Álex Collado a Abel Ruiz jsou prozatím posledními debutanty FC Barcelony a v pořadí šestým a sedmým hráčem z rezervy, kterým byl dopřán první start za hlavní výběr katalánského giganta po Juanu Mirandovi, Juanovi „Chumimu“ Brandárizovi, Jorgem Cuencovi, Riquim Puigovi a Moussovi Waguému. V minulém ročníku se k nim ještě přidali Marc Cucurella, Oriol Busquets, José Arnáiz a David Costas a dohromady si tak své premiéry v prvním týmu pod Ernestem Valverdem připsalo 11 mladíků.

Debutovat s prvním týmem v LaLize byl pro mě splněný sen. Nejvíce nervózní jsem byl při rozcvičce. Do hlavy se mi dostalo tisíce vzpomínek na všechny ty roky, které jsem strávil v La Masii. Jakmile začal zápas, pocit plnění svého snu po tak dlouhém a tvrdém bojování mě učinil velmi šťastným,“ pravil Collado, který do klubu přišel jako jedenáctiletý a loni vyhrál s Juvenilem Mládežnickou ligu UEFA. Ten zápase ve Vigu střídal zraněného Ousmana Dembélého. „Tempo v první lize je úchvatné a úroveň tak vysoká. Je to velice náročné. Musíte se rozhodovat ve zlomku vteřiny,“ dodával.


Abel Ruiz a Álex Collado na zahradě nové budovy La Masie

V den zápasu jsem byl nervózní,“ přiznal Ruiz, který střídal Philippeho Coutinha v následujícím domácím mači proti Getafe. „Když jste na lavičce a trenér vám řekne, ať se začnete rozcvičovat, opravdu začnete cítit nervy. Víte, že to je vaše šance, váš okamžik a když řekl, že nastoupím, byl jsem z těch nervů mimo. Jakmile se však dotknete míče, uklidníte se a na konci dne si uvědomíte, že děláte stejnou věc, jako celou dobu v La Masii. Jsem vděčný klubu, že mě nechal hrát na nejlepším stadionu na světě, Camp Nou, s těmi nejlepšími spoluhráči, jelikož Barça má nejlepší hráče na světě. Je to pocta,“ vysvětloval odchovanec Valencie, který si poprvé za Katalánce zahrál v týmu do šestnácti let.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Gazdo

1
2019-05-17 13:04:01

Sledujete niekto bcko? Maju na to chalani?

Pajinos

1
2019-05-17 13:30:39

já letos bohužel méně, ale Mejra je sleduje hodně a psal, že Collado ho neskutečně překvapil letos :) v lize odehrál 35 zápasů (2 916 minut) a dal 5 branek + 3 asistence ... kolem Ruize je už nějakou dobu - jak on rád říká - aura velkého talentu a v téhle sezóně stihl 21 ligových zápasů (1 300 minut), ve kterých dal 3 góly a na jeden ještě nahrál ... snad se prosadí, našlápnuto mají dobře :)

Gazdo

1
2019-05-17 18:19:56

Snad. O ruizovi som pocul uz ked mal 16 a cakal som ze v tomto case uz bude nakukovat do acka castejsie ale tak hadam sa vazne presadia. Ale ruiz by mohol trosku popracovat na dynamike

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.