Letošní sezóna už je téměř na svém konci a zbývají odehrát už jen evropská finále a pro Barcelonu konkrétně finále španělského poháru. Leo Messi byl prábě odehraném ročníku fantastický a dá se říct, že čím je staší, tím je lepší. Závěr sezóny si určitě představoval mnohem lepší, protože zaznamenal se svým týmem po druhé v řadě ostudné vypadnutí z Ligy mistrů, ale za své výkony v tomto roce může být rozhodně hrdý. 
 

1. Ohromující statistiky

31-letý Argentinec je nejlepším střelcem Evropy s 36 góly a tak zatím vede tabulku střelců, ze které vyjde vítěz Zlaté kopačky o kterou bojuje ještě s Kylianem Mbappem, který však musí vstřelit v posledním utkání 3 a více branek. 

Messi je také vcelku logicky nejlepším střelcem španělské LaLigy a zároveň také nejlepším střelcem v Lize mistrů s 8 góly. A co je úžasné? Vede i v žebříku asistencí ve španělské lize, kde je však na prvním místě společně s Pablo Sarabiou. 
 

2. Obrovský vlil

Lionel Messi je Barcelona a Barcelona je Lionel Messi, tak je to už několik let a tak to zkrátka bude. Někdo hodnotí barcelonské číslo deset pouze podle statistik, které si prohlídle po konci utkání, nicméně Messi nemusí zaznamenat branku nebo asistenci, aby měl na vítězství svého týmu obrovský podíl. Pochopitelně je také jen člověk a nepovede se mu každý zápas, kdykoliv ho však tým potřebuje nejvíce, je cítit. 

Na hřišti dělá obromný rozdíl už jen tím, že má míč na svých kopačkách, protože soupeř nikdy neví, co provede. V letošní sezóně připravil spoluhráčům obrovské množství šancí, které nakonec nebyli využity, ale lidé, kteří jeho výkony sledují dokáží uznat, že v letošním roce zatím nemá Messi konkurenci. 
 

3. Žádná soutěž

Během posledních deseti let dominovala Zlatému míči dvojice Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Oba velikáni mají na svém kontě pět vítězství v této prestižní aketě. Ale protože Ronaldo přestoupil minulé léto do italského Juventusu a už nesoutěží s Messim ve stejné soutěži, zmizela i jejich vzájemná rivalita, možná i pro to, že Ronaldo je v současné sezóně jen pár kroků za Messim. Na Argentince ztrtácí Ronaldo 15 branek v rámci ligy a 6 branek v Lize mistrů. 
 

Získá Lionel Messi Zlatý míč pro rok 2019, nebo vyhraje někdo jiný? 

Zdroj: sportskeeda.com
Foto: zimbio.com

 

 

 

Komentáře

vikinecek

-4
2019-05-23 14:10:15

Nie že by to súviselo s článkom, ale ak Guardiola fakt pojde do Juventusu, tak mi to bude veľmi ľúto.

Pajinos

-3
2019-05-23 14:35:36

taky by mě to mrzelo, zrovna ten nejtrapnější a nejvíce protekční klub v Itálii, ale zase mít trofeje ze čtvrté země v kariéře, to už by snad ucpalo hubu i všem těm, kteří ještě doteď zpochybňují jeho kvality ... uvidíme, osobně to spíše vidím, že si přeskládá mančaft v City a zaútočí na tu Ligu mistrů tam

Hermano

1
2019-05-23 17:04:46

Proboha! Vždyť je to úplná blbost už od začátku. Fakt nechápu jak tomu můžou lidi věřit... vyhrál domácí treble a bude odcházet? Do týmu kterej absolutně postrádá zalozniky který on potřebuje do svyho stylu? Myslete..

Pajinos

-1
2019-05-24 13:58:34

lidi věří větším blábolům, taková je holt bohužel doba - místo aby si přečetli nějaký zajímavý statistický postřeh nebo zprávy z jiné sekce, tak řeší od rána do noci kachny ... a teď začíná to nejhorší období vůbec :D chce to na ty 2-3 měsíce vypnout, hovořím z vlastního ponaučení

Hermano

1
2019-05-24 15:44:33

Jo to určitě jo :D Ale mě spíš vadí že se to opakuje, každej rok je to to samí a lidi jim to pořád žerou... přitom se stačí zamyslet a dojde ti že je to totální blbost prostě... Když to napíše chlap kterýmu je 36 tak je něco špatně...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.