Všechno začalo mediálním dnem v zázemí klubu, kde se shromáždilo přes 50 žurnalistů. Letadlo z letiště El Prat vzlétlo ve 4 hodiny a v cílové destinaci přistálo kolem sedmé hodiny. Následoval přesun na hotel Sofitel Budapest Chain Bridge, kde se budou dámy až do zítřka koncentrovat na zápas proti soupeři z kategorie nejsilnějších - Olympique Lyou, který je obhájcem svých triumfů z let 2016, 2017 a 2018. Pokaždé musel francouzský celek jít alespoň do prodloužení a hned dvakrát o jeho vítězství rozhodl penaltový rozstřel.


Sandra Pañosová odpovídající na otázky novinářů

Dodejme, že do finále prošli barcelonistky v semifinále přes Bayern Mnichov po dvou výhrách 1:0, o kteér se postaraly Kheira Hamraouiová a Mariona Caldenteyová. Předtím vyřadili BIIK, Glasgow City a LSK Kvinner. Celkem vyhráli 7 zápasů a pouze jeden prohráli (proti BIIK 3:1 venku) - to vše se skvělým skóre 18:3. Nejvíce minut odehrála brankářka Sandra Pañosová a to 660. V kádru Barcelony najdeme třetí nejlepší střelkyni celé soutěže. Po Eugenie Le Sommerové z Lyonu se šesti góly a Pernille Harderové z Wolfsburgu s osmi brankami je to toni Toni Dugganová s pěti zásahy.


Mapi Leónová při focení s fanoušky na letišti před odletem

Po neúspěchu v lize a brzkém vypadnutí v poháru je tak Evropa jedinou šancí na trofej pro Lluise Corétese, který tento týden podepsal novou smlouvu poté, co byl pouze dočasným koučem po Franu Sánchezovi. Dějištěm posledního zápasu letošního ročníku Ligy mistryň bude Groupama Arena, na kterém své domácí zápasy hraje Ferencváros sídlící v Budapešti - městě, kterým protéká 2 850 km dlouhá řeka Dunaj, jež je druhou nejdelší v Evropě.


Andressa Alvesová vycházející z útrob letadla

Barcelonská děvčata bude z vedení podporovat ředitelka Maria Teixidorová. Dnešní program obsahuje tradiční odpoledne jako v případě Ligy mistrů mužů - v 18:30 vysotupí kapitánka Vicky Losadová a Lieke Martensová na tiskové konferenci a o hodinu později proběhne závěrečný trénink přímo na trávníku stadionu. Finále budete moci sledovat i vy a to pokud máte O2 TV Sport od 16:50 SELČ.


Týmový autobus na místě činu s nápisem „Finále je teprve začátek“

 

 Výběr z Instagramu

Zobrazit příspěvek na Instagramu

???? Budapest ???????? #UWCLFinal

Příspěvek sdílený FC Barcelona Femeni (@fcbfemeni),

Zobrazit příspěvek na Instagramu

???? BUDAPEST #uwclfinal????

Příspěvek sdílený Lieke Martens (@liekemartens),

Zobrazit příspěvek na Instagramu

????BUDAPEST!! #uwcl

Příspěvek sdílený Leila Ouahabi (@leilaouahabi),

 

 Video

Záběry z cesty FC Barcelony Femení do Maďarska (16. května 2019)

 

 Fotogalerie

Sobotní poslední trénink před závěrenčým zápasem na Camp Nou v této sezóně (11. května 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com, instagram.com (účet
fcbfemeni, toniduggan, liekemartens a leilaouahabi)
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Hermano

2
2019-05-17 12:15:24

Tak aspoň holky když ne kluci :D Asi začnu sledovat...

Pajinos

0
2019-05-17 12:43:00

letos jsem tomu moc nedal, ale loni jsem to sledoval více a fakt mě to bavilo, dával jsem si spíše sestřihy (přenosy jsem stíhal navíc jen béčko, které jsem taky tuhle sezónu solidně prokaučoval) a některé jsou neskutečně šikovné - tak, že by to natřely kde komu mezi chlapama si myslím ;) hlavně Lieke, ta je úplně jiný svět

Lyon je ale opravdu pojem v ženském fotbale, budou to mít hodně těžké, ale zase kdy jindy, než teď? kdy jsou rozjeté a namlsané po předchozích neúspěších a letošních vyhořeních v lize i v poháru ... uvidíme, snad se zadaří - a já budu doufat, že mě po zápase chlapi z týmu nebudou zas držet jak rukojmího a pustím si to na telce :)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.