Lionel Messi získal pošesté ve své kariéře Pichichiho trofej, kterou každý rok dostává nejlepší střelec nejvyšší soutěže ve Španělsku, aktuálně zvané LaLiga Santander. Se svými šestatřiceti zásahy napříč osmatřiceti zápasy je o pořádný kus - konkrétně 15 branek - před druhým kolegou z útoku Luisem Suárezem a Karimem Benzemou z Realu Madrid.

Svým šestým triumfem v této individuální anketě vyrovnal počin legendárního střelce Telma Zarry, po němž je pojmenována trofej pro nejlepšího střelce španělské národnosti, a tím, že zvítězil třikrát za sebou, dorovnal Mexičana Huga Sáncheze, kterému se to v barvách Bílého baletu povedlo v letech 1986 až 1988.

K tomu se Messimu povedlo dosáhnout na stejný počet vítězství v tabulce střelců, který se podařil i Jimmymu Greavesovi v nejvyšší anglické soutěži. V Německu vévodí Gerd Müller se sedmi, v Itálii je na tom pak v tomto ohledu nejlépe Gunnar Nordahl s pěti triumfy a stejného počtu dosáhli i tři hráči ve Francii, jmenovitě Carlos Bianchi, Jean-Pierre Papin a Delio Onnis.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Reekwon

top komentář
15
2019-05-20 19:40:45

Zlatý míč za letošní rok ho zkrátka nemůže minout, ani omylem by ho neměl minout. Mourinho řekl, že pochybuje o tom, zda Messi zlatý míč vyhraje, protože není ve finále LM. Moc by mě zajímalo, kdy se finále LM začalo brát jako měřítko pro Zlatý míč. Ano, Messi není ve finále, ale aby se tam dostal, potřebuje k tomu celý tým. Skadrys mi nedávno psal, že pro Messiho jsou úplně nesmyslné standarty a vystihl to naprosto dokonale. V letošním roce je před všemi ostatními. Pravděpodobně získá i Zlatou kopačku a to co předvádí, to si Zlatý míč prostě zaslouží. Nejvíc se bojím toho, že vlivní lidé nebudou chtít dopustit aby měl Messi více zlatých míčů, než Ronaldo.

Martin777

7
2019-05-20 20:14:23

Messi > Ronaldo ..bez debat

momo9

0
2019-05-21 07:02:55

keby postupime do finale, má ju na 99% .. Takto si myslim, že ak finale vyhra Lpool, dajú ju Van Dijkovi

Calib

top komentář
10
2019-05-21 07:12:32

Zlatý míč pořadí Salah , Mbape , Ronaldo , Neymar , Messi protože rozhoduje 1.finale LM či mistrovství světa 2. Výhra nejprestižnější ligy světa Francouzské 3. Musí hrac byt superkokot 4. Být alespoň druhý ve dvou bodech najednou 5. Herní dovednosti :D

Hermano

6
2019-05-21 09:21:39

Podle mě je to úplně jedno kdo GB vyhraje. Tu cenu dávají novináři podle kritérií který neuznávám a pro mě,byl,je a bude nejlepší Messi. Jeho vliv na hru a to jak komplexní hráč to je(dribling,přihrávky,klíčové přihrávky,asistence,góly).

vikinecek

1
2019-05-21 10:04:54

Keby sa brali do úvahy štatistiky, tak to Leo vyhráva každý rok, prípadne sa strieda s Ronaldom. Keby sa brala do úvahy kvalita hráča, tak to vyhráva Leo každý rok až kým neskončí. To by nebola sranda, takže ja som za, aby sa brali do úvahy aj tímové úspechy, a pokiaľ Argentína vyhorí na Cope ( akože asi hej), tak bude mať Messi v kolonke nanajvýš španielsky double.

Adamito

7
2019-05-21 13:35:48

Individualní ocenění, nic víc nic mín není potřeba do toho tahat, takže muj názor je že nejdříve by se meli brát hlavně statistiky a pak nějaké trofeje. To že letos nejsme ve finále nemění na tom nic že jeho čísla jsou neskutečný a nikdo se mu nevyrovna! Jediné čeho se bojím tak je to co tady padlo aby mu to nedali schválně kvuli tomu že by měl víc než CR7 a to je ta největší překážka. Bojím se aby z toho letost nebyla ještě větší vržka než poslední roky! A dávat někomu jen proto že vyhraje titul v lize a lize mistru mi přejde neobjektivní.

Pajinos

1
2019-05-23 14:40:29

já už tu klauniádu kolem Zlatého míče nesleduju od posledního ročníku, to byla fraška :D jak se píše výše, důležité jsou kolektivní trofeje a kdyby byly ty individuální férové a odborné, nebyly by z nich ankety o nejpopulárnějšího hráče u fanoušků - kde to teď Leo celkem schytává co jsem slyšel postřehy lidí v okolí (hlavně takové to, jak Ronaldo umí všechno včetně přímáků, ale to, že jich má poslední dobou více úspěšných Messi, to už se neví - všichni prostě ví, že v United mu jich tam pár spadlo a hotovo :D)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.