosáhl profesorským fotbalem, který se moc nepozdává ani mě samotnému :) doma to opanujeme a i za to můžeme být rádi

Reekwon

9
2019-05-14 22:34:30

Já nechápu, čemu se furt divíš ty vole :D Když se podíváš na soupisku, na ten tým co má Valverde k dispozici a hraje s tím s prominutím, takovou mrdku, tak to prostě člověka nenechá klidným. Ten trenér absolutně nemá zájem s tím týmem pracovat, vytvářet různé herní taktiky, aby trošku zaskočil soupeře aby nabídl něco nového, prostě NIC. A že těch možností tam je ranec. Messi může hrát prakticky kdekoliv. Dembélé umí oběma nohamaa může hrát na obou krajích. Je tam Malcom, který ukázal, že na to má. Coutinho je záložník, který v Liverpoolu zaskakoval za Maného na křídle. Tisíc záložníků v týmu, kteří se dají nakombinovat podle toho, jak by jsme potřebovali zápas odehrát, proti jakému týmu hrajeme, ale my hrajeme pořád jedno a to samé a v záloze se točí jen Arthur a Vidal, fakt pecka, senzace.

Pajinos

-4
2019-05-14 23:07:29

divím se stále a jen tomu, že jsem jediný, kdo současný kádr nevidí na úrovni toho z roku 2011, jak někteří ostatní :) dle mého na ní není ani z rychlovlaku - Dembélé poslední dobou kazí jedno za druhým a i když mu věřím, už by se mohl probrat ... a Malcom? ten měl dva světlejší momenty, jinak mě teda vůbec nepřesvědčil (kor s tím údajným brekem, že nehraje - nevím, co čekal v kádru s Messim, Dembélém a Coutinhem), nemluvě teď o další rádoby posilách z posledních let typu Todibo, Murillo a Boateng (a kdybych měl jít dál, tak Gomes, Douglas, Turan, Aleix Vidal, i ten Paulinho, i když ten aspoň něco splatil zpátky) - to se tam od začátku radši mohli rvát béčkaři a pak by se prohry snášely mnohem lépe ;) tyhle posily zkrátka zapříčinily to, že už nějakou dobu nehrajeme to, co všichni chceme, protože snad nikdo z nich není žádný extra technik na úrovni Xaviho s Iniestou (za Lucha to byl dozvuk a Ernesto to prostě dle mého akorát vyžral) ... letos se vážně povedli pouze Lenglet a Arthur, kterému jsem křivdil, to se přiznám, stejně jako jsem prozřel, že by Coutinho mohl hrát ve středu (ale mnohem výše, čili by to chtělo nějakou formaci 4-2-3-1) - ale nenadělám s tím nic, že jej tam trenér nestaví, bůh ví, co si řekli mezi sebou třeba

Reekwon

7
2019-05-14 23:13:27

"divím se stále a jen tomu, že jsem jediný, kdo současný kádr nevidí na úrovni toho z roku 2011" a dál už jsem nečetl, protože to nemá smysl :D Nikdo tu nikdy nenapsal, že je ten tým horší, lepší, nebo stejný - je jiný, ale to člověk, který by prodal všechny, Brazilce a všechny černochy z týmu a nahradil je všemi odchovanci a byl by klidně tři roky bez trofejí pochopit nemůže :D

Pajinos

0
2019-05-15 07:18:32

no napsal jsi, cituji: „Když se podíváš na soupisku, na ten tým co má Valverde k dispozici a hraje s tím s prominutím, takovou mrdku, tak to prostě člověka nenechá klidným“, to jsem bral jako vychválení týmu (samozřejmě jsem to trochu nadlehčil s tím rokem 2011) a mě to třeba klidným nechává, protože nic než na tu „mrdku“ abych citoval podle mého nemáme, neočekávám, že si to sedne tak, jako tehdy v roce 2008, kdy byla většina kádru z akademie a znali se x let (nehledě na to, že Xavi s Iniestou a Puyolem hráli už dříve) ... a navíc několikrát tu padlo i od jiných, že máme špičkový, skvělý a bůh ví jaký ještě kádr, takže to jen k tomu komentáři a nevím, kde si přišel na ten závěr - Umtitiho bych neprodal (pokud mu teda bude držet to koleno), Dembélého s Coutinhem jen pokud se neproberou a z minulosti patřili takoví Abidal, Yaya Touré nebo ten Keita mezi mé oblíbence :) čili nějaký rasistický podtext je zcela zecstný

Calib

4
2019-05-14 22:45:57

A ve předu se točí jen Count s Dembousem v 65. Minutě a když náhodou hraje Semedo v základu tak ho v poločase sundá protože je to 0:0 ????

Reekwon

5
2019-05-14 22:50:22

Jo to je pravda, na křídle točí jen Dembélého s Coutinhem.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.