1 Bartomeův postoj

Prezident Barcelony byl po celou dobu s prací Ernesta Valverdeho spokojený, a to i v nejtěžších momentech. Navzdory tlaku, který byl na prezidenta klubu vyvíjen po debaklech v Římě, v Liverpoolu a po porážce ve finále Copa del Rey, Bartomeu svůj postoj nezměnil a to nejen navzdory fanouškům, ale i části vedení žádajícího Valverdeho odchod. Prezident chce, aby současný kouč vedl blaugranas i příští sezónu a právě na jeho názoru záleží ze všech nejvíc.

 

2 Valverdeho chuť pokračovat

Valverde sám opakovaně prohlásil, že nehodlá ze svého postu rezignovat a že má dost sil pro další pokračování ve funkci. Bartomeu se přitom chce vyhnout propouštění trenérů, takže pokud nedojde k dohodě obou stran, změny nepřichází v úvahu. Barcelona nechce lidově řečeno konat s horkou hlavou.

 

3 Odlišné priority

Klub považuje za svou prioritu obnovu A-týmu, především nalezení odpovídajících náhrad za nejvytíženější hráče. I přes ujištění o důvěře v práci trenéra část kabiny začala o Valverdeho přínosu pochybovat, ale podle zdrojů z klubu většina nespokojenců Barcelonu v létě opustí, takže na jejich názoru prakticky nezáleží.

 

4 Strach ze zbrklých rozhodnutí

Bartomeu věří, že nejhorší, co by mohl v aktuální situaci udělat, je podlehnout nátlaku veřejnosti a Ernesta Valverdeho po porážce ve finále Copa del Rey propustit. Prezident se snaží zachovat chladnou hlavu a své další kroky podniknout ve chvíli, kdy hlavní bouře odezní. Navíc v případě Valverdeho opakovaně prohlásil, že trvá na pokračování spolupráce a to navzdory všem sílícím kritickým hlasům.

 

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarca.com

Komentáře

Reekwon

top komentář
19
2019-05-30 14:20:15

Já už ani nevím, jaký na to mám mít názor, jak jsem z toho všeho znechucený. Přední španělští novináři píší, že by měl Valverde odejít a jako nejčastější důvod uvádějí, že se nedrží herní filozofie klubu. Ray Hudson také tvrdí, že by měl Valverde odejít, jinak v příští sezóně Barcelona nevyhraje žádnou trofej, což je každému jasné, pokud se něco nezmění. Real nebude takto slabý každý rok a letos ho navíc čekají velké změny, co čeká nás? Prodej hráčů na hostování a hráčů, kteří nehrají a kdo přijde? Kdo bude chtít přijít do takového bordelu? Bojím se hlavně o Frenkie de Jonga, co ten tu bude dělat, když Valverde zůstane a nechá si všechny hráče ze zálohy? De Ligt za této situace podle mého nepřijde a pokud se potvrdí spekulace s Ramosem, půjde do Realu Madrid, což fanoušci klubu asi neodpustí, ale to už zabíhám do hodně velkých spekulací.

Bože.. Když si vzpomenu na hru, kterou jsme předváděli před 10 lety a ani nejde o to, jaké hráče jsme měli, ale jak jsme hráli, krásný efektivní fotbal s obrovským držením míče, které soupeře deptal. Nyní? Střed pole je tak slabý a defenzivně laděný, že necháváme hrát fotbal na Camp Nou i podprůměrné týmy a držení míče je prakticky vyrovnané, což byl vždy symbol Barcelony. Teď měl na Camp Nou vyšší držení v zápase i San Sebastian. Nevím co se to s klubem děje a nevím co si v klubu myslí, že dělají, ale klub vždy dělají fanoušci a hráči. Hráče nemáme špatné, jsem toho názoru, že s týmem, jaký máme nyní jsme mohli s přehledem vyhrát úplně všechno. Liverpool nemá silnější tým, jen hrají lepší fotbal. A fanoušky máme náročné, jako v každém velkém klubu a chtějí pro svůj tým to nejlepší, což poslední dny není Ernesto Valverde.

Být fanouškem neznamená jen povinnost fandit a slepě souhlasit se vším, co klub děla, protože to, co klub dělá, nemusí být vždy to nejlepší a nikde není psáno, že fanoušci nemohou mít pravdu oproti rozhodnutím vedení. Fanoušek vidí zápasy v televizi, sleduje fotbal roky a ví, co pro svůj tým chce. Hodně mě zklamali hráči jako Messi, kteří se naprosto rozplývají nad tím, jak fantastickou práci Valverde odvádí, bohužel hráč na hřišti nikdy nemůže vidět to, co vidí fanoušek během zápasu na tribuně nebo v televizi. Johan by se propadl do země hanbou za to, co nyní hrajeme a i když jsou FC Barcelona a Ajax Amsterdam neskutečně sblížené kluby, které pojí právě Johan Cruyff a vyznávají stejnou herní filozofii, tak Ajax nyní hraje barcelonskou hru víc, než Barcelona samotná.

Martin777

top komentář
10
2019-05-30 15:45:19

To co napsal Reekwon vytisknout a omlátit to Bartolomeu o hlavu.

Reekwon

5
2019-05-30 17:37:31

Díky :D

Hermano

6
2019-05-30 16:10:41

Souhlasim že k nám tohle léto asi nebude moc hráčů chtít ale Frankie je podle mě dlouhodobá investice a tipnul bych si že tady bude hooodně dlouho - do tý doby Valverdeho vyhodí nebo skončí. Tím se dostávám k další části - já osobně si myslím že Valverde nedotrénuje příští sezónu, nebo v to osobně doufám ikdyž to obnáší úplně tu sezónu posrat. Ale já osobně ji rád obětuju pokud to bude znamenat vyhození Valverdeho a podlomení jedný židle Barta. To s de Ligtem je hodně velká spekulace no... :D

Dody

7
2019-05-30 16:47:45

"Klub považuje za svou prioritu obnovu A-týmu, především nalezení odpovídajících náhrad za nejvytíženější hráče." Ono jestli tu obnovu bude řídit Valverde, tak potom co skončí budeme potřebovat obnovu za obnovu. A tahle část mě dostala "I přes ujištění o důvěře v práci trenéra část kabiny začala o Valverdeho přínosu pochybovat, ale podle zdrojů z klubu většina nespokojenců Barcelonu v létě opustí, takže na jejich názoru prakticky nezáleží." Nelezeš Valverdemu do prd*le, nehraješ defenzivně podle něj a někdy se pokusíš hrát hezký fotbal? Tak nebudeš hrát a v nejbližším přestupovém období vypadneš. Tak to je fakt "super" politika. :D

Lnovy

3
2019-05-30 17:02:27

Vedení, Valverde i hráči si kopou vlastní hrob a pokud se v létě nic nezmění, tak si vlastně nemůžou dovolit selhat. Hráči se nebudou moci vymlouvat na trenéra, protože jsou s ním spokojeni a mají své místo v sestavě jisté (Suárez, Rakitič atd..). Valverde tu bude 3. sezonu, takže už se prostě nemůže vymluvit na to, že tu nemá hráče, které chce atd.. A vedení podrželo Valverdeho i po totálním selhání v LM. Příští sezonu bude jak na hráče, vedení i Valverdeho vyvíjen obrovský tlak . Změna zkrátka musí přijít, protože takhle to skončí pouze dalším debaklem v LM, ligu možná nějak ukopou díky Messimu, ale tady se musí počítat s Realem, který přivede v létě opravdu dobré hráče. Valverde by prostě měl odejít a spolu s ním i někteří hráči, kteří už nemají týmu co nabídnout. Musí jednoznačně přijít back-up za Albu (já bych zkusil Cucurellu, ale toho asi prodají), De ligt a top útočník, který postupně nahradí Suáreze, který tu dokope možná tak tu příští sezonu. Pokud prodají Malcoma nebo Coutinha, tak musí koupit i nějaké dobré křídlo. Bude to zajímavé léto a podle mého názoru musí přijít změny, jinak to bude propadák.

Dody

2
2019-05-30 17:16:17

Pokud jde o toho Cucurellu, tak Eibar na něj využil opci a odkoupil ho (alespoň to měli napsané na svém Twitteru).

Luis

2
2019-05-30 18:24:05

My ho muzeme odkoupit za 4milo zase zpatky.. ☺

Dody

8
2019-05-30 19:21:22

No jo, ale záleží jestli bude chtít on zpátky. Eibar sice není žádné terno, ale skončili na dvanáctém místě, hraje tam pravidelně základ, podle příspěvků se tam cítí dobře a už letos se o něj zajímali velkokluby, takže stačí zahrát teď dobře sezónu a může se stěhovat za lepším. Tak myslíte, že ho bude více lákat Barcelona v nynějším stavu a pod tímto trenérem, který nedává šance mladým hráčům, radši má starší a nerotuje? Zvláště přes Albu by to měl extrémně náročné, takže si myslím, že pro něj bude lepší, když zůstane v Eibaru...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.